Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Leaf Me Alone je roztomilá, ale inteligentní arkáda

  18:22aktualizováno  18:22
Roztomilá a nenáročná plošinovka s lískovým oříškem v hlavní roli vzdáleně připomíná Fez. Pohodová atmosféra Leaf Me Alone je ideální pro zábavný relax a odpočinek.
75

Leaf Me Alone

Platforma: Freeware
Výrobce: Claw

  • pohodová a nenáročná hra
  • pěkná grafika ve stylu pixel art
  • mohlo by být i delší

Stáhnout
Leaf Me Alone

Minimalistická plošinovka Leaf Me Alone je nenáročnou, odpočinkovou hrou pro líná nedělní odpoledne. V roztomilé grafice hráč prozkoumává zákoutí barevného světa, plní jednoduché hádanky a užívá si krásné hudby a relaxační hratelnosti. Přitom všem však není hra rozhodně hloupá a vnímavé hráče nadchne svou neagresivní atmosférou a líbeznou poetikou.

Leaf Me Alone

Hra Leaf Me Alone vznikla na podnět již 26. kola vývojářské soutěže Ludum Dare, jehož tématem byl tentokrát minimalismus. Tuto vlastnost přitom splňuje dokonale. Jednoduchá zápletka se snoubí s jednoduchou hratelností a stejným zpracováním. Leaf Me Alone vzdáleně připomíná třeba indie hit Fez, se kterým má kromě jiného společné grafické ztvárnění tzv. pixel artu. Grafický výraz hry je skutečně jednoduchý, ale lákavý a příjemný.

Leaf Me Alone

Hráčova postava, jakýsi lískový oříšek, pobíhá po několika obrazovkách a úrovních, v nichž se snaží najít klíče k otevření poslední lokace. Po nalezení malého lístku, který lze používat jako padák pak může náš malý hrdina neomezeně plachtit a dostávat se i na těžko přístupná místa. V rámci herní náplně vlastně Leaf Me Alone neobsahuje nic, co by zkušeného hráče mohlo překvapit, ale dobrá nálada, kterou hra způsobuje, to dostatečně vynahradí.

Leaf Me Alone

Celé hře vévodí velmi příjemná atmosféra, kdy nejste do ničeho vyloženě tlačeni, nic vám nehrozí a vše je zde nastaveno v příjemném a oddechovém tempu. Hluboký skok vám neublíží, není možné se někde zaseknout, či kvůli chybě opakovat úroveň. Hlavním smyslem hry je co možná nejpohodovější zážitek. Kromě roztomilé grafiky a jisté dětské poetiky je tu i velmi příjemná nostalgická hudba.

Leaf Me Alone

Leaf Me Alone je velmi pěkná hra, která člověka dokáže uklidnit a navíc jej v poklidu provést velmi roztomilým světem hlavního hrdiny. Není nijak šokující a nenabízí mnoho originálního obsahu, ale je příjemná a zkrátka je radost ji hrát. Osobně jsem byl na konci trošku smutný z toho, že už končí a to je dobrá vizitka.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Nejčtenější

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Další z rubriky

The Dark Mod přináší legendární Thief moderním hráčům

The Dark Mod

Město spí pod rouškou mlhového oparu a oblohu osvětluje jen srpek měsíce. Přesně v takových chvílích vyráží do ulic...

The Librarian vás okouzlí svým pohádkovým světem

The Librarian

Sníh pokojně padá na střechy fantaskního městečka a ve zdejší opuštěné knihovně se děje něco nekalého. Příčinu toho...

Po nesprávné odpovědi v Baldi's Basics dostanete pravítkem přes prsty

Baldi's Basics

Noční můra může mít mnoho podob. Někoho děsí tmavá monstra, dalšího uzavřené prostory a pak jsou tací, které málem...Najdete na iDNES.cz