Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letadla – česká letecká přestřelka

  12:00aktualizováno  24. února 7:19
2D stříleček vám na PH představujeme mnoho, ale ta dnešní je s tím rozdílem, že pochází z Českých luhů a hájů. Prostřílejte si cestu k co nejlepšímu skóre a nenechte se při tom sestřelit.
50

Letadla

Platforma: Freeware

Stáhnout

letadla1Letadla pocházejí od tvůrce Miloše Buršíka a jedná se o klasickou 2D střílečku, ve které nenajdete sice nic nového, ale pokud dáváte přednost klasice, dost možná vás hra Letadla zaujme.

Hrací plochu vidíte z boku, přičemž vaše bojové letadlo se nachází na její levé straně. Z pravé strany vylétávají nepřátelská letadla a vaším úkolem je jich sestřelit pokud možno co nejvíce. Nepřátelská letadla si však neberou žádné servítky a pálí na vás o sto šest. Proto budete muset manévrovat mezi vystřelenými střelami a situace se tak ztěžuje. Za každé sestřelené letadlo obdržíte deset bodů. Pokud vám však nějaké nepřátelské letadlo prolétne přes obrazovku a zmizí v jeho levé části nesestřeleno, budete penalizování padesáti bodovou ztrátou. Proto se snažte sestřelit všechny letadla, která uvidíte. Občas máte také možnostletadla2 sebrat bonusový život. Ve hře Letadla se nenachází žádné levely a bojujete tedy o co nejlepší skóre, které na závěr můžete zapsat do přehledné tabulky vítězů. Na horní hrací liště můžete své aktuální skóre kontrolovat a také se tam nachází stav vašich životů.

Po grafické stránce nejsou Letadla nijak velkým skvostem, ale osobně se mi jednoduché grafické zpracování zalíbilo. Pozadí je skoupé, ale na první pohled si všimnete abstraktně zpracovaných mraků. Letadla jsou dobře vidět a stejně tomu je v případě vystřelených střel, takže se nebudete dostávat do nepřehledných situací. Poměrně pěkně jsou zpracované výbuchy sestřelených letadel. Trochu škoda je, že vaše i nepřátelská letadla jsou, pokud pomineme různou barvu, totožná. Hratelnost je průměrná. Trochu jsem si musel zvykat na „tužší“ ovládání, ale po chvilce bylo všechno v pořádku. Sletadla3 plynulostí hraní jsem také neměl problémy. Sice mi zpočátku připadalo tempo hry zbytečně pomalé, ale jakmile na mě nepřátelská letadla spustila palbu, rychle jsem změnil názor. Bohužel se hraní Letadel stane poměrně rychle stereotypní, jelikož letadla soupeřů jsou pořád stejná, nikde nenarazíte na možnost vylepšení zbraní nebo jiné osvěžující faktory, které by hraní dokázaly prodloužit. Ozvučení je velmi banální a jen těžko vás více zaujme.

Jestliže byste si rádi zahráli další z mnoha 2D stříleček, máte v podobě hry Letadla dobrou příležitost. Nemůžete sice očekávat žádné inovace ani profesionální provedení, na druhou stranu však připočtěte fakt, že se jedná o tuzemskou hru a vzhůru do boje!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz