Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kiss My Asp - fotbalový had

  12:00aktualizováno  12:26
Ruku na srdce, kolik různých klonů jste již v poslední době hráli? Že vám již stále stejný koncept začíná pomalu, ale jistě lézt na nervy? Pak vyzkoušejte tento zajímavý a vysoce zábavný fotbalový klon, nebudete litovat!
60

Kiss My Asp

Platforma: Freeware
Výrobce: Craig McFarlane

Stáhnout

Kiss My AspV rámci letos proběhlé Retro Remake Competition se na nezávislé scéně vyrojila až neuvěřitelná dávka všemožných klonů tradičního Hada, z nichž s některými jsme vás již seznámili. Konkurence je veliká a pochopitelně nelze vám předvést dílka všechny a výběr je vskutku nesnadný. Jedním z nejoriginálněji pojatých klonů vůbec je, ač tomu mnoho nenaznačuje, také dnes recenzovaný Kick My Asp - pojďme se na něj blíže podívat.

Patříte mezi zaryté fanoušky fotbalu, kteří bez mrknutí oka vydrží sledovat jeden zápas za druhým a do posledního dechu fandit, i když moc dobře ví, že to spřízněné hráče nijak neovlivní? Či vám prostě jen tento sport není zcela proti srsti? Pak byste měli zaostřit hned několikrát – zelený trávník, fotbalový míč a dvě branky zkřížené s klasikou jménem Had – to může být vskutku zajímavé! Kiss My Asp

Ano je tomu skutečně tak, se svým článkovcem se totiž nyní nebudeme prohánět na blíže neidentifikovatelné a neosobní ploše, podíváme se totiž na podstatně zmenšený, ovšem o charakteristické prvky neošizený, fotbalový stadion. Každá z dvou proti sobě stojících započne bitvu v útrobách fotbalové brány kde se narodí a odkud také udělá první kroky do světa. Na rozkoukávání mnoho času nebude, vyhrává totiž ten, kdo se rychleji přířítí k různě se objevujícímu fotbalovému míči, který zde úspěšně zastupuje roli chutného puntíku, které hadi v jiných variacích s takovou chutí baští.

Balóny však nejsou určeny k jídlu, nýbrž na střílení přesných branek. Představujete-li si tento bod, že budete s nemotorným hadem obtížně kličkovat až k protihráčově bráně, pak vás mohu ujistit, že vše je podstatně jednodušší – i když nemohu s určitKiss My Aspostí tvrdit, že by to výsledné hratelnosti nějak výrazně prospělo. Spíše bych řekla, že je tomu právě naopak. Takto výsledné dílko působí sice na oko originálně, po několika minutách hraní vám však dojde, že nových prvků je zde vskutku minimum. 

Po doplížení se k fotbalovému balónu jej tedy s ladností sobě vlastní pouze odkopnete směrem k bráně, přičemž že byste minuli, to se opravdu stát nemůže. Váš červík je totiž zdatný sportovec obdařený neomylnou muškou a obrovskou sílou. Nejen že zvládne s přehledem trefit branku z jakéhokoli místa hřiště a navíc takovým způsobem, že tomu protivník nezabrání, i kdyby si tělo do cesty postavil.

Rozhodně jsem tedy čekala o něco málo více, i přes to je však Kick My Asp zajimavým dílkem a zároveň jedním z nejlepších počinů výše zmiňované soutěže. Nasvědčuje tomu i technická stránka, která je vesměs povedená. Již tedy déle nečekejte a hurá si zakopat!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 50 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz