Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lemonade Tycoon – králem limonády

  12:00aktualizováno  4. března 1:23
Jsem jenom prodavačem limonád a skrze bublinky se na svět koukám, uhasím vaši žízeň milerád, poutavě zavolám – pojďte si dát, stojí halířů pár! Limonáda kvalitní, limonáda kvalitní. Tak přesně tenhle text se vám bude honit hlavou při hraní neotřelé strategie Lemonade Tycoon.
70

Lemonade Tycoon

Platforma: Freeware
Výrobce: Hexacto

Stáhnout

Operation Invasion EvasionJestliže vám bude někdy někdo tvrdit, že alkohol je metlou lidstva, nevěřte mu. Já tvrdím, že to, co smete lidstvo, je limonáda. Věřte mi, jsem jejím prodavačem nějaký ten pátek, něco jsem se namačkal citrónů, nanosil pytlů s cukrem a kostek s ledem. Když děláte limonádu s láskou, lidi si ji budou kupovat pořád a pořád, v létě, v zimě, za deště i za horkého slunce, na pláži i na ulici, prostě všude, když ji budete dělat takovou, jakou ji dělám já... Tak přesně tak by mohl hovořit hlavní hrdina naší dnešní plné hry, měl-li by tu možnost. A právě do jeho kůže, s níž budete doslova dennodenně chodit na trh, se budete moci v Lemonade Tycoon vžít.

Lemonade Tycoon není klasickou „tycoonovkou“, jelikož se tu na rozdíl od Transport Tycoon a jemu podobných her nesnažíte vybudovat nějakou obrovskou firmu / město / atrakci, ale spíše se snažíte jednoho malého živnostníka přivést k bohatství a popularitě. Jak ale po pár minutách hraní zjistíte, cesta k tomuto nesnadnému cíli je velmi trnitá, nebo to tak alespoň na první pohled vypadá.

Operation Invasion EvasionVe hře jste tedy majitelem malého stánku pro prodej citronády. Do začátku dostanete nějaké peníze a s těmi musíte naložit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Co vše se s nimi dá dělat? Na návštěvy veřejných domů nejlevnější kategorie rovnou zapomeňte, takto byste se daleko nedostali. Stejně jako v každém podnikání je třeba na začátku chytře a vhodně investovat. Do čeho? Ve vašem případě to mohou být citrony, pytle s cukrem nebo kostky ledu, což jsou základní ingredience pro nápoj, který vás bude živit. V pozdějších fázích hry, kdy bude vaše konto přetékat zelenavými dolárky, si můžete dovolit pronajmout atraktivnější lokace, výkonnější stroj na výrobu nápoje aj.

Základem všeho je zmíněná výroba limonády. Na první pohled to může znít jednoduše - prostě vezmu nějaký citron, přidám trochu cukru a hodím tam kostku ledu – ale není tomu tak. Složení výsledného drinku musíte podřídit několika faktorům, přičemž tím hlavním je počasí, jehož předpověď dostanete vždy předcházející den. Je asi každému jasné, že pokud má pršet a být těsně na nulou, na odbyt asi těžko půjdou nápoje s několika kostkami ledu, což se hodí spíše na horké dny. Operation Invasion EvasionJeště předtím, než se vypravíte do ulic, je třeba si stanovit prodejní cenu (od níž se odvíjí váš zisk) a určit částku na propagaci vaší živnosti v novinách. Na všech těchto aspektech pak závisí váš (ne)úspěch. V okamžiku, kdy je toto všechno nastaveno, můžete začít prodávat a sledovat reakce lidí na váš produkt. Po skončení daného dne si můžete prohlédnout detailní statistiky a dle nich se zařídit.

Lemonade Tycoon rozhodně není nijak přehnaně komplexní simulací a upřímně řečeno se o to také příliš ani nesnaží. Nicméně to není vůbec na škodu, jelikož se skutečně dobře hraje, byť v pozdějších fázích je hra trošku nudná a stereotypní. V podstatě jakmile se naučíte odhadovat potřeby zákazníků, není problém vydělávat desítky dolarů každý den a asi mi dáte za pravdu, že takové hraní pak mnoho lidí nemůže bavit. Po technické stránce hra působí hodně decentně, ale v tomto případě v tom vidím její velké plus. Bije-li ve vás srdce kovaného stratéga a máte-li současně obchodního ducha, rozhodně tuto hru doporučuji. Příjemnou zábavu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

81 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 109 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...



V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...



Najdete na iDNES.cz