Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

King - král jde do boje

aktualizováno 
Sama hlava království se vydává do souboje s početnými fantaskními příšerami. Život bude nasazovat téměř v každé minutě a dostat se až na úplný konec, to zní téměř nemožně.
70

King

Platforma: Freeware
Výrobce: Buster

  • drobná ale zábavná hopsačka
  • pěkné animace
  • malé rozlišení

Stáhnout
KingKrálové velmi často nebývají ústřední postavou nějakého příběhu. Je na ně spíše nahlíženo jako na vládnoucí moc, pro kterou se hlavní hrdina může přetrhnout, aby zvládl úkol dokončit včas a hlavně úspěšně. King je ale hra, která všechny tyto konvence převrací naruby a místo toho do akce posílá samotného krále, za kterého si sami zahrajete.

Hned po prvním spuštění asi každého v negativním smyslu zaujme příliš malé rozlišení. Díky tomu hra běží pouze v malém okénku, a této velikosti jsou přizpůsobeny i postavy a vše tak působí dosti minimalisticky. I když to někdo může brát jako hodně výrazný minusový bod, je nutné uznat, že si tvůrci s hrou opravdu pohráli. Graficky vypadá velmi lákavě a navíc je i dobře Kinganimovaná. Jako příklad je možné uvést samotnou hlavní postavičku, s níž budeme především hopsat. A při tom si v plné kráse užijeme animaci jeho korunky. Ta mu při chůzi pevně sedí na hlavě, což se ale změní v momentě, kdy je ve vzduchu. Korunka totiž povyskakuje nahoru společně s ním. A právě díky těmto detailům projekt získává potřebné kladné body do výsledného hodnocení.

Svou obsahovou stránkou totiž na kolena asi nikoho nesrazí. Jedná se o arkádu, jejíž každý level se odehrává pouze na jediné obrazovce a jediným cílem je zlikvidovat všechny nepřátelé, kteří se na ní nacházejí. Zpočátku se jedná o zelené potvůrky, které ale poslušně stojí na jediném místě. Následným ztížením, je zapojení Kingpohyblivých terčů. Jejich specialitou navíc je, že pohyb není tak docela rovnoměrný. Občas se zastaví nebo naopak zrychlí, což do projektu vnáší potřebný zajímavý efekt.

Jinak se jedná o hru docela vysoké obtížnosti. Ta není tak docela vyrovnaná a tak některé levely byly složitější, načež po nich následoval nějaký ten jednodušší. I tak ale budete život spotřebovávat ve velkém a také proto je vám za překonání každé další mise připočítán jeden život k dobru. I tak to ale bude málo, protože někde se dá ztratit klidně i pět pokusů za sebou. Likvidace nepřátel je vyvedena klasickým způsobem hopsání na hlavu, což je v případě této hry nutné pro usmrcení provést vždy alespoň dvakrát. No a při každém dopadu vás nepřítel vyhodí do vzduchu a mnohdy i do strany a tak bude problém ve vzduchu pohyb správně ukočírovat a dopadnout na zem tam, kde potřebujete. Jinak teda zábavná a jednoduchá hra. Nečekejte zázraky, bavit se ale budete.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

17 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz