Limit Rush – závody futuristických vznášedel

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 10:35
Usedněte do futuristického vznášedla a spolu s ním se vydejte do rozlehlé arény, kde bude vaším jediným cílem všem přísedícím ukázat, že jste lepší, rychlejší a dravější než vaši soupeři. Myslíte si, že uspějete v tomto závodním sportu budoucnosti?
60

Limit Rush

Platforma: Freeware
Výrobce: Binary Moon

Stáhnout

Limit RushJe podle vás hraní počítačových her na profesionální úrovni sport? Podle tvrzení některých jedinců je téměř zbytečné o tomto jejich postulátu dlouze debatovat a měli bychom jej přijmout tak, jak je  nám nabízen. Ať je váš názor na tzv. e-sporty jakýkoliv, co není možné dnes, v budoucnu může být  bráno jako samozřejmost. Proč o tom mluvím? Je to jednoduché – dnešní hra se nám totiž snaží představit nový sport budoucnosti příslovečně nazvaný Limit Rush. Tomu se v roce 2097 bude oddávat několik odvážných jedinců naší populace, povzbuzovaných masami dalších lidí.

Princip hry Limit Rush je vskutku jednoduchý a sám autor se netají tím, že jej při tvorbě této hry inspirovala starší pecka nazvaná Excitebike a mód Capture the Flag, známý například ze hry Counter-Strike. Limit RushDo jedné velké arény jsou proti sobě postaveny jako novodobí gladiátoři čtyři různě barevná vznášedla, která se mezi sebou budou v několika následujících minutách utkávat. Pilotem jednoho z nich jste pochopitelně vy. Jakmile je odstartováno, začne opravdu rychlý boj, z něhož vyjde jako vítěz ten, kdo má dobrou orientaci a umí v mžiku reagovat na dění ve hře. Ihned po zahájení hry se totiž někde v aréně objeví ze země vyvěrající paprsek světla, který sytě září na všechny strany. Vaším úkolem pak není nic jiného, než se k němu dostat dříve jak soupeři a vjet do něj, čímž se na vaše konto připíše bod. To se opakuje až do okamžiku, kdy buď vy nebo některý z vašich protivníků dosáhne celkem desíti bodů, pak hra končí.

Limit RushHlavní kouzlo hry tkví v jisté vyrovnanosti soupeřů a komplexní vybalancovanosti všech herních prvků. Skoro pokaždé se přihodí to, že ten, kdo jako první projede paprskem světla, sice získá bod, ale současně bude mít nejhorší výchozí pozici pro projetím toho následujícího, neboť ten se nachází většinou na opačném konci arény a dráha, kterou vaše vznášedlo bude muset urazit, je tak nejdelší.

Na závěr pár slov ke zpracování. To je, podle mého názoru, vskutku povedené a rozhodně mu není skoro co vytknout. Ostatně tak je to i s celou vlastní hrou. Sice pokud bych chtěl být hnidopich, jistě bych se otřel o to, že k dispozici je pouze jedna aréna a že by vznášedla mohla mít nějaké ty zbraně, aby to celé bylo zajímavější, ale vezmu-li v potaz snad pro všechny přijatelnou velikost hry, myslím, že není co řešit. Dlouho neotálejte a stahujte!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 60 čtenářů

Nejčtenější

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

V Coffee Talk jste zároveň přítelem, psychiatrem i baristou

Coffee Tak

Lidé se u dobré kávy otevírají stejně jako na gauči psychologa. V Coffee Talk stačí jen naslouchat a sem tam zapnout...



Další z rubriky

V Coffee Talk jste zároveň přítelem, psychiatrem i baristou

Coffee Tak

Lidé se u dobré kávy otevírají stejně jako na gauči psychologa. V Coffee Talk stačí jen naslouchat a sem tam zapnout...

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.



Najdete na iDNES.cz