Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Knights - středověk neskončil

  12:00aktualizováno  12:23
Pouze ti s rozsáhlou základnou a silnou armádou vojáků vyhrávají v nové volně šiřitelné strategii s jednoduchým názvem Knights. Pokud patříte mezi milovníky tohoto žánru, nenechte si je ujít!
80

Knights

Platforma: Freeware
Výrobce: Marco von Moos

Stáhnout

Knights Že jsou strategie celkově složitým žánrem alespoň co se tvorby týče, netřeba zdůrazňovat. A to stejně jako fakt, že kvalitních strategických her, které by byly šířeny zadarmo je zároveň málo. O to nadšenější jsem byla ve chvíli, kdy jsem ve vodách internetu objevila zajímavé Knights – splnila hra mé očekávání nebo se jedná o další jednoduchou imitaci realtime strategie?

Odpověď na výše nakousnutou otázku by nikdy nemohla být jednoznačná. Knights je totiž ve skutečnosti něco mezi a tak jej není možné hodit k jednoduchým a nezáživným gamemaker strategiím, stejně jako poměřovat s těmi nejlepšími nezávislými projekty.

Knights Obsahově se Knights řadí mezi středověké realtime strategie. Na počátku nabídne jednu zahřívací misi, na jejímž začátku jste uvedeni do problematiky výstavby vlastní základny. V jejím jádře se nachází hlavní budova, která je jako jediná zničitelná, tudíž je radno na ni dávat opravdu velký pozor. V případě, že o ni totiž přijdete, daný level pro vás končí a vy jste nuceni začínat od úplného začátku.

Co se stavby základny týče, máte několik základních aspektů, které by se měly pokaždé objevit. Mezi tyt patří nepochybně farma, zajišťující přísun jídla alespoň pro určitou část obyvatelstva. Dále je třeba zajistit několik dalších surovin jako třeba dřevo, o něhož se stará další pracant v další budově. Přísun zlata zvyšuj kostel a k dalším vylepšením je možno postavit obchod a další drobnosti. Mimo to je důležité zaměřit se na bojovou složku. Ta obsahuje několik Knights základních budov, z nichž ze začátku použijete především dvě, přičemž z jedné se budou rodit obrnění rytíři, z druhé naopak lučištníci.

Po jejich vzniku je možno přejít do útoku či obrany – podle toho, co si situace žádá. Zpočátku to budete mít ulehčené tím, že nepřátelské kmeny vůči vám samostatné útoky podnikat nebudou. I to se ale časem změní. Ať tak nebo tak, úkolem ve většině misí bude rozprášit nepřátelské základny, jejichž komplex se bude rozšiřovat, jednotek přibývat a tím se vám značně ztěžuje situace.

Sečteno a podtrženo je Knights nepochybně zajímavý, ovšem také víceméně jednoduchý projekt s lehce nadprůměrným zpracováním. Mezi strategiemi se ovšem řadí k tomu lepšímu, tudíž je výsledná osmička adekvátní. Namlsaní stratégové nechť si ale tak jeden či dva bodíky odečtou.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 71 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz