Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Legends of the Middle Ages - fantasy Zuma

  12:00aktualizováno  21. června 5:23
Hned několik super-silných draků čeká na chrabrého rytíře, který by je skolil. Tentokrát ale nebude potřeba obrovský meč a silná ruka. Místo toho do ruky vezmete myš a pokusíte se s ní vše rychle vyřešit.
70

Visit

Platforma: Freeware
Výrobce: rotten_tater

Stáhnout

Legends of the Middle AgesLegends of the middle ages jsem od prvotního spuštění považovala za další remake oblíbené hry Zuma, která je oblíbená zejména na mobilních telefonech, ale také ve sféře sharewaru. Její fanoušci budou možná zklamáni – pro soutěžní projekt si tento autor tvořící v gamemakeru vybral daleko originálnější koncept, opět s velmi dobrou hratelností.

Několik prvků má ale tato fantasy hra se Zumou společného. Za prvé je to dlouhá řada prvků o několika základních barvách. Ty dohromady tvoří hada, což je opět společné s již zmíněnou známější hrou. V prostoru obrazovky se také nachází cíl točení, v tomto případě barevný kamínek, což je kritické místo. Vaším úkolem je nedopustit, aby se ocásek složený z barevných Legends of the Middle Agesprvků dostal až do těchto míst. V místě, kdy se totiž spojí, dojde k okamžitému ukončení celé hry a vy budete pokračovat pěkně od začátku. Cíle celé hry pak jsou daleko ušlechtilejší a tak se vlastně po celou herní dobu budete nepřímo snažit porazit draka vyobrazeného na pozadí. Ve hře je takových velikých ještěrů hned několik a většina z nich bude celkem velký oříšek.

Porazit takového draka není nic snadného a to ani v počítačovém zpracování. K tomu, abyste ho skolili k zemi, bude třeba zaplnit zcela ukazatel v horní části. Tam kousek po kousku přibývá tekutina podle toho kolik barevných koleček jste z obrazovky zlikvidovali. Ono ničení pak samo o sobě je asi nejlepší částí. Pokud bych to chtěla říct zjednodušenLegends of the Middle Agesě, budou se opět tvořit skupiny o kouscích stejné barvy. Tentokrát ale nestačí, aby byly natlačené na sobě a po určitém množství mizely. Nyní se můžete zbavit žlutých prvků klidně od sebe vzdálených, ovšem to bude chtít trochu více akce z vaší strany. Ke všemu pak budete potřebovat jen a pouze myš. Kurzorem tak kliknete na první žlutý kus, pokračujete na další a poté, co označíte všechny co potřebujete, opět kliknete na ten první. Tím dojde ke smazání celé skupinky. I když to zní neskutečně jednoduše, bude to pořádná makačka. Nové prvky přibývají obrovskou rychlostí a tak budete s myší kmitat, pokud to chcete vůbec stíhat a i tak než se dostanete k zaplnění celého ukazatele, bude vás neskutečně bolet ruka.

Legends of the middle ages je hra, kterou je nutné pochválit především za nápad. Hratelnost je také docela svižná, i když se Zumou stále nesrovnatelná. Za zkoušku projekt rozhodně stojí, smířit se ale bude nutné se slabší grafikou a po čase nepříjemnou bolestí zápěstí :-).

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

24 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.Najdete na iDNES.cz