Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Light Cycle 3D - závody světelných motorek

  12:00aktualizováno  3:20
3D předělávka Tronu, ve které jezdíte se světelnými motorkami po aréně a snažíte se vytlačit ostatní soupeře a přitom nenarazit do některého z již vytvořených světelných pásů.
60

Light Cycle 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: Wish Bone

Stáhnout

Light Cycle 3DStejně jako kultovní série Matrix ovlivnila svět komerčních her svým bullet-time efektem, zapsal se nesmazatelným písmem do freewarové tvorby Disneyho SCI-FI snímek z osmdesátých let Tron. Jeden muž je nešťastnou náhodou rozporcován na malé kousíčky a uvězněn v počítači. Aby přežil, musí hrát neustále počítačové hry. Jednou z efektů hýřících her pro něj byl Light Cycle. A právě jeho klony se to mezi hrami zdarma jenom hemží. I dnešní Light Cycle 3D mezi „trony“ patří. Na svědomí jej mají autoři předělávky Super Kario a i zde použili na jeho tvorbu vývojářský nástroj Dark Basic.

Princip Tronu je jednoduchý jak příslovečná facka. Ocitáte se ve velké aréně, ve které jezdíte na motorce, které za sebou zanechávají světelnou čáru. Stejnou arénou si to trandí i vaši barevně odlišení soupeři. Light Cycle 3DPokud protnete svůj nebo cizí paprsek, přicházíte o jeden životů. Kdo vydrží prohánět se a kličkovat nejdéle, vyhrává. I přes nepopíratelné taktické možnosti se samotná hra brzy omrzí a pro její zpestření jsou po aréně umístěny světelné sloupce plnící funkci bonusů. Dokáží arénu zahalit tmou, roztrojit paprsek, takže si připadáte jako řidič sněžného pluhu, umožní projíždět chvíli bez úhony skrze cizí pruhy či vaši světelnou čáru skryjí závojem neviditelnosti. 

Pokud si pohrajete s nastaveními, můžete upravit dynamiku hry, přizpůsobit rychlost motorek, určit pravidla pro „osekávání“ rohů a způsob projíždění arénou. I bez speciálních nastavení je inteligence protivníku na značné úrovni, dokáží si vybírat optimální postup a pokud jsou zahnáni do kouta, umí manévrovat a ukrajovat zbylý prostor s maximálním využitím. Proto je celková bitva téměř pořád na nože a v konečném výsledku se všichni závodníci neliší o více než několik bodů.

I přes přídomek 3D nenabízí Light Cycle žádnou vizuální orgii a grafika patří spíše k současnému průměru. Tmavé pasáže arény mě spíše odrazovaly, raději bych uvítal kompletně nasvícenou arénu a změnu jen při působení bonusů. Samotné motorky jsou pouhé slisované placky, takže Light Cycle 3Dpohled na soupeře a souboje téměř na dotyk vás nijak nelákají a vyjde vám nastejno poklidná jízda v odlehlém rohu. Hudba ve hře chybí a ozvučení autoři notně „odflákli“. I při těsné blízkosti soupeřovy motorky téměř neslyšíte, takže orientace podle sluchu nefunguje. Občas jen něco ve vaší blízkosti křachne a to je vše. Stejně jako v případě Super Kario, i zde se mi špatně zobrazovaly fonty a písmo a i při nejvyšším rozlišení jsem musel číslice na bodovém skóre namáhavě luštit. Naopak musím pochválit celkový design arény, jemuž vévodí čipové textury stěn a dobře napodobuje útroby počítače, které stály u samotného vzniku filmové předlohy. 

Light Cycle je tak pouze průměrným klonem, ale to nutně neznamená, že ho zcela odsuzuji. Díky bonusům a nastavením se alespoň snaží co nejvíce prodloužit herní dobu a pokud vás tron baví, jistě pro vás bude dobrým zpestřením volných chvil.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz