Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Legend of Princess - akční šmršť

  0:02aktualizováno  0:02
Zkušený tvůrce freewarových her přichází s novinkou, která je klasicky v podobě akční smrště. Jde o příjemnou pastvu pro oči a zároveň skvěle hratelnou záležitost - vyzkoušejte.
76

Legend of Princess

Platforma: Freeware
Výrobce: Konjak

  • opravdu povedená grafika
  • chytlavá hratelnost
  • jen jeden level

Stáhnout

Legend of Princess

Legend of PrincessO zahraničním autorovi tvořícím pod přezdívkou Konjak není v posledních měsících na Plných Hrách příliš mnoho slyšet a to z jednoho podstatného důvodu. Autor původně ze Švédska se společně se svou populární sérií Noitu Love vydal do vod sharewarových her a pokud si chcete druhý díl zahrát, bude nutné si trochu připlatit. To ale neplatí pro projekt nazvaný Legend of Princess, která je jeho nejnovějším počinem. Opět se v ní otiskl autorův jedinečný styl co se tvorby her týče a tak je možné spolehnout se na vynikající vizuální kvality stejně jako strhující zážitek.

Herní znalci asi sami poznají, že se Konjak inspiroval klasikou jmLegend of Princessénem Zelda, což mu ale nemusíme mít za zlé. Rozhodně se totiž nejedná o prachsprostou kopii, nýbrž o naprostý originál. Žánrově jde o symbiózu mezi kategorií arkád a akčních her, která se bohužel odehrává jen na prostorách jediné úrovně. Jde tedy spíše o takový drobný testovací projekt, jehož herní dobu si můžete natáhnout třeba výběrem jedné ze tří obtížností. Ta má vliv na sílu zbraní, které budete potřebovat takřka v každé minutě.

Ovládajíc hlavního hrdinu se tedy budete prokousávat herní prostředím a každý, kdo hrál Noitu Love si dokáže představit, jakého charakteru hratelnost bude. Ona divokost a obrovská smršť akce totiž byla zachována i pro tento projekt. A tak se na vás téměř v každém momentě budou valit ne jeden ale hned několik nepřátel a poté, co je zlikvidujete, popojdete dva kroky a to samé začne nanovo. Legend of Princess vás zkrátka nenechá oddechnout, což má své kladné ale i záporné stránky. Tak Legend of Princessnapříklad vám u hry skvěle ubíhá čas, protože prostě nudit se nelze. Vzhledem k rychlosti si ale bohužel nedokážete naplno vychutnat perfektně vykreslené okolní prostředí, které zrovna v případě této hry rozhodně stojí za to.

Pár slov si zaslouží i zbraňový arzenál. Konkrétně jsou vám do vínku dány zbraně dvě. První je kontaktní meč, který je možné použít jen z bezprostřední blízkosti. Proto je mnohdy lepší jakýsi světelný bumerang, který vystřelí silové pole doprovázené grafickým efektem a to doletí do udané vzdálenosti a jako bumerang se k vám opět vrátí. Do doby, než dorazí zase k vám, ale nemůžete vystřelit další, což je poměrně znatelné omezení. Rozmanití jsou i nepřátelé těch nejroztodivnějších barev, kteří se pohybují chůzí, skoky, po zemi nebo i ve vzduchu. I v tomto případě nenechali autoři nic náhodě a rozmanitostí nešetřili.

Grafika je tedy jedním slovem vynikající, hratelnost svižná, pro někoho možná až příliš. Jediné co je možné hře vytknout v globálním měřítku je její krátkost – jeden level je bohužel trochu málo.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

76 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Témata: Zelda

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz