Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Labyrinth vám předvede, jak snadné je vás vyděsit

  15:00aktualizováno  15:00
Záměrem této hry není nic jiného, než vás děsit. Labyrinth není originální ani přitažlivý, ale atmosféru mu upřít nelze.
70

Labyrinth

Platforma: Freeware
Výrobce: Always Alpha

  • skutečně se občas leknete
  • hudba a zvuky
  • stereotypní prostředí
  • neoriginální

Stáhnout

O Labyrinthu se dá s jistotou říci, že využívá velmi jednoduchých až laciných triků, aby hráče pořádně vyděsil. O to více se mu to však daří. Podivuhodná kombinace klaustrofobického prostředí, do jisté míry náhodně generovaných úrovní a především děsivého ozvučení si s lidskou fantazií dokáže pořádně pohrát.

Labyrinth

Ačkoliv nedosahuje propracovanosti, ani stylovosti takového Slendera, je pro jedince, kteří se jen tak zbůhdarma chtějí pořádně leknout, slušnou volbou.

Labyrinth není kdovíjak originální, ani nepřináší žádné nové či zajímavé myšlenky, přesto není k zahození.

Hra od studia s příhodně ironizujícím názvem Always Alpha představuje klasický horor, jenž nemá žádný jiný cíl, než vás děsit. Jste vrženi do monotónního bludiště plného slepých chodeb, tmy a především nereálných monster. Ty nápadně připomínají geniálně abstraktní příšery z filmu Věc.

Ačkoliv se zdá, že samotný labyrint je pokaždé stejný (přinejmenším tedy velmi podobný), monster je po každém spuštění hry různý počet a jejich výskyt je také náhodný. Občas se tak stane, že vám i nějaká potvora stojí v jediné možné cestě.

Labyrinth

Již zmíněný film připomíná Labyrinth ještě v jednom aspektu: v minimalistické, avšak neskutečně atmosférické hudbě. Stačí pár tónů a člověku jde hlava kolem. Hudbě celkem zdařile sekunduje také zvuková stránka. Když hráč prolézá dlouhé dvě minuty stále stejné chodby a už se mu do mysli vkrádá pocit stereotypu, ozve se najednou mohutné nelidské zaječení nejbližšího monstra.

Infarktové stavy jsou častým jevem do té doby, než hráč zjistí, že příšery nejsou ani zdaleka tak nebezpečné, jak vypadají.

Labyrinth je slušnou hrou, která si dala za úkol vás trošku postrašit. A zvládá to celkem kvalitně, ale nelze od ní očekávat cokoliv navíc. Stereotyp je možná jistým prvkem hratelnosti, ale nakonec přece jenom začne převládat. Pak je dobré hru opustit. Tedy pokud to neuděláte ještě před tím, protože vás odveze sanitka s akutní srdeční zástavou.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz