Leaf Me Alone je roztomilá, ale inteligentní arkáda

  18:22aktualizováno  18:22
Roztomilá a nenáročná plošinovka s lískovým oříškem v hlavní roli vzdáleně připomíná Fez. Pohodová atmosféra Leaf Me Alone je ideální pro zábavný relax a odpočinek.
75

Leaf Me Alone

Platforma: Freeware
Výrobce: Claw

  • pohodová a nenáročná hra
  • pěkná grafika ve stylu pixel art
  • mohlo by být i delší

Stáhnout
Leaf Me Alone

Minimalistická plošinovka Leaf Me Alone je nenáročnou, odpočinkovou hrou pro líná nedělní odpoledne. V roztomilé grafice hráč prozkoumává zákoutí barevného světa, plní jednoduché hádanky a užívá si krásné hudby a relaxační hratelnosti. Přitom všem však není hra rozhodně hloupá a vnímavé hráče nadchne svou neagresivní atmosférou a líbeznou poetikou.

Leaf Me Alone

Hra Leaf Me Alone vznikla na podnět již 26. kola vývojářské soutěže Ludum Dare, jehož tématem byl tentokrát minimalismus. Tuto vlastnost přitom splňuje dokonale. Jednoduchá zápletka se snoubí s jednoduchou hratelností a stejným zpracováním. Leaf Me Alone vzdáleně připomíná třeba indie hit Fez, se kterým má kromě jiného společné grafické ztvárnění tzv. pixel artu. Grafický výraz hry je skutečně jednoduchý, ale lákavý a příjemný.

Leaf Me Alone

Hráčova postava, jakýsi lískový oříšek, pobíhá po několika obrazovkách a úrovních, v nichž se snaží najít klíče k otevření poslední lokace. Po nalezení malého lístku, který lze používat jako padák pak může náš malý hrdina neomezeně plachtit a dostávat se i na těžko přístupná místa. V rámci herní náplně vlastně Leaf Me Alone neobsahuje nic, co by zkušeného hráče mohlo překvapit, ale dobrá nálada, kterou hra způsobuje, to dostatečně vynahradí.

Leaf Me Alone

Celé hře vévodí velmi příjemná atmosféra, kdy nejste do ničeho vyloženě tlačeni, nic vám nehrozí a vše je zde nastaveno v příjemném a oddechovém tempu. Hluboký skok vám neublíží, není možné se někde zaseknout, či kvůli chybě opakovat úroveň. Hlavním smyslem hry je co možná nejpohodovější zážitek. Kromě roztomilé grafiky a jisté dětské poetiky je tu i velmi příjemná nostalgická hudba.

Leaf Me Alone

Leaf Me Alone je velmi pěkná hra, která člověka dokáže uklidnit a navíc jej v poklidu provést velmi roztomilým světem hlavního hrdiny. Není nijak šokující a nenabízí mnoho originálního obsahu, ale je příjemná a zkrátka je radost ji hrát. Osobně jsem byl na konci trošku smutný z toho, že už končí a to je dobrá vizitka.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Další z rubriky

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

V arkádové Hillbilly Apocalypse se farmář rozhodne zachránit svět

Hillbilly Apocalypse

Když se úroda povede a místo rajčat se vám po farmě potujují krvežíznivá tomatová monstra, je potřeba vzít do ruky...

Krásný retro Nightkeep si můžete zahrát i v češtině

Nightkeep

Třebaže jen jako hra s předběžným přístupem, Nightkeep se ukazuje v tom nejlepším světle. Je to krásná akční hra na...

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže
Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je dávno pryč. Nahradila ho celá řada inovativních nástupců, které se liší způsobem i přesností měření, ale také cenou. Žádná domácnost, především pak s malými dětmi, by bez teploměru zůstat neměla.

Najdete na iDNES.cz