Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Life of D. Duck 2 – jaké je býti kačerem?

  12:25aktualizováno  12:25
Kačerov jak hurikán, k nám už míří. Auta, lejzry, eroplán, městem víří. Příběhy píše z téhleté říše. Kačer. Hú-u. Teď k vám děti z dálky letí kačer. Přináší sem kouzelnou zem, kačer. Kačeři příjdou, když jsi v nouzi. Když tě úzkost ze sna vzbouzí, zavolat jen stačí heslo...
95

Life of D. Duck 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Audunsoft

  • skvělá hratelnost
  • propracované
  • výstřední hudba a grafika
  • délka
  • kdyby mi to neřekli, možná bych nepoznal, že jsou to Kačeři

Stáhnout
Dduck_02

Dduck_02

Ti, co neznají příhody Kačera Donalda, jeho synovců či kohokoliv z Kačerova, ať udělají otočku na podpatku a odkráčejí do té tmavé díry, odkud vylezli. Možná jste moc staří na to, abyste v dobách devadesátých na kačery kolem sedmé ranní koukali. Možná jste naopak moc mladí a ačkoliv jste si tenkrát ještě slintali do placenty, neznalost tohoto klasického disneyovského seriálu je neomluvitelná.

 

Dduck_03

Dduck_03

Doby, kdy nám nezáleželo, jak vypadáme, kolik vyděláváme a jestli jsme úspěšní jsou dnes už ty tam, ale vzpomínky na to, jak o víkendu vstáváme dřív, než kdybychom šli do školy, abychom v těch nelidských sedm hodin koukali na jednu komerční televizi (Která tenkrát ještě za něco stála.) a její ranní přílivy animované zábavy, ty vzpomínky alespoň mě zůstanou do konce života. Kačerovem jsem žil. Dodnes se mi někde na půdě válí desítky výtisků časopisu Kačer Donald a dřívějšího Mickey Mouse. Na základní škole jsem nic jiného vlastně nedělal. Dnes, když na obrázky onoho komixu vzpomínám, mění se na živé příběhy a já si nejsem jistý, jestli jsem to četl jako komix, viděl jako seriál anebo prožil.

Dduck_04

Dduck_04

A jaký je tedy život Donaldův? Těžký, musím přiznat. Neustálé se dvoření své lásce Daisy z něj udělalo „podpantofláka“ nejtěžšího kalibru. Ona, jako namyšlená slečinka, o kterou je neustále nutno bojovat, se jednoho rána, i přes Donaldovu veškerou snahu, rozhodne odejít ke Gustovi- Donaldovu nenáviděnému bratranci. Navíc se do Donaldova domu nastěhuje nenažraný strýček Jubalon (Neznám český ekvivalent.) s jasným cílem vybílit mu lednici. Je na Donaldovi, aby celou situaci vyřešil.

Dduck_05

Dduck_05

Life of D. Duck je velmi zajímavým počinem na hojně využívaném AGS enginu. Ve své podstatě nevybočuje mnoho ze zajetých kolejí žánru point&click adventur, nicméně vybočuje ze zajetých kolejí freewarové scény. Kromě toho, že je hra obsahově velmi nabitá, vybočuje především svým zpracováním. Velmi dětská a chtělo by se říci až nedbalá kresba všeho ve hře, podivné nedokonalé naanimování pohybu a neuvěřitelně psychedelická midi hudba dodávají Donaldovu životu velmi osobitou atmosféru. Nic zde ale není uděláno prvoplánově a vše má svůj záměr. Právě tak jako velké množství rozhovorů. Ty jsou sice nedabované, ale také vynikají jistou originalitou. Jsou zvláštně dětsky naivní a mají tendenci popisovat zcela zřejmé věci. Díky tomu jsou dost často i humorné.

Dduck_06

Dduck_06

Nevím, kde na Donaldovi najít chyby. Hra je díky zpracování originální a skvěle hratelná. Je také poměrně dlouhá. Má velmi dobré technické zázemí a v obrazovce po zmáčknutí klávesy "F1" je možné najít kromě možnosti uložení i několik možností nastavení textu i zvuku. Skvělé ozvučení prostředí je ostatně další devízou Donaldova života. Autoři na svých stránkách tvrdí, že na hře strávili pracemi téměř tři roky. Věřím jim. Zajímavým a vtipným způsobem se dotkli svého námětu a přestože šli svou cestou, Kačerům ostudu rozhodně neudělali.

...Na tváře smích ti právě vpích pan Kačer. Hů-u.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

95 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 85 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz