Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Little Girl in Underland - upravená pohádka

  12:00aktualizováno  9. září 4:14
Znáte pohádku o Alence v říši divů? Toto je její tak trochu střelené přepracování, do kterého značně zasáhla ideologie bývalého Sovětského svazu. Jedním si můžete být jisti - nad těmito dialogy se budete dobře bavit.
70

Little Girl in Underworld

Platforma: Freeware
Výrobce: Erin Robinson, Grundislav

Stáhnout

Kill Blockmen 2Znáte lehce pokřivenou hru jménem American McGee's Alice? Přepracování dobře známé pohádky Alenka v říši divů dostává v případě adventury Little Girl in Underland zcela nový a ještě pokřivenější vzhled. Tentokrát do samotné tématiky zasáhl sovětský svaz, jehož honosná hymna se ozývá i z hlavního menu.

Little Girl je tedy obyčejné děvče, které se jednoho rána probudí a z úst mohutného pána se dozví nemilou novinku, načež se začne propadat až se pevnýma nohama na zemi ocitne rovnou v Underlandu. Zde se jí okamžitě jako průvodce Kill Blockmen 2zhostí hnědá kreatura, která ji neustrále radí, co dělat, stejně jako ji propůjčuje většinu zbraní. Ano, ačkoliv je hra zařazena mezi adventurami, většinu času budete zabíjet. Ono se vesměs jedná o adventuru-neadventuru. Logické úlohy zde téměř nečekejte. Z tohoto řánru si projekt odnesl spíše jen volně šiřitelný engine AGS, zboku viděný pohled, point&click způsob ovládání včetně inventáře a v neposlední řadě silný příběh, který zde vyniká především.

Ono popravdě spíše než o příběh jde o dialogy, které jsou trefné a dobře zpracované. Ve většině případů jim nechybí ani vtipná pointa, nad kterou jsem se mnohdy opravdu zasmála. Pokud samozřejmě nejste v angličtině zběhlí, příliš si jich neužijete. V opačném případě se můžete připravit na lehké vtípky, které vám jistě zacukají koutky úst. Za prvé je to klasický bílý králíček, kterého Alenka v pohádce poslušně následovala. Něco podobného je i nyní, snad jen že Kill Blockmen 2vypasený králík je považován za „králíka západního“ a ona děvečka z východního bloku jej má následovat ale jen po krátkou dobu. Další vtipné situace si zažijete se zbraněmi. Mezi těmi přepínáte klikem v inventáři a většinou je jedno, kterým se do nepřítele pustítew. Občas jsou ale protivníci, kteří jsou vůči jednomu druhu zbraní odolní – stává se to ale málokdy. Vedle mačety dostanete také kladívko nebo hrací kostky, které se ukazují být smrtícím nástrojem. Další vtipná historka, která mi utkvěla v hlavě, se týká boje s protivníkem, který záměřně připomínal oživlou Sochu Svobody. Tu nezabijete žádnou z dostupných zbraní, dokud vám hra neporadí použít jakousi „kouzelnou hůlku“. Místo ní se ale na obrazovce objeví rychlopalná střelná zbraň, jež udělá ze sochy síto.

K Little Girl in Underland se váže jedna nepříjemnost a sice délka hrací doby. I méně zkušený hráč nebude mít problémy projít celou hrou v době kolem deseti až patnácti minut. Celý průchod je hladký a vlastně se ani nemáte kde zaseknout. Škoda. Nebýt této „drobnosti“ mohlo být hodnocení minimálně osmičkové.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz