Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Little Fighter II - Mortal Kombat v novém

  12:00aktualizováno  16. června 4:29
Určitě si většina z vás pamatuje na ony dny, které jste strávili u svých počítačů nad skvělou akční pařbou Mortal Kombat a jeho nástupců. Dnes vám přinášíme hru, která by se lehce mohla srovnávat s druhým dílem této mlátičky, možná dokonce i s dílem třetím. Její hlavní výhoda ovšem spočívá v tom, že je zadarmo.

Little Fighter 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Marti a Starsky Wong

Stáhnout

Little Fighter 2

Série bojových mlátiček jménem Mortal Kombat je jistě naprosté většině z vás známým pojmem a valné procento z těch, kteří tuto recenzi čtou, pravděpodobně strávilo nad touto hrou nejednu probdělou noc. Je známo, že mlátičky a akční gamesky patří vůbec k nejžádanějším hrám na trhu a to jak na komerčním poli, tak u freewarovek. Přesto se u freeware her jen málokdy objeví dobrá akce či mlátička - ty lepší bychom mohli spočítat na prstech jedné ruky, zatímco těch druhých je bohužel celá řada (a i když se mnoho pařanů takovýmto aplikacím, kterým se jen se zavřením obou očí dá říkat hra, velkým obloukem vyhýbá, vznikají nové a nové, často můžeme říci horší a horší). Naštěstí máme ve světě i u nás několik málo týmů a lidí, kteří produkují velice kvalitní a pěkné kousky. Mezi ně patří například i bratři Marti a Starsky Wong, velice talentovaní programátoři, mající na kontě již několik docela dobrých titulů. Nejznámější z nich je bezpochyby Little Fighter.

První díl Little Fightera, který jsem si stáhnul před několika měsíci jako potencionální námět na novou recenzi, se mi moc nelíbil a nakonec jsem se rozhodl, že se na tento web kvalitou nehodí. Zato druhý díl mě doslova zvedl ze židle - zezačátku jsem gamesku sice stahoval s počáteční nedůvěrou, ale po několika minutách hry mé pařanské srdíčko zvedlo tep o dvě stě procent a já v tu chvíli věděl, že hra se vám bude líbit, a to dokonce hodně.

Little Fighter 2

Z předešlých řádků jste pravděpodobně poznali, že se jedná o klasickou mlátičku ve stylu Mortal Kombat, a zde ta slova potvrzuji. Bez intra či příběhu budete vtaženi do zápasnické arény a tam, jak jinak, budete měřit své síly s mnohými, různě kvalitními panáčky, kteří mají ledacos za sebou. Celá hra graficky vypadá jako japonské seriály či komiksy, naštěstí s Pikachem se nesetkáte. Bojovat budete prostě jen na prachobyčejné silnici - vaše plus je, že na ní v noci nejezdí auta, měsíček přitom pěkně svítí, ale abyste alespoň něco v té tmě viděli, je ulice poseta lampami.

Hrát můžete v mnoha různých podobách. Buď jako člověk, nebo se vám nabízí celá řada dalších bytostí, z niž každá vyniká jinou schopností. Vybírat si můžete například třeba z bandity, Deepa, Johna, Henryho, Rudolfa, Luise, Firena, Freeze, Dennise, Woodyho, Davise či máte možnost, aby počítač vždy vybral nějakého z nich na přeskáčku. Každý má přitom jiné možnosti. Někdo může třeba používat luk, jiný umí skvělá salta, druhý výkopy, prostě na každém něco je. Za zmínku stojí také fakt, že leckterý z nich má možnost používat ochranná i útočná kouzla, která rozhodně nejsou nějakou snadnou záležitostí.

Na zemi se také povaluje často množství různých zajímavých předmětů. Například není radno opovrhovat nabroušeným cepínem, s kterým to obět schytá mnohem lépe, a spoléhat se na to, že klouby vašich prstů přežijí boj bez úhony. Různé sekáčky podobné pěstnímu klínu, kameny či bedny, kterými můžete házet, těch je ve hře požehnaně. Mezi nejlepší bonusové objekty patří flaška s energií - když ji pijete, křivka vaší energie jde obzvláště vysokou rychlostí nahoru. Každý hráč má jinak ale života stejně. Hru můžete hrát v mnoha různých módech, hlavně tedy s různým množstvím nepřátel. Na jednom počítači můžete hrát až čtyři, pomocí internetového multiplayeru pak v osmi a počet můžete doplnit virtuálními bojovníky ovládanými počítačem, vše funguje na principu Všichni proti všem.

Ovládání hry je celkem jednoduché. Stačí vám k tomu šipky a tři další tlačítka pro skok, úder a obranu. Hra má průměrnou velikost pět megabajtů, což je pro nejhorší modemy pouhá hodinka, v které si můžou jinak třebas zachatovat či číst jiné recenze na Plných hrách :o). Co se grafiky týče, tak ta je celkem obstojná. Výše jsem se zmiňoval, že vypadá tak trochu asiatsky, což je pravda, ale u této hry to můžeme považovat za plus. Efektů máme také požehnaně a co je hlavní - jsou kvalitní. Hratelnost je na dost vysoké úrovni, vezmeme-li v úvahu průměr kvality freewarových her, můžeme tuto gamesku považovat za obzvláště podařenou.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!
Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!

To, že je kojení přínosné pro dítě i pro matku, a to jak z krátkodobého, tak i z dlouhodobého hlediska, je všeobecně známé. Kojení dětí je proto doporučováno až do šesti měsíců jejich věku. Bohužel však méně něž 17 % žen ve Velké Británii dokáže po celou tuto dobu pouze kojit, aniž by muselo dítě přikrmovat. A právě v těchto situacích je nutné najít adekvátní alternativu.Najdete na iDNES.cz