Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lightning is Probably the Best Way... - jednu sebevraždu bleskem, prosím

aktualizováno 
Ukrutně dlouhý název, netradiční minimalistická grafika a frustrující hratelnost. To vše jsou hlavní charakteristiky arkády, kde budete bojovat s celou řadou nástrah.
69

Being Struck By Lightning is Probably the Best Way That You Could Die On Account of All of It's Awesomeness

Platforma: Freeware
Výrobce: Scapegoat Software

  • miniaturní a stylová grafika
  • netradiční způsob konce levelu
  • příliš těžké

Stáhnout

Lightning is Probably the Best Way

Lightning is Probably the Best WayMyslím, že se hned na úvod shodneme na tom, že dát své hře natolik komplikovaný název jako je Lightning is Probably the Best Way That You Could Die On Account of All of It's Awesomeness není zrovna nejlepší. Ostatně celý si ho zapamatuje jen málo kdo a ještě menší procento lidí ho bude takto opravdu nazývat. Přesto se autor k tomuto kroku rozhodl a jeho projekt odeslal do zahraniční soutěže, jejíž téma bylo „Shocking“ tedy šokující, což minimálně po stránce názvu splňuje.

Šoky budete ale zažívat i po zbytek hraní a to právě od blesku, který je rovněž zmíněn v názvu hry. Při jejím vyzkoušení jsem měla pocit, že autor někdy rozhodně hral originální Karoshi, kde se máte v každém levelu za úkol Lightning is Probably the Best Wayzabít a tak to funguje i tady, jen s tím rozdílem, že máte předem udaný způsob, kterým musí smrt nastat – zasažením blesku. Ve skutečnosti se tedy jedná o klasickou 2D arkádu, kde budeme procházet zboku viděným světem a snažit se dorazit až na konec, kde nás stojíc pod jedním malým bílým mráčkem bez jakýchkoliv obav prostě zasáhne blesk a je po všem.

To je ale až taková třešnička na závěr a co je pozoruhodné, to je právě ta cesta, která vás tam dovede. Pokud se nepovažujete za vyrovnaného a klidného člověka, nejspíše byste neměli hru ani stahovat, leda v případě, že nemáte rádi své počítačové příslušenství jako je klávesnice nebo myš – ty totiž mohou snadno přijít k úhonu. Lightning is Probably the Best WayDíky promyšlenému gamedesignu se totiž tvůrcům podařilo vytvořit frustrující hratelnost plnou záludných překážek, o něž můžete zavadit a vlivem toho zemřít, což znamená okamžitý restart. A to se v levelech stává klidně i desetkrát, později i více. Bodáky jsou nastaveny tak, aby každý špatný úkrok o milimetr znamenal okamžitý propad, ztrátu života a nutnost restartu. Pak jsou zde také častí nepřátelé, které lze zašlapávat výskokem a dopadem na jejich tělo, jako jsme zvyklí z podobných her.

Obtížnost do jisté míry zvyšuje také miniaturní pojetí grafiky, kde hráč je velmi drobný a stejně tak jsou ostatní grafické prvky a je tedy velmi snadné něco přehlédnou či špatně vypočítat a prostě umřít. Frustrující, leč zábavné – jen tomu musíte přijít na chuť a odhalit celkově zajímavý styl projektu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

69 %

Hodnocení čtenářů

14 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz