Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dobrodružství malé Lily a jejího otce je po všech stránkách dokonalé

  12:00aktualizováno  12:00
Malá modrovlasá Lily se sama neubrání. Vy, jako její otec se musíte o její bezpečí ve fašistickém státě postarat. Colors Of Santa Luz je úžasné dobrodružství plné nápadů, akčních pasáží a pamětihodných momentů s vynikající grafickou prezentací.

Lily – Colors Of Santa Luz | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

100

Lily – Colors Of Santa Luz

Platforma: Freeware
Výrobce: ISART Digital

  • dokonalá grafika, technicky vybroušené
  • střídá akční pasáže s plíživými
  • situace, ve kterých se musíte rozhodovat
  • hra je tak dobrá, že je škoda, že po půlhodině končí
  • kamera se občas otočí tam, kam nechcete

Stáhnout
Lily – Colors Of Santa Luz

Málokdy se na poli her zdarma setkáte se hrou, jejíž kvality jsou vyloženě profesionálního rázu. Lily – Colors Of Santa Luz je perfektní dobrodružství s vynikající grafikou, zajímavým dějem a napínavými plíživými pasážemi. Ačkoliv je na hry zdarma přiměřeně dlouhá, je tak dobrá, že je člověku líto, že po půl hodině končí.

Lily – Colors Of Santa Luz

Lily, nyní již dospělá žena, vzpomíná své mládí a na svého otce, se kterým zůstala po smrti matky sama. Jejich byt byl plný světla a společný čas plný her. Tedy, jen do chvíle, než nastal státní převrat a moc uzurpovala fašistická frakce.

Lily – Colors Of Santa Luz

Ulice jsou nyní plné děsivých vojáků a tanků. „Toto už není dobré místo pro výchovu dcery.“ Rozhoduje se otec Lily se tak se oba pokusí ze země utéct. A v tu chvíli se ujímáte jeho role.

Lily – Colors Of Santa Luz

Vše toto se dozvídáte ve formě deníků, pamětí a malůvek, které postupem v ději skládáte dohromady jako roztrhanou omalovánku. Jakmile přejde čas oněch radostných her (kdy ovládáte malou Lily a naučíte se základy, jak hru ovládat), nastává tvrdá realita. Lily je příliš malá, sama se neubrání a dokonce ani daleko nedoběhne. Její otec, tedy vy, ji musí nést.

Lily – Colors Of Santa Luz

Abychom ale byli spravedliví, ani její otec se nedokáže vojákům postavit přímo. Hra tak staví především na možnosti vyhýbat se konfrontacím a problémy obcházet. Vojáci mají nastavené chování a jednají přesvědčivě, ale moc toho nevidí a tak jsou tyto plíživé pasáže poměrně jednoduché. Dojde ale i na akčnější situace, jako když utíkáte po schodech v patrové budově před zuřivými psy.

Lily – Colors Of Santa Luz

Hra taktéž staví na vašem rozhodování. V ulicích potkáte malého voříška, který uvízl v rozmáčknutém automobilu. Je na vás, jestli se ho pokusíte zachránit. Pokud ano, aktivuje se malá minihra. Při útěku před vojenskými psy zase Lily ztratí plyšového medvídka. Opět je na vás, jak se ve zlomku vteřiny rozhodnete a zda se pokusíte vrátit a zvednou plyšáka ze země.

Lily – Colors Of Santa Luz

Lily – Colors Of Santa Luz je po všech směrech dokonalá. Jen se podívejte na okolní obrázky. Stejně dobře jak vypadá se hra i hraje. Možná by mohla být delší, ale to je malicherná připomínka toho, že na hře těchto kvalit toho není moc, co lze kritizovat. Snad jen kamera by se nemusela přepínat tak divoce a mást vás změnou úhlu pohledu, ale to je už vážně hnidopišství. Kdo dobrodružství maléLily nezkusí, rozhodně prohloupí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

100 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 2 čtenářů

Témata: grafika, kamera

Nejčtenější

Další z rubriky

V Parkour GO budete skákat mezi mrakodrapy jako kamzík

Parkour GO

Skákat mezi výškovými budovami je v reálu špatný nápad, takže je lepší vyzkoušet si svou odvahu v bezpečí v této akční...

Děsivý Disconnected je jako záznam z nekvalitní kamery

Disconnected

Připadá vám, že se někteří lidé dívají na svět jen přes obrazovky svých mobilních telefonů? V Disconnected tomu tak...

Plastelínový hrdina Book It! by pro drink šel světa kraj

Book It!

I nenáročné hry mají své místo na světě. Book It! je veselá plošinovka s plastelínovým hrdinou v hlavní roli a přesně...

Najdete na iDNES.cz