Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Laser - jak být krotitelem laserových paprsků...

  12:00aktualizováno  16. září 6:04
Skvělá logická pařba, v níž se snažíte pomocí různých artefaktů dostat laserový paprsek na předem určená místa. Pokud si chcete potrápit vaše mozkové závity, je tato hra jako dělaná pro vás.
60

Laser

Platforma: Freeware
Výrobce: Marcus Madeja

Stáhnout

Laser Víte, že slovo laser, jak jsem se před malou chvílí dozvěděl, je zkratkou z anglického light amplification by stimulated emission of radiation? Spíše by jste řekli, že je to kvantový zesilovač (generátor) optického záření, využívaný ve spojovací technice. Každopádně není vůbec důležité se nad významem tak frekventovaného slova nijak hluboce zamýšlet, stačí nám, že je to něco, co využívají hrdinové science-fiction seriálů, které vídáme v televizních bednách už od dětství. Dneska se však tento vynález představí v jiné podobě, jelikož inspiroval jednoho německého tvůrce k vytvoření logické gamesy stejného jména – LASER. Autor hry, Markus Madeja, tímto programátorským dílkem dokázal, že se ještě najdou lidé, co dokáží vyrobit skvěle propracované a hratelné freewarovky, které nezabírají příliš místa na disku a přesto dokáží pobavit a zkrátit dlouhé chvíle všedních dnů. Škoda jen, že takových her nevzniká mnohem více. Na druhou stranu je to vlastně dobře, protože potom bychom si nedokázali vážit těch programů a her, které opravdu za něco stojí.

Cílem této gamesy je dovést letící laserový paprsek do předem určených cílových polí, jež jsou různě rozložená po hrací ploše. LaserKe splnění vašeho úkolu slouží všelijaká zrcadla, rozbočovače, koule, překážky, pískové bloky, zdi apod. Ke každému levelu dostanete k dispozici různé množství těchto artefaktů, jež libovolně rozmisťujete pomocí myši. Po rozestavění těchto věcí na hrací ploše (o velikosti 12x20 čtverců) se po stisku tlačítka s nápisem „start“ vystřelí laserový paprsek, jehož rychlost lze samozřejmě libovolně regulovat, aby jste nemuseli dlouho čekat, než zjistíte, zdali je vaše řešení správné. Pokud je vše, jak má být, dostane se laserový paprsek na místo určení a vy postupujete do dalšího kola, k němuž dostanete password, což je chytře vymyšlené řešení, neboť nemusíte hru ani ukládat ani hrát od začátku, kdykoliv chcete po přerušení znova pokračovat ve vašem snažení. Nutno dodat podstatnou informaci, že levely nejsou časově omezeny, takže vás nestresuje neúprosné odpočítávání, jako v některých jiných hrách tohoto typu.

Hra neběží ve fullscreenu, běží v oknech, respektive nejdříve se spustí menu a potom levely jako samostatná nová okna. LaserNespornou výhodou je také možnost nastavit si parametry celého programu, což v důsledku dělá aplikaci více přátelštější k uživateli.

Logická gamesa Laser patří mezi ty úspěšné hlavně díky přiloženému editoru, ve kterém je možno velice snadno vytvářet další kola a rovnou je třeba i otestovat. Jednoduše si navolíte pozici všech prvků a počet věcí, které hráč dostane k vyřešení úkolu, pojmenujete level, dodáte password a je to hotové. Díky tomu vzniká plno dalších levelů, jež lze stáhnout z internetu. Takže pokud vás začne nudit 36 základních přiložených kol, není problém sehnat další. Stejně jednoduché je sehnat i všemožné skiny nebo si třeba nějaký vytvořit sám.

Všechny atributy hry Laser, jež zde popisuji, vás musely jistě přesvědčit o tom, že je to program (i hra je v podstatě program), který by si zasloužil vaše stáhnutí.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Grafton Recruitment Praha
KONSTRUKTÉR | šanci mají i absolventi!

Grafton Recruitment Praha
Kraj Vysočina
nabízený plat: 20 000 - 30 000 KčNajdete na iDNES.cz