Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kitten Catastrophy - o lenosti koťat

  23:03aktualizováno  23:03
Roztomilá adventura útočící svým zpracováním především na mladší hráče, která nijak nenadchne, ale ani neurazí.
65

Kitten Catastrophy

Platforma: Freeware
Výrobce: Elena Honnor

  • osobitá grafika
  • velmi jednoduché
  • pro mladší hráče jako dělané
  • velice neoriginální
  • pro starší hráče toho moc nepřináší
  • šílená hudba

Stáhnout

Kitten Catastrophy

Ačkoliv je Kitten Catastrophy co se týče hratelnosti zcela obyčejná a ničím nezajímavá adventura, která by si odnesla možná až podprůměrné hodnocení, je to především pastelové zpracování, které ji činí zajímavou a jaksi neokoukanou. Pro psychicky méně stabilní jedince obsahuje i dosti nervy drásající hudbu. Ale všechno popořadě.

Zaměření na mladé publikum je ze hry cítit na každém kroku. Je to vlastně velmi roztomilé, že se autoři her snaží „vychovávat“ budoucí hráče odborníky. Jistá dávka dětinskosti je cítit už jen z příběhové zápletky. Taťka kocour se vrací z velmi úspěšného lovu myší. Přestože tvrdí, že ulovil rekordní počet těchto malých hlodavců, vrací se domů zcela s prázdnou. Asi měl mimořádný hlad. Doma nachází pouze svou družku mamku kočku, která spokojeně a nerušeně spí, třebaže její koťata jsou bůh ví kde. Je tedy na taťkovi, aby se podíval po okolí domu, kde jsou jeho potomci. Sami uznáte, že na psychologický thriller tento děj opravdu nevystačí. Když si ale odmyslíme všechny ty logické nesouvislosti, pro účely hry to stačí.

Kitten Catastrophy
Kitten Catastrophy

Samotnou náplní je tedy pobíhání po okolí a hledání koťat, kterých sice není tak mnoho, ale všechny jsou v maléru. Jedno kotě se zavřelo ve vysoké věži, druhé nemůže ze stromu, třetí spadlo do díry, atd. Samotné řešení těchto problémů je pak velmi lineární a vyžaduje postupné řešení. Pomůžete prvnímu kotěti a to vám dá za odměnu předmět, který použijete k záchraně druhého a tak podobně. Hratelnost je sama také velmi jednoduchá, jak je patrné.

Kitten Catastrophy

Co je na hře poměrně neobvyklé (když zbytek je vpravdě zcela tuctový) je její grafické zpracování . Ručně kreslené hry mají své neodolatelné kouzlo a Kitten Catastrophy je takovou hrou. Ostatně je patrné, že vypadá, jakoby ji nakreslilo pětileté dítě. Ačkoliv někomu může grafika připadat ošklivá, dle mého je na ní cosi magického. Třebaže animace postav jsou skutečně k smíchu, vposledku hra vypadá velmi originálně. Zdánlivě mi to připomíná podivně ošklivě kreslené adventury ze série Life of D. Duck, ale jen zdánlivě.

Kitten Catastrophy
Kitten Catastrophy

V úvodu jsem hovořil o nervech drásající hudbě a myslel jsem to vážně. Není děsivá, to se nebojte. Jen mám pocit, že z infantilních melodií jsem již odrostl. Hudba je živá, veselá a působí trošku synteticky. Po chvilce je však skutečně neuvěřitelným způsobem otravná. Přirovnal bych to k poslouchání zpívánek z Teletubbies. Dospělému jedinci utrhne půlku obličeje spolehlivěji, než střepinový granát. Dá se však samozřejmě vypnout.

Kitten Catastrophy není hrou pro dospělé (či vyspělé) hráče. Nemá jim prostě co nabídnout. Pro dětské publikum ale představuje lehce stravitelnou hříčku, která pobaví. Hra sice není tak dobrá jako nedávno recenzovaná kočičí adventura A Cat's Night, ale zase na druhou stranu, tato má spadeno na úplně jiný druh publika. Na těch pár minut je Kitten Catastrophy stravitelným kouskem.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

30 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Najdete na iDNES.cz