Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kuma Story - Když medvědi nevědí co by.

aktualizováno 
Když má medvěd výročí se svou medvědicí, co jí dá? No, med není zrovna po ruce. Pomozte mu!
70

Kuma Story

Platforma: Freeware
Výrobce: Luke "SpacePirateCaine" Rideout

  • pěkně se hraje
  • jednoduché
  • jen v okně
  • kraťounké

Stáhnout

kumastory5 | foto: Bonusweb.cz

kumastory1Nacházíme se v krásné "pixelovaté" krajině a náš hlavní hrdina medvídek Kuma má výročí se svou milou medvědicí a tak hledá dárek, kterým by svou přítelkyni obdaroval. Když se mu jej po chvíli snažení podaří získat, pošle milého Kumu najít mléko a vejce, aby si mohli upéci sváteční dort. To se mu podaří a všichni jsou šťastní. THE END
Teď jsme tu jen já a Kuma. Čenichá po jednobarevné louce svého "bitového" světa a já tu stojím jako opařený a zmatený jako veverka na poušti:
"Opravdu jsme to hledati vajíčko a mléko na koláč?" ptám se.
"Na dort! Ne na koláč." opravuje mě Kuma a dál čenichá svým bystrým čumákem do dály směrem ke kymácejícím se stromům v pozadí.
"Aha. Dobře, na dort. Ale nemyslíš, že celé tohleto tvoje snažení je trošku absurdní? Myslím, celý tvůj příběh je jen o tomhle. Není tu v podstatě nic! Žádná zápletka, žádné vrcholení děje. Nic! Celé tohle se odehrává na místech, která bych mohl spočítat na prstech jedné ruky špatného pyrotechnika."
"To ano, ale hraje nám k tomu do skoku pěkná hudba." odpovídá mi s úsměvem.
"To možná, ale nemyslíš, že lidé by chtěli slyšet a vidět něco víc?" ptám se ustaraně.
"Myslíš, že můj příběh je příliš jednoduchý?"
"Triviální" odvětil jsem s jistotou.kumastory2
"Myslíš, že je potřeba složité zápletky a mechanismů aby se lidé bavili? Myslíš, že lidi baví složité věci?" ptal se mě ustaraně Kuma a díval se na větve stromů ve větru.
"To asi ne. Když tak nad tím přemýšlím, vlastně jsem se u toho tvého krátkého výletu docela bavil."
"Vidíš? Ty skutečně hodnotné věci nejsou o složitosti. Věci v životě takové nejsou. Všechno se řídí podobnými a jednoduchými pravidly. To, že je tak nevnímáme je dáno našimi omezeními. Může se ti zdát, že celé mé snažení je jednoduché, či jak sám říkáš "triviální", ale právě v těch jednoduchých věcech je ta největší krása. To, že v mém příběhu není nic, co by naznačovalo složitost či nějaký zádrhel ještě není argument, abys mě odsoudit." povídá Kuma a dívá se na mě až s jakousi dojímavou odevzdaností v očích.
kumastory3"Máš pravdu. Jednoduché věci nejsou automaticky horší než složité kolosy. Jsou jen jemnější a potřebují jiný přístup. Na druhou stranu si na ně člověk rychleji zvykne a přijde jim na kloub."
"Takže se ti můj malý výlet líbil?" ptá se mě Kuma.
Chvíli mlčím a pak otevřeně odpovídám: "Musím uznat, že ačkoliv jsme spolu byli skutečně jen velmi krátkou chvíli, tak se mi to líbilo. No, pravda, hollywoodský velkofilm by z té tvé zápletky nikdo asi neudělal. (Nejsem si ale jistý, jestli by se o to někteří nepokusili.) Ale což, příběh to sice není kdovíjak nervytrhající a další "Casablanca" by z něj taky nebyla, ale pro potřeby několika málo minutové adventurní záležitosti to stačí. A o to tu jde, ne?"
Kuma se usmál a zanechávajíc mě u cesty odešel ke svému domu, který se mi zdá tak jednoduchý.kumastory4
Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz