King of Public Transit - cestujeme MHD

  12:00aktualizováno  1:05
Cestování autobusem nebo podzemní drahou může ve skutečnosti být i poměrně zábavné. Zvlášť když máte neustále na krku tři úkoly a před vámi se míjí jedno prozatím neznámé město.
60

King of Public Transit

Platforma: Freeware
Výrobce: FriendlyRhinoceros

Stáhnout

King of public TransitMěstská hromadná doprava nepatří zrovna k nejfrekventovanějším námětů a to ani mezi freeware hrami, jež jsou k podobným experimentům podstatně tolerantnější než jejich komerční bratříčci. Přesto jsme zde pár pokusů měli, zejména z vod manažerů, jako je kupříkladu český MHD Simulator. King of Public Transit je ale z trochu jiného doušku…

Cílem bude ovládat malého človíčka, který by mohl na oko působit, jako že se ztratil ve velkoměstě. V ruce drží pouze užmoulaných 20 dolarů a s těmi musí vystačit jak nejdéle to půjde. Ano, pokud hlavní postavě peníze dojdou, hra končí i pro vás (a pak že se vše netočí okolo peněz). Naštěstí jde této situaci celkem úspěšně zabránit a to jen jedinou cestou – používáním městské hromadné dopravy. Ta se v tomto případě omezuje na dva základní druhy. King of public TransitJedná se o pomalejší autobus a vždy kvalitnější podzemní dráhu. Mezi těmito dvěma druhy dopravních prostředků je i markantní rozdíl co se ceny týče. Za autobus totiž zaplatíte rovné dva dolary, naopak metro vás přijde na dvakrát tolik. Cestováním těmito prostředky se budete dostávat do nových oblastí virtuálního města, které je téměř výhradně pokryté obchody. Jak se zdá, skládá se pouze z jedné dlouhé ulice bez možnosti odbočení, což je možná trochu škoda. Ono to ale asi při hře viděné pohledem zboku lépe udělat nešlo. Když už jsme u virtuálního města, nemohu si nedovolit autorům jednu výtku. Dlouho jsem nemohla uvěřit tomu, že se v King of Public King of public TransitTransit nenachází jakákoliv virtuální mapa. Kdybyste totiž měli jakoukoliv pomocnou ruku co se umístění obchodů týče, byla by hratelnost daleko méně iritující.

Obchody bude třeba znát pro případ řešení ingame questů. Vždy máte aktivní pouze tři a pokud vám některý vyloženě nesedí, stačí jej stornovat, ovšem s jistým poplatkem. Jinak jde o questy především dojdi někam v tu a tu dobu nebo zkrátka doruč zprávu do daného obchodu. Od tohoto krámu pak znáte ústřední logo a podle něj ho snadno identifikujete. Dojít k němu můžete po chodníku a nebo autobusem. Při jízdě stačí kdykoliv stisknout tlačítko A v momentě, kdy obchod venku zahlédnete. Naopak při chůzi pěšky vás často překvapí náhodně generovaná hra o peníze, kde rozhoduje postřeh. Ovšem pozor, tímto způsobem můžete velmi rychle přijít o celý balík dolarů.

Celkově je King of Public Transit maximálně lehce nadprůměrnou záležitostí. Grafika je jednoduchá a opakující se, chybí mapa a ježdění brzy omrzí. Stejně tak jsem tajně doufala v lépe zpracovanou podzemní dráhu. Škoda.

 

 

 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

45 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 29 čtenářů

Nejčtenější

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V oddechové Epic Shop si dva kulturisti otevřou obchod

Epic Shop

Dva bratři, chlapi jako hora a společný sen. Otevřít si vlastní fantasy krámek je jednoduché, ale přijít na to, jak...

V arkádové Hillbilly Apocalypse se farmář rozhodne zachránit svět

Hillbilly Apocalypse

Když se úroda povede a místo rajčat se vám po farmě potujují krvežíznivá tomatová monstra, je potřeba vzít do ruky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz