Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Last Stand - přežít co nejdéle

aktualizováno  8:35
KOlikrát jste již n svém počítači měli hru, kde šlo především o to přežít a to co nejdéle. Tato je další z řady, přičemž na vás posílá celkem solidní bandu mimozemských nepřátel.
55

Last Stand

Platforma: Freeware
Výrobce: chrilley

  • dobrá myšlenka co se hratelnosti týče
  • slabší zpracování

Stáhnout
Last StandKolikrát v životě jste již slyšeli poněkud klišovitý příběh vypovídající o monstrózní invazi nepřátelských jednotek na naši relativně malou modrou planetu. Nepřátelé přilétající z vesmíru se stali poměrně vděčnou inspirací herních vývojářů, což platí také pro tento projekt. 

Ten nás zcela přenese do budoucnosti, kde již, kdo ví, bude mimozemské přistání třeba i reálnou záležitostí. Každopádně se zhostíme role létajícího chlapíka ve skafandru, který jej nejen brání před nepřátelskými projevy jako jsou létající projektily, dále mu také umožňují létat a to bez jakéhokoliv dalšího podpůrného přístroje a to pouze mačkáním kurzorových kláves. Takto se dostanete do různých vrstev atmosféry. V té nejnižší dokonce vidíte obrysy domů, postupně se ale vše začne zabarvovat do žluté až žlutočervené, což je indikace tohLast Stando, že se nacházíte již poměrně vysoko nad povrchem. Tyto střídající se vrstvy barev je vlastně jediná obměna pozadí, kterou se za celou dobu hraní dočkáme. I když to nezní tak hrozně, ve výsledku je to trochu málo. Herní plocha je totiž navíc omezená i zboku, takže vám na volné manévrování příliš prostoru nezbývá. 

No ale zpět k hratelnosti, která byla vymyšlena poměrně slušně, alespoň základní myšlenka na tom není rozhodně nejhůře. Byl vám totiž dopřán volný pohyb vzduchem a to kdekoliv na herní ploše. S touto volností můžete nakládat, jak se vám zlíbí a nejlepší asi bude jí plně využívat. To je totiž jediná možnost, kterak uniknout častým náletům nepřátel. Jejich drobné útočné lodě se budou valit ze všech směrů a snaží se vám dostat pod kůži. Pokud totiž dojde ke kontaktu mezi vámi a jimi, saLast Standmozřejmě se to nepříjemně odrazí na vašem ukazateli zdraví a to byste rozhodně nechtěli. Pokud vám totiž červená kapalina zcela dojde, hra pro vás končí neúspěchem. Jiné zakončení vlastně ani nemá, jedná se o nekonečnou smyčku, během které sbíráte skóre a snažíte se čím dál tím víc zlepšovat. No a vzhledem k tomu, že vám projekt ani v pokročilejších fázích nenabídne nic nového, dlouho u něj nejspíše nevydržíte. 

Mě osobně se příliš nezamlouvalo ani technické zpracování. To sází na jednoduchou grafiku a celkem zajímavě sprity, ovšem pozadí je zcela odfláknuté a tyto na začátku ukázané objekty se za celou dobu hraní nezmění. A to samozřejmě nepřispívá k celkově dobrému dojmu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

55 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz