Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Light Destiny - parádní japonské souboje

  12:00aktualizováno  12:22
Japonské mlátičky měly vždycky něco do sebe. Light Destiny to jenom potvrzuje a vůbec nevadí, že tento kousek vyšel jako freeware. Ba právě naopak. Vyberte si hrdinu a pusťte se do boje!
80

Light Destiny

Platforma: Freeware
Výrobce: Karasu

Stáhnout

lightdestiny1

Light Destiny mi při prvním pohledu připomněl starý Mortal Kombat. Přiliš 2D bojové arkády nehraji, ale právě u Mortal Kombat jsem proseděl dlouhé hodiny a Light Destiny mi toto období připomnělo. Jedná se totiž o výbečně zpracovanou bojovku.

Můžete si vybrat ze dvou módů hry. Ve Story mode budete bojovat proti počítači, kdežto ve Vs mode můžete vyzvat kamaráda. Pokud ho tedy budete mít po ruce, protože možnost hraní po internetu chybí, takže se budete muset stěsnat u jednoho počítače. Ve Story mode, které nejspíš upřednostníte, si vyberete jednoho ze sedmi bojovníků a vrhnete se do víru boje. Každý bojovník má odlišnou zbraň a různé schopnosti útoku. Postupně se utkáte se všemi bojovníky a nebude opominut ani mirror souboj. Bojovníci umí používat magii, ale daleko zajímavější jsou finty s klasickými útoky. Jednak můžete docílit různých komb nebo vícenásobného zranění, ale hlavním důvodem pro užívání klasických útoků je nabíjení levelu. Ten vidíte v dolní části obrazovky. Po každém použití klasického úderu se vám o kus nabije, při použití magie se lightdestiny2naopak sníží. Pakliže nabijete celý level, můžete využít svůj speciální útok, který mnhody dokáže rozhodnout o vítězství. Pakliže dosáhnete dvou vítězství, postoupíte do dalšího levelu. Pochopitelně jsou nepřátelé na vyšších levelech tužší a budete se muset začít ohánět, abyste je porazili.

Grafická stránka Light Destiny je výborná. Jednotlivé arény, ve kterých bojujete, se mění a značně se od sebe odlišují, přičemž vás však při boji nijak neruší. Postavičky jsou vykresleny opravdu velmi dobře a jejich animace jsou také výborné. Efekty po zásahu protivníka nebo při použití některé speciálky mohu také pouze pochválit. Hratelnost je minimálně tak skvělá, jako grafika. Máte poměrně široké spektrum úderů (popsány níže) a když je zkombinujete s některým tlačítkem pohybu, ještě si spektrum rozšíříte. Můžete po bitevním poli skákat, stejně jako se přikrčit. Inteligence počítačem ovládaných soupeřů je velmi slušná až na jednu věc a tou je využívání speciálek. Počítač je používá velmi zřídkakdy i když je má nabité. Je to trochu zvláštní, ale mnohdy jsem byl vděčný, že mně počítač nedorazil speciálkou a dal mi ještě šanci. S plynulostí hry nebyl problém. Zvuky jsou velmi solidní a muzika na pozadí neurazí.lightdestiny3

Jestliže máte rády mlátičky typu Mortal Kombat, určitě si Light Destiny stáhněte. Jedná se o výborný počin, který zaujme jak grafikou, tak i velmi dobrou hratelností. Výběr ze sedmi různých hrdinů je také plus, takže byste již neměli váhat.

Ovládání:
T, F, H, V - pohyb
A, S - údery
D, Q, W, E - kouzla
Q - speciální útok (když je nabitý)

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 40 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku
ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku

V podstatě jde o pohádku, protože vše končí dobře, jen svatbou to teprve začalo...Najdete na iDNES.cz