Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Light of Altair - kolonizujeme vesmír

aktualizováno 
Kolonizace vesmíru ještě nikdy nebyla taková zábava. Pokuste se obsadit strategicky nejvýhodnější místa, získávat suroviny a přežívat s několika dalšími vesmírnými frakcemi.
89

Lights of Altair

Platforma: Shareware
Výrobce: SaintXi

  • vynikající grafika i animace
  • snadno naučitelná a zábavná hratelnost

Stáhnout

Light of Altair

Light of AltairV leckterých indie vývojářích je opravdu velký potenciál, což dokazuje kupříkladu čerstvý projekt Light of Altair, k němuž bylo před pár dny vydané také demo a díky tomu si ho můžeme vyzkoušet také my, zcela zdarma. Samozřejmě stále zůstává možnost koupit si produkt kompletní třeba přímo z menu hry a to v případě, že nás hra bude bavit. A to je mimochodem hodně pravděpodobné.

Projekt je umístěn do vesmíru, což ale naštěstí neznamená další tuctovou akční hru. Ostatně jak si můžete všimnout, hra je uložena v kategorii strategie a ta je na nezávislé scéně poměrně chudá na kvalitní projekty – o to zajímavější pro všechny hráče Light of Altair jednoznačně musí být. Celá hra je uvedena silným příběhem, který se vás dotýká i při řešení jednotlivých úloh. Celá kampaň je totiž rozdělena do několika samostatných levelů, kde je vám udán jasný úkol a jeho splnění bude otázkou několika málo minut. Levely alespoň zpočátku nejsou nikterak rozvleklé, což strategii dodává potřebnou chytlavou Light of Altairhratelnost s velkým spádem a to je jeden z hlavních plusů. Žádná vysoká učební křivka. Do hry vpadnete okamžitě, během několika málo desítek vteřin či minut pochopíte oč zde běží a začínáte hrát. Postupně jsou vám dodávány nové herní prvky a seznámit se s nimi již není takový problém.

Levely se odehrávají na planetách ve vesmíru, který je detailně zpracovaný s celou řadou zajímavých grafických efektů. Také povrch planet je členitý, barevně odlišený, zkrátka k této stránce hry nelze mít žádných výhrad. I budovy, které budete klást na povrch jsou detailně zpracované a každá na první pohled vypadá jinak, tudíž je snadno i z horního pohledu a velké dálky rozeznáte. Kladete je na ně myší a to podle zadaných pravidel. Čili nejprve založíte Light of Altairkolonii, která může mít dané maximální územní ohraničení. Dobré je vybrat si místo tak, abyste měli dostatek přístupu k surovibnám a následně jen stavět potřebné budovy získávající ropu, energii a další. Zpočátku vás vede hra samotná, později ale od vás bude vyžadováno vše samo od sebe, naštěstí se vám ale principy dostanou rychle pod kůži.

Light of Altair má spoustu pokročilých vychytávek. Jednou takovou je třeba upgradování vaší kolonie v závislosti na tom, jak ji vybavujete. Taktéž je možno obchodovat a jinak interagovat s osmi dalšími frakcemi, které vesmír obývají společně s vámi – zde se v plné síle ukáže vaše diplomatická schopnost.

Autoři se nespletli. Light of Altair na první pohled vypadá jako neprostupná sci-fi hra, kterou je možné doporučit jen hardcore hráčům. Ba naopak, je vhodná naprosto pro každého a získá si vás jak skvělou grafickou stránkou tak i chytlavou hratelností. Dejte jí šanci.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

89 %

Hodnocení čtenářů

78 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 82 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz