Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lizard - hladová ještěrka

  12:00aktualizováno  14. března 6:59
Dnes vám přinášíme opravdovou lahůdku pro ty naše nejmenší, kteří nechtějí papat to, co jim maminka nachystá. Nechť je pro ně tato malá, hezká, zelená ještěrka příkladem, jak si mají při jídle počínat a nezlobit.

Lizard

Platforma: Freeware

Stáhnout

LizardV poslední době jsem se zaměřila na plné hry od českých autorů, neboť jsem přesvědčena, že stojí tak trochu ve stínu zahraničních autorů, přestože se těmto ve velké většině ne-li vyrovnají, ale některé v mnohém dokonce předčí a to nejen svým provedením, ale i svými zcela originálními náměty. Domnívám se také navíc, že tito autoři úplně zapomínají na tvorbu plných her pro tu nejmladší generaci, tj. pro děti, asi si vůbec neuvědomují, že pro současný náš potěr již dávno počítač a hraní her jeho prostřednictvím není onou zcela neznámou, jak tomu bylo ještě v nedaleké minulosti. Toto vše jsem si uvědomila, když jsem si jen tak ze zvědavosti stáhla tuto hru, hned mi okamžitě došlo, že to je pro drobotinu to pravé ořechové.

Jakub Hlaváček nevsadil na žádné střílení, skákání a potoky krve, ale ústřední postavičkou této milé a vskutku originální plné hry je malá, ale velmi čilá a pohyblivá zelená ještěrka, ale na rozdíl od mnohých z vás, moji malí přátelé, neustále hladová a ochotná slupnout vše, co se jí při jejím pobíhání na zelenkavé louce k snědku nabízí a ani ji nikdo do jídla nemusí nutit či přemlouvat. LizardPři tom nemá k dispozici tak pestrý jídelníček, jaký vám předkládá vaše milující maminka a vy si ještě vybíráte a nechcete papat. Budiž vám tudíž toto malé, miloučké zelené zvířecí stvoření příkladem, jak se má jíst, i když pochopitelně vy nemusíte ani nesmíte při konzumaci stravy pobíhat, jako tahle ještěřička.

Takže maminko, či tatínku, stáhněte pro svoji ratolest tuto hru, posaďte ji za počítač a ona si může ihned docela sama a snadno vyzkoušet, dokonce se i přesvědčit, jak se má bez řečí a odmlouvání přistupovat k jídlu. Vaše dítě se ocitne v roli malé ještěrky, nacházející se na kousku plotem ohraničeného zeleného paloučku. Všude kolem něho se pohybuje a létá různá hmyzí havěť, na kterou má toto stvoření ohromný zálusk, ovšem dosáhnout svého cíle a ukojit svůj nekonečný hlad není tak úplně jednoduché. Někteří malí broučci, jako například mravenečci, jsou vcelku lehce dosažitelní, jsou pomalí a neobratní, nejhůře se však chytají všetečné mouchy, které jsou naopak velmi rychlé a mají až neuvěřitelné manévrovací schopnosti.

Už, už si myslíte, že je máte a ony v poslední chvíli uhnou a změní směr a můžete si nechat zajít chuť. LizardTakže nejdosažitelnější potravou jsou skutečně ti mravenci, jejich pomalost a neohrabanost je doprovázena doslova až nesmírnou tupostí, neboť velmi často vám doslova vlezou až pod váš mlsný jazýček. Neznamená to ovšem v žádném případě, že byste se neměli pokoušet polapit i ten obtížně se pohybující a létající hmyz. Nejste totiž ve vašem počínání omezeni žádným časovým limitem, za každého snědeného broučka či mouchu obdržíte k dobru stejně vždy jen jeden bodík, počet takto pozřených jedinců se ukazuje v levém horním rohu obrazovky vašeho počítače.

Víc toho od této hry nečekejte, snad vám ještě řeknu, že už samotné ovládání je jako stvořené pro ty naše nejmenší. Pohyb ještěrky po louce usměrňujete kurzorovými klávesami a pokud je v dosahu nějaký ten neopatrný, či hloupý brouček, klikněte na "Enter" a je ve vašem bříšku. Tak copak, kolik těchto neopatrných drobečků dokážete spolykat? Můžete mně to sdělit i na můj mail, budu ráda, když mi to napíšete a sdělíte mi k tomu i váš věk. Já jsem jich spolykala 112, kdopak z vás mne předhoní?

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz