Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Laser Frenzy – laser, kam se podíváš

  12:00aktualizováno  27. srpna 8:21
Procvičte své mozkové závity na jedné dokonale provedené logické pařbě, která vám poslouží na dlouhý čas prázdninových večerů. Dostaňte laserový paprsek pomocí soustavy zrcadel do cílového pole a prokopávejte se vzrušující cestou za vítězstvím.
50

Laser Frenzy

Platforma: Freeware
Výrobce: KNP Master

Stáhnout

Laser Frenzy Jsou hry, kde procházíte levely tak snadno, že vás to ani nebaví. Ačkoli do nich tvůrci nacpou všemožné grafické efekty a animační prvky, tak po chvíli zjistíte, že to té gamese stejně nepomůže, aby byla úspěšná. Zase dospějete k věčné pravdě, že u her je ze všeho nejdůležitější originální nápad, ta myšlenka, která teprve donutí tisíce lidí koukat do svých monitorů a trávit svůj cenný čas tím, že se snaží nasbírat co nejvyšší score a prokopávat se do vyšších levelů. Logika, kterou vám chci dneska představit, právě takový nápad má a vůbec nevadí, že neobsahuje žádné super grafické vymoženosti. Tahle gamesa to vlastně ani nepotřebuje. Jmenuje se Laser Frenzy a se svou skromnou grafikou vás dokáže pobavit na předlouhý čas, neboť je to opravdu skvěle propracovaná logická pařba. O co v ní vůbec jde?

Laser Frenzy Vaším úkolem je dvakrát v každém levelu zasáhnout žluté cílového pole, aby jste mohli pokračovat dále. Po prvním zásahu se brána otevře a druhá strefa vám zaručí postup do dalšího kola. K dispozici máte posuvná děla, které můžete přemisťovat po malých kolejničkách s použitím myši. Kliknutím na dělo vystřelíte laserový paprsek, který putuje dále po herním prostředí. Když laser strefí jiné neposouvatelné dělo, dělo se otočí o devadesát stupňů po směru hodinových ručiček a máte tak nyní možnost střílet i jinými směry. Pokud ovšem laser přijde do styku s posuvným dělem nebo jen jeho částí, tak se s ním můžete rozloučit. A někdy to znamená i konec hry a musíte level začínat od začátku. Také lze pomocí laseru střílet do trojúhelníkových zrcadel. Máte dvě možnosti: pokud střelíte do lesklé strany zrcadla, paprsek se odrazí a letí jinam, ale jestliže sejmete zadní stranu, tak se zrcadlo, pokud má dostatek prostoru, posune o políčko dále. Laser Frenzy Překážky, jež komplikují cestu k vítězství, lze buď rozbít samotným laserem nebo tu máte k dispozici i všelijaké bomby, které se na tento účel dokonale hodí. Tyto výbušniny rovněž posouváte pomocí laserového děla. Když se bomba dostane do styku s překážkou vybouchne a zničí nepotřebné prvky, do nichž narazila. A aby toho nebylo málo, stěžují vám hru dva typy dveří – dveře, které se průchodem paprsku otáčí o devadesát stupňů a dveře, které se po provrtání laserem navždy nekompromisně zavřou.

Pokud se vám stane, že uděláte nějaký neuvážený krok, kterého velmi litujete a mohl by vám do budoucna příliš komplikovat, ne-li úplně znemožnit postup do dalších levelů, není problém kolo načíst od začátku pomocí klávesy ESC. V této logice nesbíráte žádné score, jde jen o počet úspěšně zakončených levelů, jejichž obtížnost se stále zvyšuje.

Laser Frenzy Jak už jsem naznačil v úvodu, Laser Frenzy neobsahuje příliš dokonalé grafické prvky, přesto by se daly označit slovem postačující. My, kdo jsme však byli odkojeni na hrách, které se tenkrát před lety skládali jen z poskakujících ASCII znaků, v tomhle vůbec nevidíme žádný těžký prohřešek proti hratelnosti.

Aplikace obsahuje i hudbu, ale ta vám po chvíli začne vážně lézt na nervy. Naštěstí jí lze vypnout (klávesou M) a můžete tak dát šanci vašim oblíbeným pankáčům neúnavně řvát z vašich reproduktorů. Logiku Laser Frenzy vyrobil v roce 2004 u nás doposud nepříliš známý herní team KNPMASTER.

Pokud si chcete dokázat, že vaše mozkové závity si jen nenechávají posílat důchod, stahujte a hrajte!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz