Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Knights of Dillaria: Twin Worlds – RPG ze staré školy

aktualizováno 
Hola hej, máme tu další československý RPG projekt. Knights of Dillaria: Twin Worlds vyšel, pravda, už někdy před rokem, ale lepší pozdě než-li později. Nuže, s chutí do hraní.
60

Knights of Dillaria: Twin Worlds

Platforma: Freeware
Výrobce: CS Software

  • Epické RPG
  • Navštěvování dvou světů
  • Mnohokrát viděný engine
  • Mnohokrát viděné klišé
  • Necronomicon??

Stáhnout

twinworlds_05

twinworlds_01Co to? Stáhla se mi snad omylem má pirátská kopie dokonalého hororu Evil Dead? Ach tak, intrem do příběhu Twin Worlds je... skutečně video z veleznámého parodického slasheru. Bizarní. Ale třeba když autoři Evil Dead znají, čeká mě příjemné nadsazené a osvěžující zasazení děje i hry. Navíc, pokud budu hrát za Bruce Campbella, tak by snad poprvé v historii hodnocení překročilo stovkovou hranici! Gimme some sugar, baby!

Popojedem. Autoři slibují jiný příběh než v předchozích Rytířích Dillarie. Doufejme tedy, že se nebude opakovat story o, cituji z tři roky staré recenze na Plných hrách, "temných silách, které povstaly a zabili vše, co se jim dostalo do cesty"...

twinworlds_02Ou... Znovu bizarní. No není každý den dějové posvícení. Skutečně by mě ale zajímalo, proč skoro žádní autoři fantasy RPG her nejsou schopní vymyslet děj, který by se primárně netočil kolem artefaktů, nemrtvých a osamoceného heroického hrdiny. Zatímco indie scéna přetéká originálními nápady (někdy příliš originálními), fantasy RPG trakují cestu s metr hlubokými vyježděnými stopami.

twinworlds_03Abych jenom nenadával. Navzdory námětu starému jako Australopithecus, přesněji tedy ději o nutnosti dát proti nemrtvým držícím Necronomicon do kupy nějaké duše mrtvých bojovníků, je na Twin Worlds sympatické alespoň zasazení do titulárních dvou alternativních realit. Něco takového se nevidí často – třeba v The Longest Journey – jen škoda, že vývojáři nevyšperkovali hru takovým množstvím animací a jiných stylových kudrlinek jako třeba autor stylově výrazně povedenější Forbidden Sagy.

twinworlds_04Pomineme-li nimrání v ději, zbývá nám naprosto průměrné RPG založené na tisíckrát viděném generickém enginu RPG Makeru. Díky němu jako univerzálně dostupnému nástroji je Internet plný roztodivných RPG stylizovaných do mangy. A upřímně pokud nejsou vývojáři ochotní přijít se zajímavým dějem, tak je i řemeslně odvedená práce příliš málo pro konkurencí zmlsané hráče.

twinworlds_05Ve Twin Worlds stále levelujete. Stále nakupujete. Stále bojujete v mixu tahového a reálně-časového bojového systému. Stále máte dialogy, ve kterých většinou nic neovlivníte. Přínos oproti perlám scény, které na RPG Makeru skutečně přišly s něčím novým – jako například můj oblíbený Super Columbie Massacre RPG – je prakticky nulový. Ačkoliv tedy očekávám, že mě za povrchní recenzi dozajista poplive Wes i všechny jeho alterega, nemluvě o milovnících RPG vykřikujících zkratku svého milovaného žánru hlasitěji než američtí Rangeři v Mogadishu, nemůžu nakonec Twin Worlds doporučit i jiným hráčů než právě hardcore ultras vyznavačům her na hrdiny.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz