Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Knuckles Adventure - tropické dobrodružství

  12:00aktualizováno  6. září 10:22
Známá lištička Knuckles se ocitla zcela osamocena na vzdáleném tropickém ostrově, kde je obklopena spoustou krvelačných zvířat, jdoucích jí neustále po krku. Zvládne pouze díky svým ladným pohybům takovouto přesilu?
60

Knuckles Adventure

Platforma: Freeware
Výrobce: Laurent Remi

Stáhnout

Knuckles AdventureDo modré barvy laděný ježek Sonic bohužel nedosahuje takové popularity jako je tomu v případě jeho bratříčka instalatéra Maria a to i v případě, že si je většina volně šiřitelných her s těmito postavami v hlavní roli žánrově rovna. V plošinovkách se Sonicem se však objevila také spousta dalších roztodivných zvířátek, jež se však takovou popularitou jako Mario či Sonic pyšnit bohužel nemohou a to navzdory tomu, že stejně jako jejich kolegové nepostrádají notnou dávku roztomilosti a pohybují se ladnými pohyby, které střídají veliké výskoky. Jedním z nich je také liška Knuckles, která se stala hlavní hrdinkou dnešní arkády nazvané příznačně Knuckles Adventure.

Ačkoliv se vám název celé hry může zdát velice prostý, perfektně vystihuje celkovou náplň hry. Knuckles totiž bude od úplně prvního levelu až do toho posledního prožívat jedno velké dobrodružství, což jí pochopitelně nenechá ani na malou chvíli oddechnout. Prodírat se bude prosluněným exotickým ostrovem porostlým vysokými palmami. Místo pro klidnout dovolenou jako stvořené, řeknete si, ovšem nenechte se klamat, naší lištičce totiž půjde od samotného počátku o holý život.

Knuckles AdventureTento na první pohled příjemný ostrov je totiž obývám neskutečným množstvím všemožných nepřátel, kteří vám jdou neustále po krku. V prvé řadě to budou nevinně vyhlížející berušky, jež vám však, přiblížíte-li se k nim, darují jeden pořádný kousanec. Mezi nejzáludnější neřátele patří poletující hmyz, jehož dráha letu sice neustále opisuje stejnou čáru, nicméně nenačasujete-li si správně útok, můžete za to také draze zaplatit. Místní vody obývají červené ryby, které mají podivnou zálibu v tom, neustále vyskakovat nad úroveň hladiny. Oproti všemožným klonům Maria se však Knuckles Adventure může pochlubit zajímavým způsobem srážení zdraví. To totiž neprobíhá klasicky (tedy jedno zranění=smrt a posun na začátek). To se stane pouze v případě, že nemáte na kontě dostatečný počet zlatých prstýnků, které jsou roztroušeny všemožně po levelu. Za každý střet s nepřítelem vám bude odečteno hned pět bodíků získaných sběrem těchto šperků. Přečerpáte-li tímto způsobem všechny prstýnky, čímž se dostanete do mínusu, bude vám odebrán jeden ze tří cenných životů, jimiž jste do začátku vybaveni.Vedle ostrova, jež jsem zmiňovala výše projdete také, budete-li dostatečně vytrvalí, spoustou dalších lokací.

Knuckles AdventurePo technické stránce je hra příjemným průměrem. Dobrodružství lišky Knuckles je zpracování kompletně ve 2D a to s dostatečným důrazem na detail. Pohyby samotné lišky, stejně jako všech nepřátel, jsou vcelku příjemné, snad jen hudba působí po chvíli hraní dosti stereotypně. Sečteno a podtrženo je Knuckles Adventure příjemnou a slušně hratelnou arkádou, která však do samotného žánru nepřináší zcela nic nového, nýbrž pouze šikovně kombinuje prvky již jinde použité.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz