Le Crâne Sombre Amusement – výjimeční vývojáři

  12:00aktualizováno  10. září 3:18
Dnes přinášíme zajímavý rozhovor s týmem Le Crâne Sombre Amusement, jenž nedávno dokončil skvělou akční hru Star Trek: Red Alert a nyní pracuje na totální konverzi Baldur's Gate slibující více než 40 hodin hratelnosti.

Star Trek: Red Alert Představ, prosím, na začátek sebe a svůj tým čtenářům Plných her (otázka okoukaná, ale nutná)...
Nazdar! Já jsem GoGo.Finch, zakládající člen týmu Le Crâne Sombre Amusement, ve kterém jsem ve funkci (hlavně) programátora.

Proč jste svůj název vytvořili ve francouzském jazyce, i s otravnou stříškou, kterou člověk nemůže pořád najít na klávesnici? Co vyjadřuje?
Vlastně jsme nemohli vymyslet nic "normálního", a tak jsme sáhli po francouzštině. Myslíme si, že moc lidí jí nerozumí (aspoň z těch, co hrají hry; i když jsem už pár lidí viděl :-)), takže nepoznají, že je to vlastně nesmysl. Ale účel to splní, a to je hlavní. Co se týče stříšky, tak jsem si myslel, že na to lidi budou zapomínat a že mě to bude štvát. A opravdu mě to štve... trochu. Ale aspoň si nás lidi líp zapamatují :-)

Vaším prvním projektem, pokud se nemýlím, byla hra Blue Fury - o co jde?
Jedná se o akční plošinovku. Ve hře ovládáte jednoho vojáčka, který se snaží rozstřílet ostatní vojáčky :-) K dispozici je klasická sada zbraní - od pistole přes brokovnici až po raketomet. Zatím je hra pouze ve stádiu betaverze, a musí se ještě pár věcí dodělat, hlavně grafika. Bohužel to není naše priorita, takže kdo ví, kdy to dokončíme...

Star Trek: Red Alert Dalším projektem byl akční Star Trek: Red Alert. Jaký je váš vztah k tématice seriálu Star Trek?
Star Trek mám velmi rád. Někteří říkají, že jsem divnej, ale nevěřte tomu! Znám horší případy; stejně si poslední dobou ze Star Treku začínám nějak moc utahovat... :-)

Která série je tvou nejoblíbenější? Máš radši nejstarší díly s Kirkem, nebo je tvým favoritem Picard?
Nevím, asi Voyager. Picard je na můj vkus moc diplomatický, i když filmy s ním nejsou tak zlý. Původní Star Trek s Kirkem jsem taky sledoval, fascinují mě efekty tehdejší doby, jsou tak otřesný, až jsou hezký.

A co jiné sci-fi? Co si myslíš o Star Wars, Hvězdné bráně, nebo Červeném trpaslíkovi?
Jo, StarGate taky zbožňuju; Červený Trpaslík je super, a Hvězdné Války... první a druhá epizoda stojí za prd. Všeobecně mám sci-fi rád, vlastně se podívám skoro na cokoliv s podobnou tématikou :-)

Star Trek: Red Alert Zpět ke Star Trek: Red Alert. Titulek trochu svádí ke známé RTS - proč jste zvolili právě takový název, když hra s těmi od Westwoodu nemá nic společného?
Já ten název vymyslel už pěkně dávno, a tenkrát jsem prostě neměl o shodách toho názvu ani ponětí. Dnes mě to trochu štve, zvlášť když jsem zjistil, že existuje ještě jiná hra Star Trek: Red Alert a dokonce i její druhý díl. Chtěl jsem to přejmenovat, ale nic lepšího mě nenapadlo, tak jsem to nechal být.

Jaké jsou zatím na Red Alert ohlasy? Hrají ho i jiní hráči, než ti spjatí se startrekovskou fanouškovskou komunitou?
Ohlasy jsou kladné, což mě těší. Pár ne-star-trek-fandů už to hrálo a hra se jim líbila. Snažil jsem se ji dělat "široce dostupnou" :-), a všechny technobláboly jsem popsal v manuálu.

Jak dlouho trvaly práce a co bylo nejtěžší?
Celkově jsem na hře pracoval asi 5 měsíců, pokud počítám i práce na úplně první betaverzi. Nějtěžší úkol... vlastně jsem nic moc těžkého nemusel řešit; i když kolikrát mi začaly ujíždět nervy a měl jsem na chuť se na to vykašlat. Nejvíce mě asi štvala nudná monotóní práce - renderování modelů, editace lodí, scénářů, apod.

Star Trek: Red Alert Co váš další projekt Time of Troubles? Jak bys ho charakterizoval pro ty, kdo o něm doposud neslyšeli?
Jedná se o totální konverzi pro Baldur's Gate II. Vlastně ani nevím, jak ho stručně charakterizovat, protože je to na dlouhý povídání.

Já i čtenáři máme času dost...
Pokusím se to nějak stručně shrnout: Příběh se odehrává asi 10 let před událostmi z Baldur's Gate I na stejném místě a nahrazuje příběh BG2. V podstatě jde o to, že Gorion, otec hlavní postavy v BG1+2 si "neví rady" v jedné situaci, která mu trochu přerostla přes hlavu a proto si pozve na pomoc vás (a dalších pár dobrodruhů). Společně musíte vyřešit jeho problémy, které se ukážou naprosto nepodstatnými a vše dopadne docela jinak, než jak si to kdokoliv z party představoval.

Jakého rozsahu asi bude tato modifikace?
Co se týče rozlohy lokací, tak asi polovina toho, co známe z BG1; z hlediska herní doby si to netroufám odhadnout, ale minimálně 40 hodin čistého času.

Star Trek: Red Alert Takže datum dokončení je asi zatím ve hvězdách, což?
Přesně tak. Stručný odhad je asi jeden rok. Je to takový běh na dlouhou trať, ale už jsme odstartovali, a ještě nezakopli, takže nám držte palce :-).

Jaké jsou tvoje koníčky, co rád čteš, posloucháš atp.?
Koníčky asi počítače (a s tím související věci jako hry, programování, atp.), floorball, sem tam si přečtu nějakou knížku (nejčastěji sci-fi, nebo fantasy), a pokouším se donutit už 3 roky můj kaktus, aby vykvetl. Z hudby poslouchám spíš takový relativně neznámý věci jako Manu Chao, Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra, Verka Serduchka (to je docela úlet, doporučuju :-)). Nesnáším přestarlý hvězdy typu Helenka Vondráčočková nebo Gotťák.

Star Trek: Red Alert Když už jsme u toho floorbalu, co říkáš na čerstvý úspěch našich na MS?
Paráda! Jen tak dál :-)

Jaké jsou tvé plány do budoucna, jak v herní oblasti, tak v životě?
V herní oblasti bych chtěl dokončit to, co jsem začal, a nemít už nikdy rozpracovaný víc jak 2 věci najednou. A v životě... hlavně abych "se měl dobře", a zatím ještě nevím, jak toho dosáhnu. Ale ono to nějak půjde :-)

Chceš na závěr něco dodat nebo vzkázat čtenářům?
Snad jen, aby se všichni měli hezky :-). A všichni, co můžou, aby přišli k volbám, protože je to jejich občanská povinnost, a pokud nepřijdou, tak ať si nestěžují a drží hubu a krok. No, a to je asi všechno...

Autor:


Nejčtenější

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Botanicula

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

Nejlepší nezávislé hry roku 2010 - 1. část

2011

První část nabízí výběr nejlepších adventur, akčních her a arkád, které jste si v minulém roce mohli z Plných her...

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...

Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL

V době od 15. 10. 2018 00:00 do 21. 10. 2018 23:59 odpovězte komentářem pod text soutěže na otázku: „Čím zabavujete svoje dítko při dlouhých cestách autem?“ Vyhrajte jednu z tankovacích karet v hodnotě 500 Kč, nebo 1000 Kč na nákup pohonných hmot i občerstvení na čerpacích stanicích MOL v konceptu Fresh Corner.Najdete na iDNES.cz