Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lee´s Food Catch - pod pokličkou čínského kuchaře

  12:00aktualizováno  5. srpna 1:56
Lee je čínský kuchař, který se musí v kuchyni pořádně ohánět, aby sesbíral potraviny, které padají ze stropu. Navíc přitom musí projevit i notnou dávku šikovnosti, protože návštěvníci si mnohdy vymýšlí neuvěřitelné kombinace, jež musí připravit v přesně zadaném pořadí.
60

Lee´s Food Catch

Platforma: Freeware
Výrobce: Blackmoth

Stáhnout

Lee´s Food CatchDnes se nám dostává možnosti nahlédnout do zákulisí čínské kuchyně, kde malý kuchař Lee připravuje pokrmy doslova jako na běžícím pásu. Od firmy Blackmoth Entertainment jsme tu měli před pár dny logickou hříčku Pegbrain: The Pirate, jež si zasloužila jen průměrné hodnocení. Dnešní titul je z oblasti akčních her s arkádovými prvky, opět byl vyroben za pomoci instantního programu pro tvorbu 3D her Darkbasicu a co je nejdůležitější – má sloužit jako reklama jisté čínské restauraci. Napraví si tentokrát reputaci?

Po spuštění vás ihned zaujme menu, které by sice dobře uvedlo nějakou textovou hru, ale sem se příliš nehodí. Reklamní informace o restauraci měly ustoupit do pozadí a zvýraznění si zasloužil název hry a především jednotlivé položky menu. Jak jsem se již zmínil, hlavním hrdinou hry je čínský kuchař Lee. Jak napovídá zbývající část názvu, bude mít hra co dočinění s chytáním jídla. A skutečně. Z různých míst stropu postupně vypadává tři druhy potravin – okurky, kusy masa a jakési žluté trojúhelníky (že by pirohy? :-)). Vy je musíte před dopadem na zem chytnout na pánvičku. Najednou tak zachytíte až pět kousků. V každém rohu je umístěn jeden stolek, Lee´s Food Catchna které potraviny odkládáte. Po určitém počtu vteřin potraviny zajedou do boxu a vám jsou přidány body. Bodů je samozřejmě tím víc, čím víc je potravin. Ještě lepší je ovšem skládat „komba“ – trojice potravin od jednoho druhu nebo míchanici, ve které je od každého druhu po jednom kusu. 

Lee´s Food Catch nabízí čtyři módy, které se od sebe odlišují úkolem, ale jinak se nijak nemění prostředí nebo obtížnost - zkrátka se jen zaměříte na jiný cíl: jednou musíte nasbírat co nejvíce bodů v určitém čase, jindy prodlužujete časový limit skládáním komb, ve třetím módu musíte chytnout všechny předměty a ve čtvrtém skládáte předem dané kombinace a musíte se přitom prokousat největším počtem kol. Nebýt několika módů, asi by vás hra přestala po chvilce bavit, takto vydrží přeci jenom déle, protože máte možnost plnit více úkolů nebo překonávat nejlepší bodová skóre.

Lee´s Food Catch Hra je ve 3D a statická kamera nahlíží do místnosti, kde pobíhá hlavní hrdina. Tato volba mi připadne velmi nešťastná, protože se nedá odhadnout směr letu a hlavně dopadu jednotlivých druhů potravin. Prakticky pořád pak zmateně pobíháte po ploše a nadáváte na mizernou perspektivu. Alespoň při pohybu vpřed, kdy je Lee zády ke kameře, mělo dojít k natočení. Hudební doprovod není nic moc a ústřední song se opakuje ve spoustě her. Pokud bych měl dnešní hru srovnat s ruskou automatovkou s kuchařem, jenž sbíral padající palačinky, klasická mašinka by zvítězila. Přesto Lee´s Food Catch zcela nezavrhuji a někomu se může líbit. Každopádně jen se špatným svědomím mu mohu dát lepší známku než 6 z 10. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz