Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Larry Vales 2: Dead Girls Are Easy

  12:00aktualizováno  13. srpna 2004 1:04
Věřte nebo ne, nepříliš úspěšný a nepříliš inteligentní dopravní policista Larry Vales se vrací na monitory počítačů ve svém druhém – a podle všeho bohužel i posledním – velkém dobrodružství…
70

Larry Vales 2: Dead Girls Are Easy

Platforma: Freeware
Výrobce: Phil Reed

Stáhnout

Larry Vales 2: Dead Girls Are EasyPřed několika týdny jsme tu měli zábavnou klasickou freeware adventuru Larry Vales: Traffic Division. Tato hra sklidila na scéně her určených zdarma ke stažení vcelku pozitivní ohlas a řada autorů na ni odkazuje ve svých vlastních titulech. Ještě častěji se ale objevují narážky na její pokračování, které nese zajímavý název: Dead Girls Are Easy.

Jak již bylo řečeno v recenzi na první díl, dopravní policista Larry Vales nepatří k Sherlockům Holmesům Tampy Bay. Spíše než famózního anglického detektiva připomíná nechvalně proslulého českého dementa Pankráce Poldu. Přesto dokáže s bravurou sobě vlastní rozřešit i ty nejobtížnější případy. Třeba takové, jako případ vraždy jeho vlastní přítelkyně.

Vůbec – den, kdy se odehrálo Larryho poslední dobrodružství, pro něj nezačal dobře. Nejenže mu neznámí vandalové posprejovali auto, ještě navíc mu kolegové, sotva dojel do práce, oznámili, že byl vyhozen a domovník ho nechtěl pustit do bytu, dokud nezaplatí horentní sumu, kterou je dlužen na nájemném. A aby toho nebylo málo, jeho přítelkyně Susie byla zavražděna. Poslouchání jejího vzkazu nahraného na magnetofonu mu ale přeruší neznámá postava a on se tak nedozví to nejpodstatnější… Larry Vales 2: Dead Girls Are Easy

Skutečně – kdyby v titulcích stálo, že ten den bylo pátek třináctého, nebylo by se čemu divit. Pod křídly hráče to ale Larry ve vyšetřování nakonec přece jen dotáhne tak daleko, že objeví všechny tajné machinace policejního odboru a pomstí se vrahům své milé, byť ho to – jak se hráč dozvídá už v úvodní animaci – nakonec bude stát život.

Zápletka druhého Larryho dobrodružství je trochu komplikovanější a vážnější, než tomu bylo u jedničky, hra samotná je ale opět humorná a pro každý objekt, postavu či situaci má připravenou vtipnou hlášku. Legrace plyne jak z demence hlavního hrdiny, tak z neschopnosti policistů, tak z jejich nechuti pracovat, ve městě je řada absurdních situací, nechybí černý humor, a pochopitelně též narážky na to, že vše je ve skutečnosti jen hra a popírání všemožných adventure klišé. Zkrátka: Larry Vales jak má být.

Larry Vales 2 se ovládá stejně jako jeho předchůdce pomocí měnících se ikon (pravým tlačítkem se mění akce, levým provádějí), nabízí standard adventure her – četné sbírání a kombinaci předmětů, velice vtipné rozhovory – a více než slušné množství lokací. Larry Vales 2: Dead Girls Are EasyObtížnost je dosti vysoká a dohrání hry pár hodin zabere, což je jistě pozitivní. Na druhou stranu – objeví se řada ne zrovna logických puzzlů k vyřešení.

Grafické zpracování se od prvního dílu příliš nezlepšilo a rozhodně nedává zapomenout na to, že hra je přeci jen už staršího data výroby. Rozlišení je pouze 320x200, ale co hůř, objekty jsou namalované často „jen tak aby se neřeklo“ a některé scény působí dost amatérsky. Je ale fakt, že oproti jedničce tu určité zlepšení znát je. Hudba je nadprůměrná a těžko si na ni stěžovat, technickou stránku hry však spasit také nemůže.

Nicméně grafické zpracování a hudba nejsou pro kvality Larryho Valese 2 podstatné. Dead Girls jsou především skvělá zábava – a pro adventure-pozitivní hráče je stažení této freewarové klasiky doslova povinností, chtějí-li porozumět narážkám, které ostatní freeware vývojáři ve svých dílech s oblibou používají.

P.S.: Jako je tomu vždy, i tentokrát mají Plné hry připraven i kompletní návod.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz