Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Little Counter Strike - boj proti teroristům

  12:00aktualizováno  19. srpna 10:30
Víte co vznikne, když spojíme hru Moorhuhn s jednou z nejznámějších multiplayerových her – Counter Strike? Akční hra s vynikající muzikou, průměrnou grafickou stránkou nebo desítkou levelů, nad kterou budou fanatičtí vyznavači CS jenom zírat – přesně tedy hra s názvem Little Counter Strike.

Little Counter Strike

Platforma: Freeware
Výrobce: Tobias Kauner

Stáhnout

Kdo nezná hru Counter Strike, jako by ani nebyl. Hra, která denně nenechá spát sta tisíce jejich obdivovatelů. Protože se jedná o velmi zábavnou hru, u které se dá vydržet klidně i několik hodin v kuse, neváhali ani autoři freewarových her a pustili se do vývoje CS klonů, které by se mohly šířit legálně nejen po Internetu. I když jejich zpracování zdaleka nedosahuje tak vysokých kvalit (to je i pochopitelné), nemůžeme i nich říct, že nejsou dobré. Jednou takovou průměrnou gameskou je i dnešní Little Counter Strike, který pobral nejen spoustu prvků z originálního CS, ale i z legendy zvané Moorhuhn.

Little Counter Strike

Pokud jste vášnivými hráči kvalitních 3D akcí, asi pro vás dnešní hra nebude. Máte-li ale rádi hry typu Moorhuhn, jistě se vám zalíbí i tento kousek pocházející z dílen německého autora Tobiase Kauera. Ten se snažil udělat ze dvou kvalitních her pouze jednu a nakonec mu z toho vznikla hra, která se na první pohled tváří jako docela podařený kousek, nicméně po chvilce hraní se z něj vyklube nudný a nezáživný časožrout.

Každý, kdo někdy hrál CS, jistě ví, že se v něm jedná o boj dvou jednotek (teroristických a policejních). Tady tomu bude stejně tak. Vaším úkolem tu bude postřílet všechny nepřátelské jednotky, které se každou chvíli objevují. Statické, nijak aktivní místo, na kterém hra probíhá, jistě spousta z vás pozná. Jedná se o kus vystřižený z jedné mapy v CS (bohužel na název si nemohu vzpomenout). Protože se jedná také o podobiznu Moorhuhna, vaši nepřátelé budou vykukovat ze všech možných i nemožných koutů. Např. je důležité dávat si pozor na teroristu na střeše nebo na žebříku. Obzvláště velké problémy mi dělal „terouš“ dole před barákem, který se dokonce i pohybuje (asi jediný pohyb, který jsem ve hře zaregistroval). Vy je musíte sledovat, kde se kdo a kdy objeví a poté ho zastřelit. Váš arzenál je docela obsáhlý, takže by neměl být v ničem problém. Máte na výběr ze šesti různých zbraní (např. MP5 Navy, Para, Steyer, klasická pistolka atd.). Bohužel jsem nenarazil na nůž…:-).

Každá zbraň má odlišný počet nábojů, takže jakmile vám u některé zbraně dojde munice, musíte si dole přepnout na další zbraň. Na všechny levely by vám náboje stačit měly, takže se nemusíte ničeho bát. No i když! Bát byste se měli hlavně vašich nepřátel, jelikož ti se za nic nedají ten tak odstřelit a vaši palbu budou s přibývajícími levely opětovat. Do dalšího kola postupujete, jakmile dosáhnete bodového skóre 2000, 3000,… Čím vyšší level, tím je vyšší i obtížnost a zároveň i rychlost a přesnost teroristů. Asi od šestého kola se mi začala hra děsivě sekat a ani po zuřivém mačkání levého myšítka (tím střílíte) se mi nepodařilo vystřelit. Mezitím jsem poznal, jak v těle chutná dávka několika kulek. Za každou ránu, kterou váš nepřítel vypálí, se vám ubírá pět procent z vašeho zdraví. Po dosažení hodnoty nula hra končí a objeví se tabulka High Score. Z ní je možno váš dosažený výsledek odeslat na Internet.

Little Counter Strike

Co mi ve hře Little Counter Strike hodně chybělo, byla možnost měnit si jednotky. Hra pouze za policisty po chvilce dost omrzí a nějaká výrazná změna by ve hře byla jistě vítána. Chybek by se tu také několik našlo, zejména třeba už jednou zmíněná neaktivnost hry. I když střílíte či nabíjíte, ruka se zbraní se ani nehne, což docela zamrzí. Trocha vzrušení ovšem nastává, když si spletete protivníka s rukojmím. Nejen, že ho nesmíte odstřelovat, ale také se vám z nastříleného skóre odečte rovných 200 bodů. Zkoušet doporučuji jen v krajní potřebě zahnat nudu :-).

Jak na tom je technická stránka hry? Grafikou si k sobě moc hráčů asi nepřitáhne, ale zato hudebním zpracováním ano. Během vašeho odstřelování vám z bedniček bude hrát docela příjemná muzika, která mi hodně připomínala hudbu z nějakého filmu Jamese Bonda. Jelikož se jedná o pokročilejší verzi hry, budete se muset spokojit pouze s jednou (v první verzi jste si mohli muziku vybrat přímo ze šesti nabízených). Pokud by vám vadila, možnost vypnutí přijde jistě vhod.

A co říci závěrem? Máme tu před sebou další hru, jejíž kvality by měl každý posoudit sám. Podle mého se jedná o hru celkem kvalitní, ale ne na delší paření. To už opravdu sáhnout po opravdovém CS.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz