Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Knights - středověk neskončil

  12:00aktualizováno  12:23
Pouze ti s rozsáhlou základnou a silnou armádou vojáků vyhrávají v nové volně šiřitelné strategii s jednoduchým názvem Knights. Pokud patříte mezi milovníky tohoto žánru, nenechte si je ujít!
80

Knights

Platforma: Freeware
Výrobce: Marco von Moos

Stáhnout

Knights Že jsou strategie celkově složitým žánrem alespoň co se tvorby týče, netřeba zdůrazňovat. A to stejně jako fakt, že kvalitních strategických her, které by byly šířeny zadarmo je zároveň málo. O to nadšenější jsem byla ve chvíli, kdy jsem ve vodách internetu objevila zajímavé Knights – splnila hra mé očekávání nebo se jedná o další jednoduchou imitaci realtime strategie?

Odpověď na výše nakousnutou otázku by nikdy nemohla být jednoznačná. Knights je totiž ve skutečnosti něco mezi a tak jej není možné hodit k jednoduchým a nezáživným gamemaker strategiím, stejně jako poměřovat s těmi nejlepšími nezávislými projekty.

Knights Obsahově se Knights řadí mezi středověké realtime strategie. Na počátku nabídne jednu zahřívací misi, na jejímž začátku jste uvedeni do problematiky výstavby vlastní základny. V jejím jádře se nachází hlavní budova, která je jako jediná zničitelná, tudíž je radno na ni dávat opravdu velký pozor. V případě, že o ni totiž přijdete, daný level pro vás končí a vy jste nuceni začínat od úplného začátku.

Co se stavby základny týče, máte několik základních aspektů, které by se měly pokaždé objevit. Mezi tyt patří nepochybně farma, zajišťující přísun jídla alespoň pro určitou část obyvatelstva. Dále je třeba zajistit několik dalších surovin jako třeba dřevo, o něhož se stará další pracant v další budově. Přísun zlata zvyšuj kostel a k dalším vylepšením je možno postavit obchod a další drobnosti. Mimo to je důležité zaměřit se na bojovou složku. Ta obsahuje několik Knights základních budov, z nichž ze začátku použijete především dvě, přičemž z jedné se budou rodit obrnění rytíři, z druhé naopak lučištníci.

Po jejich vzniku je možno přejít do útoku či obrany – podle toho, co si situace žádá. Zpočátku to budete mít ulehčené tím, že nepřátelské kmeny vůči vám samostatné útoky podnikat nebudou. I to se ale časem změní. Ať tak nebo tak, úkolem ve většině misí bude rozprášit nepřátelské základny, jejichž komplex se bude rozšiřovat, jednotek přibývat a tím se vám značně ztěžuje situace.

Sečteno a podtrženo je Knights nepochybně zajímavý, ovšem také víceméně jednoduchý projekt s lehce nadprůměrným zpracováním. Mezi strategiemi se ovšem řadí k tomu lepšímu, tudíž je výsledná osmička adekvátní. Namlsaní stratégové nechť si ale tak jeden či dva bodíky odečtou.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 71 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz