Legend Of White Whale - ve světě hřibů

  12:00aktualizováno  28. ledna 8:13
Nudí vás již lidský svět a rádi byste navštívili nějaký jiný, tak trochu neobyčejný? Hrdina dnešní hry je sympatický hříbeček v nejlepších letech, před nímž leží veliké dobrodružství. Pomůžete mu na jeho přetěžké cestě?
70

Legend Of White Whale

Platforma: Freeware
Výrobce: scottgames

Stáhnout

Legend Of White WhalePoslední dobou máme na Plných Hrách doslova RPG hody, což není nikterak obvyklým jevem, navíc dodám-li, že se vesměs jednalo o dílka výrazně nadprůměrná a skvěle hratelná, jde o situaci vskutku záhadnou. Výjimkou není ani dnešní Legend Of White Whale, které však není klasickým RPG, na nějž jsme zvyklí, nýbrž je tak trochu střižené adventurou – to navíc v roztomilé, neřku-li dětské podobě.

Důležitým stavebním prvkem každé správné hry je příběh a ten zde hraje velice podstatnou roli. Jak je patrné již z okolních screenshotů, prostřednictvím dnešní gamesky se dostaneme do prostředí zcela odlišného od toho, v němž se běžně pohybujeme. Mushsnail jLegend Of White Whalee totiž vesnice obývaná výhradně pochodujícími, vesele vypadajícími hříbky, na které zde budete narážet takřka na každém rohu. Není tedy zajisté žádným překvapením, že ani Frup-Foo, náš hlavní hrdina, nepatří k jiné rase. Na jeho bedrech v současné chvíli leží vskutku přetěžký úkol – musí nalézt mýtický „The White Whale“, který by snad mohl pomoct jeho světu dostat se ze situace, v níž se ocitl. 

Naštěstí však má tento chlapík po ruce vždy ještě další dva kamarády, kteří jsou mu za každé situace ochotni pomoct, i kdyby to snad stálo jejich život. Vaše náplň hry se tak bude skládat z procházení půvabných lokací, kde budete takřka na každém kroku narážet na nějaké ty přátele, kteří budou dění komentovat svými trefnými poznámkami, jež však mohou být mnohdy velice užitečné a také se postarat o mírné poodhalení dalšího střípku příběhu.

Daleko podstatnější částí pak jsou boje, které probíhají poněkud netypicky, tahově. Ve chvíli, kdy tedy narazíte na hrací ploše na nějakého nepřítele, přepnete se hra automaticky do speciálního módu, kde si to s ním spolu s vašimi dvěma přáteli pěkně rozdáte. Útok je však možný pouze ve chvíli, kdy se stupnice, která se útokem vyčerpává, plně nabije. V tom okamžiku se vám také u dané postavičky otevře menu, kde můžete zvolit akciLegend Of White Whale, kterou chcete provést. Vedle již výše zmíněného útoku byla někomu nadělena schopnost uzdravovat své přátele, zbaběle utéct či třeba alespoň provést nějaký ten speciální útok, který protivníka ochromí daleko více. Ve chvíli, kdy se vám podaří zvítězit se otevře speciální tabulka ukazující, kolik jste v boji nasbírali zkušeností a na jakém levelu se která postavička nachází. Poté již nezbývá nic jiného než se opět posunout zpátky poklasického pohledu a jít dále vstříc novým hádankám a nekončícím bojům.

Jak jsem již mírně naznačila v úvodu, Legend Of White Whale se může pyšnit dosti roztomilou či spíše dětskou grafikou, která se mi však rozhodně velice líbila a spolu se zvuky tvořila dobrý celkový dojem z testovaného dílka. Myslím, že netřeba nic dodávat – Legend Of White Hale rozhodně stojí za stažení, což vám může být patrné jak z mého textu, tak i okolních obrázků. Potřeba snad bude jen překousnout poněkud objemnější instalační soubor.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

78 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 44 čtenářů

Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Démonická Faith vypadá jako teletext, ale je nečekaně působivá

Faith

Vymítání Satana z mladé dívenky je ve Faith stane obtížnější, než byste čekali. Už jen proto, že ji není mezi těmi...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.Najdete na iDNES.cz