Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Life in the World of Magic – první dojmy

  12:00aktualizováno  21. září 11:44
Life in the World of Magic je chystaná česká RPG hra, jež se nechala co do příběhu i herního systému inspirovat slavnou sérií Ultima. Povede se jí stát se hitem letošního podzimu či zimy? Více v našich exkluzivních prvních dojmech…

LIFE IN THE WORLD OF MAGIC
Autor: Anakin77
Vyjde: ?/2004
homepage
LIWOM Life in the World of Magic je nejnovějším projektem jednoho z mála českých vývojářů, který dovede využít prostředí zjednodušeného programu Game Maker k výrobě skutečně zábavných titulů. Mezi jeho prvotiny patřila dvojice logických Boulder Dash klonů, nedávno příjemně překvapil hratelnou strategií Castle Duels a nyní chystá o poznání komplexnější a delší RPG. Nemluví se samozřejmě o nikom jiném, než o designerovi, jenž si nechává říkat Anakin 77 a nijak neskrývá své slabé schopnosti v oblasti grafiky.

Life in the World of Magic je skutečně poctou hardcore RPGčkům minulosti, jak pochopí každý, kdo se ponoří do jeho zákoutí již částečně poznamenán. Tvorba postavy probíhá sice podstatně zjednodušeně – stačí zvolit zaměření na magii, boj či jiné dovednosti a následně jedno ze tří dostupných povolání (celkem je jich tedy rovných devět). LIWOM Ovšem následně rozevřená statistická okna nenechají nikoho na pochybách, že toho hra bude sledovat opravdu hodně. Každý hrdina je charakterizován základními atributy, ale i celou řadou vedlejších hodnot, jež mají podstatný vliv na jeho průchod dějem.

O co vlastně v příběhu půjde, nebylo z demoverze zatím příliš jasné. Ta bez nějakého intra a vysvětlivek hodila hlavního hrdinu do travnaté krajiny – a poraď si, dobrodruhu, jak dovedeš. Starý mág v blízké vesnici poskytne první quest a nezbývá tak, než se ponořit do hlubin naprosto klasického dungeonu. Originalita evidentně není cílem: LIWOM spíše vyvolá akutní záchvaty nostalgie a rozplynutí nad archetypálními fantasy zápletkami u (bývalých) náruživých hráčů pen&paper RPG. Těžiště by mělo spočívat v nebývale bohatém prostoru pro specializaci hlavní postavy.

Celkem devět povolání ještě nijak výrazně průchod hrou nedeterminuje. Ovlivňují vlastně jen základní nastavení vlastností a dovedností. Každá postava má několik atributů fyzických (síla, odolnost, inteligence…) a obecných umů LIWOM (bojování, magie, zlodějství, léčení – ale třeba i rybaření), důležitý je pak inventář objektů civilních (lektvary, provazy, pochodně, zbraně, štíty, brnění) a magických (svitky s kouzly). Roli na aktuální stav hrají životy, mana a stamina, hlavní hrdina se průběžně učí novým věcem, může kouzlit, používat dovednosti – jinými slovy, poté, co se hráči zorientují, nemohou jinak, než pochvalně pokyvovat nad tím, jaká svoboda jim byla Anakinem dána do vínku.

Demoverze, která se dostala na redakční stůl, ještě neobsahovala příliš mnoho prostředí a herní mechanismy spíše jen lehce představila. Zdá se, že hra bude dostatečně variabilní i po stránce rozmanitosti objektů, nestvůr, úkolů a tak podobně. Na čem by se ale ještě mělo rozhodně zapracovat, to je bezesporu grafické zpracování. Že jsou nevkusně hnědé a uniformní tabulky s přehledy vlastností, to by se dalo přežít, ale herní prostředí poskládané z porůznu posháněných spritů působí značně… lacině a nedůstojně jinak kvalitního projektu.

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Nejlepší nezávislé hry roku 2010 - 1. část

2011

První část nabízí výběr nejlepších adventur, akčních her a arkád, které jste si v minulém roce mohli z Plných her...

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Botanicula

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz