Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Labyrinth vám předvede, jak snadné je vás vyděsit

  15:00aktualizováno  15:00
Záměrem této hry není nic jiného, než vás děsit. Labyrinth není originální ani přitažlivý, ale atmosféru mu upřít nelze.
70

Labyrinth

Platforma: Freeware
Výrobce: Always Alpha

  • skutečně se občas leknete
  • hudba a zvuky
  • stereotypní prostředí
  • neoriginální

Stáhnout

O Labyrinthu se dá s jistotou říci, že využívá velmi jednoduchých až laciných triků, aby hráče pořádně vyděsil. O to více se mu to však daří. Podivuhodná kombinace klaustrofobického prostředí, do jisté míry náhodně generovaných úrovní a především děsivého ozvučení si s lidskou fantazií dokáže pořádně pohrát.

Labyrinth

Ačkoliv nedosahuje propracovanosti, ani stylovosti takového Slendera, je pro jedince, kteří se jen tak zbůhdarma chtějí pořádně leknout, slušnou volbou.

Labyrinth není kdovíjak originální, ani nepřináší žádné nové či zajímavé myšlenky, přesto není k zahození.

Hra od studia s příhodně ironizujícím názvem Always Alpha představuje klasický horor, jenž nemá žádný jiný cíl, než vás děsit. Jste vrženi do monotónního bludiště plného slepých chodeb, tmy a především nereálných monster. Ty nápadně připomínají geniálně abstraktní příšery z filmu Věc.

Ačkoliv se zdá, že samotný labyrint je pokaždé stejný (přinejmenším tedy velmi podobný), monster je po každém spuštění hry různý počet a jejich výskyt je také náhodný. Občas se tak stane, že vám i nějaká potvora stojí v jediné možné cestě.

Labyrinth

Již zmíněný film připomíná Labyrinth ještě v jednom aspektu: v minimalistické, avšak neskutečně atmosférické hudbě. Stačí pár tónů a člověku jde hlava kolem. Hudbě celkem zdařile sekunduje také zvuková stránka. Když hráč prolézá dlouhé dvě minuty stále stejné chodby a už se mu do mysli vkrádá pocit stereotypu, ozve se najednou mohutné nelidské zaječení nejbližšího monstra.

Infarktové stavy jsou častým jevem do té doby, než hráč zjistí, že příšery nejsou ani zdaleka tak nebezpečné, jak vypadají.

Labyrinth je slušnou hrou, která si dala za úkol vás trošku postrašit. A zvládá to celkem kvalitně, ale nelze od ní očekávat cokoliv navíc. Stereotyp je možná jistým prvkem hratelnosti, ale nakonec přece jenom začne převládat. Pak je dobré hru opustit. Tedy pokud to neuděláte ještě před tím, protože vás odveze sanitka s akutní srdeční zástavou.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji
Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji

Soutěžte o dětskou lahvičku Canpol Babies. Je to snadné!Najdete na iDNES.cz