Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Laser Frenzy – laser, kam se podíváš

  12:00aktualizováno  27. srpna 8:21
Procvičte své mozkové závity na jedné dokonale provedené logické pařbě, která vám poslouží na dlouhý čas prázdninových večerů. Dostaňte laserový paprsek pomocí soustavy zrcadel do cílového pole a prokopávejte se vzrušující cestou za vítězstvím.
50

Laser Frenzy

Platforma: Freeware
Výrobce: KNP Master

Stáhnout

Laser Frenzy Jsou hry, kde procházíte levely tak snadno, že vás to ani nebaví. Ačkoli do nich tvůrci nacpou všemožné grafické efekty a animační prvky, tak po chvíli zjistíte, že to té gamese stejně nepomůže, aby byla úspěšná. Zase dospějete k věčné pravdě, že u her je ze všeho nejdůležitější originální nápad, ta myšlenka, která teprve donutí tisíce lidí koukat do svých monitorů a trávit svůj cenný čas tím, že se snaží nasbírat co nejvyšší score a prokopávat se do vyšších levelů. Logika, kterou vám chci dneska představit, právě takový nápad má a vůbec nevadí, že neobsahuje žádné super grafické vymoženosti. Tahle gamesa to vlastně ani nepotřebuje. Jmenuje se Laser Frenzy a se svou skromnou grafikou vás dokáže pobavit na předlouhý čas, neboť je to opravdu skvěle propracovaná logická pařba. O co v ní vůbec jde?

Laser Frenzy Vaším úkolem je dvakrát v každém levelu zasáhnout žluté cílového pole, aby jste mohli pokračovat dále. Po prvním zásahu se brána otevře a druhá strefa vám zaručí postup do dalšího kola. K dispozici máte posuvná děla, které můžete přemisťovat po malých kolejničkách s použitím myši. Kliknutím na dělo vystřelíte laserový paprsek, který putuje dále po herním prostředí. Když laser strefí jiné neposouvatelné dělo, dělo se otočí o devadesát stupňů po směru hodinových ručiček a máte tak nyní možnost střílet i jinými směry. Pokud ovšem laser přijde do styku s posuvným dělem nebo jen jeho částí, tak se s ním můžete rozloučit. A někdy to znamená i konec hry a musíte level začínat od začátku. Také lze pomocí laseru střílet do trojúhelníkových zrcadel. Máte dvě možnosti: pokud střelíte do lesklé strany zrcadla, paprsek se odrazí a letí jinam, ale jestliže sejmete zadní stranu, tak se zrcadlo, pokud má dostatek prostoru, posune o políčko dále. Laser Frenzy Překážky, jež komplikují cestu k vítězství, lze buď rozbít samotným laserem nebo tu máte k dispozici i všelijaké bomby, které se na tento účel dokonale hodí. Tyto výbušniny rovněž posouváte pomocí laserového děla. Když se bomba dostane do styku s překážkou vybouchne a zničí nepotřebné prvky, do nichž narazila. A aby toho nebylo málo, stěžují vám hru dva typy dveří – dveře, které se průchodem paprsku otáčí o devadesát stupňů a dveře, které se po provrtání laserem navždy nekompromisně zavřou.

Pokud se vám stane, že uděláte nějaký neuvážený krok, kterého velmi litujete a mohl by vám do budoucna příliš komplikovat, ne-li úplně znemožnit postup do dalších levelů, není problém kolo načíst od začátku pomocí klávesy ESC. V této logice nesbíráte žádné score, jde jen o počet úspěšně zakončených levelů, jejichž obtížnost se stále zvyšuje.

Laser Frenzy Jak už jsem naznačil v úvodu, Laser Frenzy neobsahuje příliš dokonalé grafické prvky, přesto by se daly označit slovem postačující. My, kdo jsme však byli odkojeni na hrách, které se tenkrát před lety skládali jen z poskakujících ASCII znaků, v tomhle vůbec nevidíme žádný těžký prohřešek proti hratelnosti.

Aplikace obsahuje i hudbu, ale ta vám po chvíli začne vážně lézt na nervy. Naštěstí jí lze vypnout (klávesou M) a můžete tak dát šanci vašim oblíbeným pankáčům neúnavně řvát z vašich reproduktorů. Logiku Laser Frenzy vyrobil v roce 2004 u nás doposud nepříliš známý herní team KNPMASTER.

Pokud si chcete dokázat, že vaše mozkové závity si jen nenechávají posílat důchod, stahujte a hrajte!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz