Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ladybug - další kopie Pacmana?

  12:00aktualizováno  2:27
Další klon starého Pacmana přichází na scénu. Přináší poskrovnu novinek, jinak využívá hesla: V jednoduchosti je síla. Chopte se berušky a prokličkujte s ní bez úhony celé bludiště.
60

Ladybug

Platforma: Freeware
Výrobce: Puzzlehouse

Stáhnout

ladybug1Některé hry holt originality nepobraly, ani co by se za nehet vešlo. Ještě, že je Ladybug alespoň trochu jiný. Faktem bezesporu zůstává, že se jedná o další kopii kultovního Pacmana, ale několik málo osvěžení v Ladybug přeci jenom najdeme. A to i přesto, že se nejedná o kdovíjakou díru do světa.

Popisování principu Pacmana, na kterém z devadesáti procent Ladybug staví, mi připadá jako nošení dříví do lesa, ale pro ty z vás, kteří z nějakého (jistě závažného) důvodu zaspali dobu: Ovládáte berušku, která se nachází uprostřed bludiště a za úkol máte sníst všechny bílé křížky. Křížky jsou rozmístěny všude po hrací ploše, takže se budete muset vydat na cestu bludištěm. Abyste to neměli tak jednoduché, z líhně uprostřed bludiště vylézají v daných časových intervalech různé potvory, které se poté ladybug2rozvážným krokem vydají na cestu bludištěm. Pokud na vás narazí, zle to odnesete a odečte se vám jeden ze tří životů. Potvory jsou s narůstajícími levely rychlejší, agresivnější a množí se rychleji. Na pravé straně obrazovky se vám zobrazují všechny statistiky, z nichž nejdůležitější bude jistě počet životů a aktuální skóre. Až do této chvíli je vše téměř totožné s Pacmanem, ale nyní na scénu přichází novinky.

Nejviditelnější z nich jsou průchozí stěny bludiště. Díky nim můžete různě blokovat cestu nepříjemným potvorám a dělat si tak prostor ke sběru křížků. Krom již zmiňovaných křížků sbíráte také srdíčka a různá písmenka, která mění barvu. Pokud se vám podaří během hraní složit jeden z nápisů na pravé straně hrací plochy, dostanete se do speciálního levelu nebo získáte život a větší rychlost. Pozor si také musíte dávat na lebky. Jedná se o příjemná zpestření, která hraní o nějaký čas prodlouží. Grafika je v retro stylu, i když si nejsem jist, jestli to byl aladybug3utorův záměr. Faktem zůstává, že i přes slabší grafiku je hrací plocha přehledná a nic vás tedy při hraní nebude rušit. Hratelnost je slušná. Nejedná se o nic nového pod sluncem, ale ovladatelnost berušky je bezproblémová, nepřátelé level od levelu dotíravější a hraní tak nabírá postupem času na spádovosti. Ony výše zmiňované novinky také potěší. Ozvučení je jednoduché, ale k hraní dostačující.

Ladybug je pěkným klonem Pacmana, který přináší několik málo novinek. Fandové dnes již kultovní "žravé hlavy" by si rozhodně Ladybug neměli nechat ujít. Ale i ostatním ho mohu doporučit s tím, že se jedná o poměrně nenáročnou a pohodovou zábavu.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz