Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lander Reloaded – pilotem Apolla na vlastí kůži

  12:00aktualizováno  23. března 11:27
Když na Měsíc letělo Apollo 11, řídil jeho přistání počítač srovnatelný s lepší kalkulačkou. Pokud byste si ale chtěli zkusit, jaké to je, přistávat s lunárním modulem na manuál, potřebujete počítač typu PC. Lander Reloaded vám s jeho pomocí tuto možnost nabídne.
70

Lander Reloaded

Platforma: Freeware
Výrobce: Michael Woerister

Stáhnout

Lander Reloaded Je, nebo není to remake? Na tuto otázku nelze najít jednoznačnou odpověď. Princip přistávání na Měsíci sice má kořeny kdesi v osmibitových dobách, ale to je asi tak vše, co ve hře zbylo. Jediná další připomínka minulosti vás vyděsí hned na začátku v intru. Zjeví se černá obloha, bílá země, ozve se infantilní melodie a přiletí podivně vypadající karikatura Apolla. Naštěstí takto vypadá opravdu jen úvod. Po malé chvílí totiž krajina získá barvu (pokud lze něco takového říct o měsíčním povrchu) a místo starého, rozhrkaného stroje přiletí moderní raketa. Po tomto povedeném začátku již přichází menu. Nabízí nastavení, editor levelů a samozřejmě volbu nové hry.

Lander Reloaded Na výběr máte ze tří různých her. Rychlá hra je dobrá jako úvod do problematiky létání. Dostanete vcelku výkonnou raketku a prolétnout máte náhodný level. Další možností je létat po vlastnoručně vytvořeném povrchu. Nejlepší je ale kampaň, nejpropracovanější část hry. Začínáte ji pouze se základní lodí a trochou peněz. Za ty si můžete nakoupit palivo, nebo různé doplňky. Zběsilé nákupy si ale dobře rozmyslete. Každá součástka a každý litr benzínu něco váží a snadno se může stát, že budete mít výborné chlazení, ale vaše raketa stejně půjde k zemi, protože bude příliš těžká. Také vyzkoumat správný poměr mezi potřebným množstvím paliva a jeho váhou je malá věda. Jakmile nakoupíte vše potřebné, je čas vyletět. Připravte se na to, že se objevíte kousek nad povrchem vesmírného tělesa a ihned začnete padat. Každý level, bez ohledu na to jak je členitý, obsahuje několik přistávacích plošin. Cílem hry je přistát na té nejvzdálenější. V prvních úrovních sice můžete letět bez mezipřistání, ale není to nejlepší řešení. Při každé zastávce totižLander Reloaded získáváte palivo, které pak nemusíte kupovat a zbude vám víc peněz. Raketu ovládáte pomocí šipek. Klávesami vlevo a vpravo nakláníte pomocí bočních trysek modul a šipkou dolu spouštíte hlavní motor. Možná se to zdá jednoduché, ale není. Také každá planeta je jiná. Zatímco Měsíc je pohodová skála s malou gravitací, na Venuši máte problém s přehříváním motorů a na plynných obrech potřebujete silné trysky. Třešničkou na dortu celé hry je editor levelů, kde můžete dát průchod své fantazii a stvořit opravdu obtížné planety.

Zpracování hry je velmi zdařilé. Grafika je hybridní dvourozměrné 3D a různé ohnivé efekty a exploze vypadají opravdu dobře. Nejslabší stránkou je obloha, ale chtějte na Měsíci mraky. Zvuky zážehů motoru jsou přesně takové, jaké mají být, a muzika je také zdařilá. Jediné co opravdu chybí je zvuk exploze, když vaše raketa spadne. Jinak je Lander Reloaded kvalitní hra, která rozhodně stojí za zkoušku. K jejímu dokončení budete potřebovat pevné nervy.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz