Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lee´s Food Catch - pod pokličkou čínského kuchaře

  12:00aktualizováno  5. srpna 1:56
Lee je čínský kuchař, který se musí v kuchyni pořádně ohánět, aby sesbíral potraviny, které padají ze stropu. Navíc přitom musí projevit i notnou dávku šikovnosti, protože návštěvníci si mnohdy vymýšlí neuvěřitelné kombinace, jež musí připravit v přesně zadaném pořadí.
60

Lee´s Food Catch

Platforma: Freeware
Výrobce: Blackmoth

Stáhnout

Lee´s Food CatchDnes se nám dostává možnosti nahlédnout do zákulisí čínské kuchyně, kde malý kuchař Lee připravuje pokrmy doslova jako na běžícím pásu. Od firmy Blackmoth Entertainment jsme tu měli před pár dny logickou hříčku Pegbrain: The Pirate, jež si zasloužila jen průměrné hodnocení. Dnešní titul je z oblasti akčních her s arkádovými prvky, opět byl vyroben za pomoci instantního programu pro tvorbu 3D her Darkbasicu a co je nejdůležitější – má sloužit jako reklama jisté čínské restauraci. Napraví si tentokrát reputaci?

Po spuštění vás ihned zaujme menu, které by sice dobře uvedlo nějakou textovou hru, ale sem se příliš nehodí. Reklamní informace o restauraci měly ustoupit do pozadí a zvýraznění si zasloužil název hry a především jednotlivé položky menu. Jak jsem se již zmínil, hlavním hrdinou hry je čínský kuchař Lee. Jak napovídá zbývající část názvu, bude mít hra co dočinění s chytáním jídla. A skutečně. Z různých míst stropu postupně vypadává tři druhy potravin – okurky, kusy masa a jakési žluté trojúhelníky (že by pirohy? :-)). Vy je musíte před dopadem na zem chytnout na pánvičku. Najednou tak zachytíte až pět kousků. V každém rohu je umístěn jeden stolek, Lee´s Food Catchna které potraviny odkládáte. Po určitém počtu vteřin potraviny zajedou do boxu a vám jsou přidány body. Bodů je samozřejmě tím víc, čím víc je potravin. Ještě lepší je ovšem skládat „komba“ – trojice potravin od jednoho druhu nebo míchanici, ve které je od každého druhu po jednom kusu. 

Lee´s Food Catch nabízí čtyři módy, které se od sebe odlišují úkolem, ale jinak se nijak nemění prostředí nebo obtížnost - zkrátka se jen zaměříte na jiný cíl: jednou musíte nasbírat co nejvíce bodů v určitém čase, jindy prodlužujete časový limit skládáním komb, ve třetím módu musíte chytnout všechny předměty a ve čtvrtém skládáte předem dané kombinace a musíte se přitom prokousat největším počtem kol. Nebýt několika módů, asi by vás hra přestala po chvilce bavit, takto vydrží přeci jenom déle, protože máte možnost plnit více úkolů nebo překonávat nejlepší bodová skóre.

Lee´s Food Catch Hra je ve 3D a statická kamera nahlíží do místnosti, kde pobíhá hlavní hrdina. Tato volba mi připadne velmi nešťastná, protože se nedá odhadnout směr letu a hlavně dopadu jednotlivých druhů potravin. Prakticky pořád pak zmateně pobíháte po ploše a nadáváte na mizernou perspektivu. Alespoň při pohybu vpřed, kdy je Lee zády ke kameře, mělo dojít k natočení. Hudební doprovod není nic moc a ústřední song se opakuje ve spoustě her. Pokud bych měl dnešní hru srovnat s ruskou automatovkou s kuchařem, jenž sbíral padající palačinky, klasická mašinka by zvítězila. Přesto Lee´s Food Catch zcela nezavrhuji a někomu se může líbit. Každopádně jen se špatným svědomím mu mohu dát lepší známku než 6 z 10. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz