Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Last Invader hrajete za jednočlennou armádu

  13:00aktualizováno  13:00
Nijak zvlášť originální, ale co se týče hratelnosti velmi podařená akční hra Last invader si zakládá na vysoké obtížnosti a všudypřítomných explozích. S bojovým mechem stojíte proti obrovské přesile nepřátel. Dokážete přežít?
75

Last Invader

Platforma: Freeware
Výrobce: Chris Nordgren

  • skvělá akce
  • vylepšování zbraní
  • vysoká obtížnost
  • jednoduchá, ale stylová grafika
  • možná až moc vysoká obtížnost
  • peněz, které za poražené dostáváte je strašně málo

Stáhnout

Last Invader | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Last Invader

V barevné akční arkádě Last Invader je cílem přežít. Nepřátelé útočící ve vlnách jsou likvidování vašimi mocnými útoky a postupným vylepšováním schopností se snažíte vydržet co nejdéle. Originalitu zde nečekejte, ale zábavu a návykovou hratelnost ano. Díky vysoké obtížnosti je hra po několika kolech opravdovou výzvou i pro ostřílené hráče tohoto žánru.

Last Invader

Princip této hry je zcela obyčejný. Stojíte proti vlnám protivníků, kteří se po začátku úrovně objeví kdesi mimo vaše zorné pole a celá horda se okamžitě vydá směrem k vám ve snaze znepříjemnit vám pohodové odpoledne. Vy je samozřejmě musíte zneškodnit.

Hrajete za jakéhosi agilního mecha, robota, který jako by vypadl ze Star Wars. Vtip je v tom, že to vy útočíte na cizí planetu a vaši protivníci se snaží jen bránit své domovy. Ale to je vlastně jedno.

Last Invader

Mech má základní zbraň, kterou může vyměňovat za to, co občas vypadne z mrtvých nepřátel, a také umí skákat. To se hodí v případě, že jste obklíčeni a potřebujete se rychle dostat z chuchvalce nepřátel. Za ty zlikvidované dostáváte kredity, které mezi úrovněmi měníte za vylepšení. Nutno dodat, že hra je tak obtížná především kvůli tomu, že onoho platidla dostáváte opravdu málo. Můžete si dokoupit více života, vyléčit se, vylepšit rychlost střelby nebo sílu nějaké zbraně.

Last Invader

Těch je ve hře sedm. Kromě základního útoku se tak dostanete k raketometu, plamenometu, jakémusi supersilnému dalekonosnému laseru a také třeba rychlému kulometu s průraznými projektily. Volba zbraně záleží na vašich preferencích v boji, ale sem tam se stane, že jste nuceni použít jinou zbraň, než chcete. V některých úrovních si hra vynutí použití určité zbraně, třeba takové, kterou nemáte vůbec vylepšenou, a je tak skoro k ničemu.

Last Invader

Co vlna nepřátel, to něco nového. Místo podivných robůtků s útokem jen na blízko na vás brzy útočí tanky, vznášedla, laserové věže a třeba i velcí mechové, kteří vytvářejí stále nové a nové nepřátelské jednotky. Nepřátel je vždy hodně a každý zásah bolí. I s maximálně vylepšeným životem zemřete na pár ran a smrt je definitivní.

Last Invader

V Last Invader sotva najdete něco nového, ale to, co zde je, funguje skvěle. Souboje jsou zábavné a pestrobarevné, zbraně mají ten správný ničivý efekt a elektronická hudba podporuje frenetickou náladu boje. Jde o pěknou oddechovku pro ty, kdo chtějí na chvíli vypnout. Ovšem díky obtížnosti nepřijdou zkrátka ani ti, kdo hledají akční výzvu.

Na této stránce si můžete tuto hru stáhnout  i pro Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů


Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz