Kuhtrix – kráva musí zpět do stodoly

  12:00aktualizováno  31. října 8:56
Krávy, krávy, co si vlastně povídáte, krávy, krávy, jakou máte řeč? Hry na motivy tohoto chovného zvířete se v poslední době množí jako houby po dešti a i já jsem se rozhodla přispět svou troškou do mlýna. V dnešní hře máte možnost si vyzkoušet, jaké to je jezdit s krávou na skateboardu a zároveň jí musíte pomoci dostat se zpět do stodoly.

Kuhtrix

Platforma: Freeware
Výrobce: Tim Johne

Stáhnout

Kuhtrix

Hry na motivy našeho oblíbeného chovného zvířete krávy se v poslední době množí jako houby po dešti, zkrátka je jich stále více a více. Tento nárůst zvláště freewarových her na toto téma má co dočinění s velice medializovanou nemocí šílených krav, která se objevila i na našich pastvinách. Jednou z takových her je i Kuhtrix a můžu vám říci, že právě u něj jsem se pobavila dokonce mnohem více než u většiny jiných her. A i když neoplývá skvěle vykreslenou grafikou, může se pochlubit velice dobrou hratelností.

Až si gamesku nainstalujete a spustíte, ocitnete se v jakémsi okně, kde máte na výběr z několika položek. Kromě toho, že si hru můžete spustit, máte také možnost přečíst si nápovědu nebo se mrknout na High score, kde jsou zapsány časy těch úplně nejlepších. Poté, až si tyto položky prohlédnete, můžeme pokračovat dále a dostaneme se již přímo do hry. Tam si lze vybrat ze dvou typů hry, které se v podstatě od sebe vůbec neliší, akorát začínáte na jiném místě, takže je úplně jedno, jaký typ si zvolíte. Každopádně až to uděláte, ocitnete se již přímo ve hře.

KuhtrixVaším úkolem bude dostat onu jalovici zpátky do jejího domova, do stodoly. Na první pohled se vám tento úkol může zdát snadný, ale věřte, že byste se docela zásadně mýlili. Ona farma je totiž velice rozlehlá a zvláštně stavěná. Ohrady totiž najdete i na místech, kde byste je ani ve snu nečekali. Hrazení často tvoří dojem rozsáhlého labyrintu. Farma může být využívaná asi jenom pro chov zvířat, protože půda je všude naprosto vyprahlá, ale na mnoha místech se nacházejí velké a hluboké louže, které vám často brání v postupu. Ohradu v žádném případě přeskočit nemůžete, ale vodu zato ano. Ta naše milá kráva je rozená gymnastka a pokud se pořádně rozjedete a stisknete mezerník, udělá nádherné a dlouhé salto, pomocí kterého můžete přeskočit nějakou užší část louže.

KuhtrixPři tom všem vám ale běží časový limit, který je dnes nastaven na sto osmdesát sekund. Ze začátku hry máte dáno tři a půl tisíce bodů a s úderem každé sekundy o body přicházíte. Za svou cestu ale můžete i nějaké vydělat, a to tak, že budete sbírat nádoby s mlékem. Některé vám stojí přímo u nosu, po jiných se budete muset otáčet. Suma, kterou dostanete za mléko, se u farmy přičte k časovému bonusu a pokud se vám opravdu dařilo, dostanete se do High score. Já osobně si ale myslím, že úspěch je, když se stihnete dostat na farmu, protože se jedná o dlouhou a strastiplnou cestu. Totiž abyste mi rozuměli, pokud narazíte do ohrady nebo sjedete do vody, ztrácíte svůj pokus a musíte startovat od začátku, což hru znatelně protahuje.

Co se týče grafiky Kuhtrixe, tak s ní to žádná sláva bohužel není. Je sice udělána ve 3D, ale tak hrůzostrašným způsobem, že se mi skoro zježily vlasy na hlavě. Efekty téměř žádné a ve strašné kvalitě a prokreslení stálo taky za málo. Zkrátka grafika si pochvalu nezaslouží, ale co se týče hratelnosti, tak s tou to bylo o mnoho lepší. Zvuky sice měly absenci, ale zato hudba, ta byla opravdu výtečná. Ona melodie, kterou hráli, se mi velice líbila a skvěle dotvářela atmosféru. Věřte, že i když grafika za moc nestojí, hra může být dobrá a to je příklad Kuhtrixu. Hold není všechno zlato, co se třpytí.

Autor:

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Další z rubriky

Krásný retro Nightkeep si můžete zahrát i v češtině

Nightkeep

Třebaže jen jako hra s předběžným přístupem, Nightkeep se ukazuje v tom nejlepším světle. Je to krásná akční hra na...

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

Najdete na iDNES.cz