Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Knights - staří dobří Worms zadarmo

  12:00aktualizováno  7. května 9:15
Staří dobří Worms jsou zase zpátky - ve 2D grafice a s vypilovanou hratelností. Nevěříte? Jeden zahraniční tvůrce si dal záležet a přenesl všem milovníkům této tahovky stařičkou komerční hru do freeware podoby - a vypadá vskutku výtečně!
80

Knights

Platforma: Freeware
Výrobce: J. Kyle Pittman

Stáhnout

Knights Worms, to je klasika komerčního nebe. První červíci ovládli naše monitory již před pěknou řádkou let, přičemž od té doby stihli hned několikrát změnit svou vizáž, herní prvky a přeci si zanechat svůj originální koncept po mnoho let netknutý. Jelikož klasické červí války milují tisíce hráčů po celém světě není rozhodně nic podivného, že se nám do rukou dostává již několikáté freeware přepracování, tentokráte s názvem Knights a vskutku vypilovanou grafikou a hratelností.

Stejně jako mají Worms ve svém názvu samotné hlavní hrdiny, tedy červíky, reprezentuje i název Knights ty, kdož se budou toulat po virtuálním bojišti. Nepůjde o nikoho jiného než vyzbrojené rytíře, kteří sice jinak vypadají, větší rozlišení však v této podobě nehledejte. Knights

Celá hra klasicky začíná výběrem všeho potřebného v menu, které je vkusně udělané. Pro vás budou nejdůležitější první dvě položky, přílišnou rozdílnost mezi nimi však nehledejte. Úplně první volba totiž spouští hru bez jakéhokoliv nastavování, zatímco v té druhé si můžete pěkně dle vlastní chuti vybrat jednu z mapek spolu s některým ze tří možností, jak bude navenek level působit (prostředí sopky, travnaté ap.).

Důležitou otázkou je ovládání – zde vám zcela postačí kurzorové klávesy a vaše myšítko. Tím totiž můžete libovolně pohybovat s kamerou tak, abyste měli celou herní plochu jako na dlani a mohli se jednoduše rozhodnout jak a na koho útočit. Stiskem levého tlačítka pak vyvoláte kdykoliv jednoduché menu v němž se nachází pěkně srovnány všecKnights hny dostupné zbraně. Je libo dynamit, skákající výbušnou ovečku či cokoliv jiného? Není nic jednoduššího než si prostě vybrat. Za pomocí kurzorovách kláves pak správně namířit a odpálit tou správnou silou – pokud tedy vše uděláte jak byste měli, může se vám jednoduše a jednou ranou podařit udělat ze zdravého rytíře pouze šedý a zaprášený hrobeček. Nechybí pak ani staré známé bedny s updaty či příjemné červené křížky, které vás dokáží na místě uzdravit.

Hratelnostní stránkou jsem pak byla i já osobně docela mile překvapena. Nejen že Knights skvěle vypadá, nabízí několik různě vypadajících levelů a vcelku příjemně velký zbraňový arzenál. Navíc se při něm budete doslova královsky bavit. Protivníci jsou rozmístěni po celé mapě, což vám dává příležitost k taktickému manévrování, přesnému míření a důmyslnému přemýšlení, jak nejjednodušeji a nejefektivněji se k protivníkovi dostat – což je ostatně samotné koření celé série Worms. Autorům tey patří každopádně velká pochvala. Podařilo se jim totiž stvořit jednu z nejlepších freeware her, co se za poslední dobu zde na Plných Hrách objevily.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

81 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 91 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz