Laxius Power 3 - rozsáhlé RPG

  12:00aktualizováno  10:56
Jestliže patří RPG hry mezi vaše oblíbené, pak jste bezpochyby nemohli minout první dva díly rozsáhlé kvalitní RPG série skrývající se pod názvem Laxius Power. Třetí díl se zcela nese v duchu svých předchůdců a nabídne kvalitní a dlouhotrvající zábavu.
80

Laxius Power 3

Platforma: Freeware
Výrobce: LP-team

Stáhnout

V poslední době se začínají stále více a více rozmáhat všemožné adventure makery, game makery či třeba také rpg makery, které zjednodušují tvorbu jednoho z nejobtížnějších žánrů vůbec. Právě za pomocí tohoto šikovného nástroje jsme se mohli dočkat již dvou dílů precizních a komplexních RPG pod názvem Laxius Power. Nyní však světlo světa spatřilo již třetí pokračování, na něhož se v několika následujících odstavcích trochu podrobněji podíváme.

Příběh hry navazuje na předchozí díl, kdy se čtyři hlavní hrdinové znovu potkávají ve Metrolii, hlavním městě světa. Toho dne přijíždí do města Random a král Metrolie se s ním rozhodne setkat. Ale během setkání se stane hlavní událost hry – člen královského dvoru se zblázní , stane se jakoby posedlým a Luciana ho musí vyléčit: démon opustí jeho tělo. Shodou okolností jde o ředitele muzea. Král sdělí Randomovi své obavy: vypadá to že se tu objevil kult, který patří k démonickému kultu , který se objevil v minulém dílu LP. Tento kult se snaží zabránit oslavám a možná u vyděsit organizátory. Ředitel muzea dostal mnoho výhružných dopisů a tento neočekávaný útok (démon v jeho těle) způsobil, že se necítí bezpečně. Random nabízí pomoc ve vyšetřování během deseti dnů před oslavou. Král jej ujišťuje, že pokud se mu povede zničit kult, bude odměněn titulem Metrolianský rytíř. A právě v tomto okamžiku začíná samotná hra.

Příběh zajímavý a vskutku podařený, což ještě více umocňuje perfektní hratelnost a až neuvěřitelná hrací doba, která je udávána na 50 hodin a vezmeme-li v potaz ohlasy na hru, které jsou v současné době k dispozici, myslím že není důvod tomuto obrovskému číslu nevěřit.

Abyste u podobné hry takovou dobu vydrželi musela by mít něco, co vás k ní doslova připoutá a hned tak nepustí – a takových věcí u Laxius Powe 3 naleznete hned několik. Zaprvé je to příběh, který se pozvolna odvíjí, poté umně vytvoření hlavní hrdinové, s nimiž se lze lehce ztotožnit a tak se ještě více zarýt do samotného dění a nakonec obrovský herní svět, v němž se budete pohybovat. To však není zdaleka všechno a v souvislosti s tímto třetím pokračováním ještě lze uvést několik dalších neuvěřitelných čísel, mezi nimiž nemohu opomenout více než 500 monster, s nimiž budete bojovat, 200 tajemství čekající na vaše odhalení, více než 400 předmětů, které budete moci použít, 150 hlavních questů a nakonec také hned dvě zakončení.

Boje probíhají klasicky na tahy a mohu vám zaručit, že vám systém přijde velice rychle pod kůži. Jak je patrné z okolních obrázků, Laxius Power 3, stejně jako jeho předchůdci, je klasickou ukázkou RPG ze staré školy, které nemusí sednout každému, ovšem ten, kdo jeho kouzlu podlehne dost možná u monitoru stráví několik předlouhých desítek hodin bez toho, aby se dokázal alespoň na malou chviličku odpoutat. I přes to však myslím stojí za to toto riziko podstoupit a dnešní gamesku vyzkoušet. Vždyť se přeci jedná o jedno z nejlepšího, co nám nezávislá scéna vůbec na poli RPG nabídla!


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

89 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 203 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Další z rubriky

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Rozdáváme 50 balíčků pracího gelu a aviváže od Feel Eco. Přihlaste se o ně
Rozdáváme 50 balíčků pracího gelu a aviváže od Feel Eco. Přihlaste se o ně

Máme pro vás připraveno 50 pracích gelů a 50 aviváží od značky Feel Eco, které vaše prádlo vyperou čistě a ekologicky. Dopřejte svým dětem hygienicky čisté prádlo bez zatěžování životního prostředí.

Najdete na iDNES.cz