Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lander Reloaded – pilotem Apolla na vlastí kůži

  12:00aktualizováno  23. března 11:27
Když na Měsíc letělo Apollo 11, řídil jeho přistání počítač srovnatelný s lepší kalkulačkou. Pokud byste si ale chtěli zkusit, jaké to je, přistávat s lunárním modulem na manuál, potřebujete počítač typu PC. Lander Reloaded vám s jeho pomocí tuto možnost nabídne.
70

Lander Reloaded

Platforma: Freeware
Výrobce: Michael Woerister

Stáhnout

Lander Reloaded Je, nebo není to remake? Na tuto otázku nelze najít jednoznačnou odpověď. Princip přistávání na Měsíci sice má kořeny kdesi v osmibitových dobách, ale to je asi tak vše, co ve hře zbylo. Jediná další připomínka minulosti vás vyděsí hned na začátku v intru. Zjeví se černá obloha, bílá země, ozve se infantilní melodie a přiletí podivně vypadající karikatura Apolla. Naštěstí takto vypadá opravdu jen úvod. Po malé chvílí totiž krajina získá barvu (pokud lze něco takového říct o měsíčním povrchu) a místo starého, rozhrkaného stroje přiletí moderní raketa. Po tomto povedeném začátku již přichází menu. Nabízí nastavení, editor levelů a samozřejmě volbu nové hry.

Lander Reloaded Na výběr máte ze tří různých her. Rychlá hra je dobrá jako úvod do problematiky létání. Dostanete vcelku výkonnou raketku a prolétnout máte náhodný level. Další možností je létat po vlastnoručně vytvořeném povrchu. Nejlepší je ale kampaň, nejpropracovanější část hry. Začínáte ji pouze se základní lodí a trochou peněz. Za ty si můžete nakoupit palivo, nebo různé doplňky. Zběsilé nákupy si ale dobře rozmyslete. Každá součástka a každý litr benzínu něco váží a snadno se může stát, že budete mít výborné chlazení, ale vaše raketa stejně půjde k zemi, protože bude příliš těžká. Také vyzkoumat správný poměr mezi potřebným množstvím paliva a jeho váhou je malá věda. Jakmile nakoupíte vše potřebné, je čas vyletět. Připravte se na to, že se objevíte kousek nad povrchem vesmírného tělesa a ihned začnete padat. Každý level, bez ohledu na to jak je členitý, obsahuje několik přistávacích plošin. Cílem hry je přistát na té nejvzdálenější. V prvních úrovních sice můžete letět bez mezipřistání, ale není to nejlepší řešení. Při každé zastávce totižLander Reloaded získáváte palivo, které pak nemusíte kupovat a zbude vám víc peněz. Raketu ovládáte pomocí šipek. Klávesami vlevo a vpravo nakláníte pomocí bočních trysek modul a šipkou dolu spouštíte hlavní motor. Možná se to zdá jednoduché, ale není. Také každá planeta je jiná. Zatímco Měsíc je pohodová skála s malou gravitací, na Venuši máte problém s přehříváním motorů a na plynných obrech potřebujete silné trysky. Třešničkou na dortu celé hry je editor levelů, kde můžete dát průchod své fantazii a stvořit opravdu obtížné planety.

Zpracování hry je velmi zdařilé. Grafika je hybridní dvourozměrné 3D a různé ohnivé efekty a exploze vypadají opravdu dobře. Nejslabší stránkou je obloha, ale chtějte na Měsíci mraky. Zvuky zážehů motoru jsou přesně takové, jaké mají být, a muzika je také zdařilá. Jediné co opravdu chybí je zvuk exploze, když vaše raketa spadne. Jinak je Lander Reloaded kvalitní hra, která rozhodně stojí za zkoušku. K jejímu dokončení budete potřebovat pevné nervy.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz