Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kurukuru UFO – dva kohouti na smetišti

  12:00aktualizováno  3:56
Povedená japonská akční hra, ve které proti sobě bojují dvě UFO. Vzájemným ostřelováním nebo narážením o bodce umístěné po stranách bitevní arény bojují na život a na smrt. Vše jim ještě ztěžuje povrch, který klouže jako ledová plocha.
70

Kurukuru UFO

Platforma: Freeware
Výrobce: 2nd Game

Stáhnout

Kurukuru UFOI přes svůj trochu drůbeží název se dnes žádných slepic nedočkáme, i když celá hra velmi připomíná soupeření dvou kohoutů na smetišti. Ve vesmírné herní aréně se však proti postaví dva létající talíře, jež se budou vzájemně snažit zničit. Akčnost je přitom rozhodujícím kritériem, což se také odráží ve způsobu hodnocení. Pokud chcete být úspěšní v jednotlivých arénách, musíte se snažit vyřídit soupeře v co nejkratší době, od čehož se odvíjí hodnocení jako u vojenských frček.

Kurukuru UFO je původem japonská hra, jež nabízí zajímavé a přitom jednoduché akční zpracování. Jak jsem se již zmínil, celá herní plocha tvoří jakousi vesmírnou arénu, po jejíchž stranách se nachází bodce. Ve hře ovládáte UFO a dále potřebujete jen klávesu pro palbu. A čím se míří? UFO je kulaté, takže zbraň okolo něj samovolně rotuje. Pokud chcete soupeře sestřelit, musíte buď vyčkat (což není moc vhodné, vzhledem k tomu, že on je také ozbrojen) nebo se snažit zaujmout vhodnou pozici. Vaše a soupeřovo UFO má vždy trochu odlišnou zbraň: buď jde o silný kalibr, dvojitou zbraň umístěnou vůči sobě o stoosmdesát stupňů nebo Kurukuru UFO zbraň s intenzivním rozptylem. Před každou bitvou musíte volit taktiku, která se k dané zbrani hodí. Dvojitá vám třeba dává prostorovou výhodu, neboť soupeře snadněji zasáhnete.

Neméně důležitou součástí hry jsou i nárazy. Každá střela vás odmrští, čímž hrozí srážka s bodci po stranách, což vám přináší další újmu. Naopak můžete do soupeře prudce strčit a poslat jej jako curlingový kámen. Jen si dávejte pozor, protože tím získáte hybnost a můžete se hezky rozkmitat a omlátit o stěny, což je spíš Pyrrhovo vítězství. I přesto, že každý zásah je ohodnocen body, stačí sledovat zelený pruh zdraví; body jsou spíše orientační pomůcka, která vám napoví, jaký zásah soupeři způsobí největší újmu. Zajímavé možnosti nabízí vlastní poklad, který připomíná led nebo povrch v air-hockey a UFO jako by při pohybu klouzala.

Kurukuru UFOKurukuru UFO nabízí hned několik herních módů. V klasickém se postupuje buď stále dál, nebo máte možnost zlepšovat čas v každém levelu. Teprve až určité množství zkušeností vám otevře druhý extra mód. Mód T-Attack je vhodný pro trénink, i když samotný je hodně obtížný a má dost přísný časový limit. Nejsou zde nepřátelé, ale statické terče, jež musíte zničit střelbou nebo zničením o zeď. A mnohdy to není žádná legrace. Poslední mód umožňuje hru dvou hráčů, takže zde můžete otestovat nově nabyté taktiky.

Vlastní střelba je jen prostý proud hvězdiček, ale ty jsou skvěle rozanimované a dodávají hře netradiční vizuální vzhled. Je to mnohem lepší volba než třeba laserové střely nebo nějaké bombové výbuchy. Hudební podklad je svižný, ale správné pocity navodí až při samotné hře a za doprovodu zvuků. Kurukuru UFO je zajímavě pojatý titul, který by určitě měli vyzkoušet všichni fanoušci akčních her.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Témata: UFO

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz