Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lil' pirate - na opuštěném ostrově

  12:00aktualizováno  11:08
Na opuštěném ostrově vedle vás pobývá také spousta původních obyvatel, kteří návštěvníky s otevřenou náručí nevítají. Jedinou cestou ven je tedy jejich postupná likvidace a při tom všem byste měli co nejdéle přežít.
70

Lil' pirate

Platforma: Freeware
Výrobce: AndyUK

Stáhnout

EyeballsVýhra nemusí výdy automatixky znamenat garantované štěstí po následující dobu. Místo toho může nastat problém, jako se stalo kupříkladu právě hlavnímu hrdinovi Lil' pirate. Ten se ne dlouho radoval z výhry spočívající v plavbě po moři ve speciální lodi. Dříve, než se tato kocábka dostala k cíli, byla nečekaně zasažena fireballem a ten celou plavku ukončil. Lil' pirate musel seskočit z paluby, přeplavat kus rozbouřeného moře aby se ocitl na podivném ostrově, odkud by se rád dostal pryč, ovšem to nebude vůbec snadné.

Zde se již budete řídit praviodly jako ve většině běžných arkád s lehce akčními prvky. Samozřejmostí je tedy zbraň, kterou dostanete do rukou a kterých Eyeballsje mimochodem v Lil' pirate příjemné množství, byť se k nim budete prokousávat teprve velmi pozvolna. Začínáte s klasickýmiu šípy. Pro jejich získání úplně postačí sebrat malý čtvereček s logem šípu, což je jeden z nejčastějších způsobů získávání podobných výhod. Manipulace s touto zbraní je velmi jednoduchá – prostě stisknete akční tlačítko, před vámi se objeví přímo letící šíp a ten smete z cesty všechno, co se před vámi objeví. Pak jsou tu snad ještě účinější bomby, které je ovšem velmi obtížné zvládat. Bomby totiž vylétávají nad vaší hlavu a následně vlivem gravitace opět padají směrem dolů. Zabít s nimi tedy zvládáte tak maximálně ty potvůrky stojící bezprostředně vedle vás a to se až tak často Eyeballsnestává. Přesto je tato zbraň vhodná kupříkladu k ničení dřevěných krabic, které jsou přímo pod vámi (v těchto místech se mnohdy nachází bonusy jako je plusový život). Pak je zde také silnější varianta bomby a nebo létající penízky.

Kromě toho nabízí hra i spoustu bonusů, díky nimž se můžete třeba stát magnetičtí a přitahovat mince z okolí (ty je možné utrácet ve virtuálním obchodě). I přes tolik podpůrných prostředků ale není vždy snadné vyváznout z levelu jako vítěz. Nepřátel je mnoho, své firebally vystřelují velmi hbitě a jakýkoliv zásah znamená ztrátu života a nutnost začít od začátku levelu. No a prokousat se celou rozsáhlou mapou ostrova, to je úkol pro ty nejzdatnější.

Hratelnost Lil' pirate poměrně mile překvapí. Nejedná se o stupidní hopsačku, čas od času musíte zvažovat, přemýšlet a chovat se obezřetně. Také grafika je zdařilá, snad až na dosti malé rozlišení, v němž celý projekt běží.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Témata: Loď

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz