Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lizardmen - dráčci v nesnázích

  12:00aktualizováno  10:44
Zloduch vám zaklel bratry a vám nezbývá nic jiného, než vyrazit na strastiplnou cestu, abyste je osvobodili a zloducha zabili. Jednoduchý příběh jako předzvěst výtečné 2D skákačky.
80

Lizardmen

Platforma: Freeware
Výrobce: Lionsoft

Stáhnout

lizardmen1

Jako většina 2D skákaček, ani Lizardmen nedisponuje nějakým důmyslným příběhem. I když je pravda, že oproti ostatním hrám je zápletka Lizardmen poměrně vydařená. Jak vše dopadne už bude záležet pouze na vás.

Na začátku hry se od starého moudrého draka dozvídáte, že je nutno najít krystal, kterým své bratry osvobodíte. Poté se budete moct vydat zlikvidovat zloducha, který je zaklel. Vaše putování začíná krátkým ale velmi vhodným tutoriálem, ve kterém se naučíte vašeho dráčka ovládat. Nebude to těžké. Dráček umí chodit, skákat a vystřelovat ohnivé střely. Nic víc potřebovat nebudete. Následně se před vámi odvíjí dlouhá cesta přes velké množství levelů. Překonávat budete muset různé propasti, přeskakovat bodce, vyhýbat se šipkám, jezdit na pohyblivých plošinách lizardmen2nebo skákat do výšek. Kdo již někdy hrál 2D skákačku, ví o čem je řeč. Setkáte se také s nepřáteli, na které velmi účinně zapůsobí vaše ohnivé střely. Nepřátel je poměrně vysoké množství a především variabilita, takže nudit se rozhodně nebudete. Také si užijete průběžných bossů. Z každého levelu se můžete teleportovat do mapy a následně jít nakoupit životy nebo srdíčka. Peníze sbíráte po levelech a také vypadávají ze zabitých nepřátel. Jakmile osvobodíte své bratry, budete moct hrát i za ně.

Vizuální stránka Lizardmen je velmi podařená. Po spuštění na vás sice vybafne velmi titěrné okno, ale za pomoci klávesy F4 si jej můžete zvětšit přes celou obrazovku. Jednotlivé levely jsou od sebe značně odlišené. Putovat budete džunglí, starým chrámem, pod vodou nebo v oblacích. Variací je opravdu mnoho a to je jedině dobře, aspoň se grafika brzy neokouká. Nepřátelé jsou zpracovaní také velmi pěkně a s odlišením nebudete mít problémy, neboť každá potvora je už velikostně nebo tvarově jiná. Jedinou drobnější výtku ohledně grafiky bych měl k přehlizardmen3lednosti. Občas by mohla být lepší, ale nejedná se o nic dramatického. Hratelnost je ještě lepší než grafika. Ovládání je jednoduché a intuitivní, plynulost hraní skvělá a chyby se žádné nevyskytují. Jednoduchý koncept 2D skákačky se v Lizardmen podařilo výtečně naplnit, takže po konci každého levelu se budete už těšit na ten další. Dlouhou dobu jsem nehrál takto vydařenou plošinovku. Vše je navíc korunováno pěknými zvuky a dobrou hudbou.

Lizadrmen je výtečnou skákačkou, kterých nevychází mnoho. Jediným záporem je neoriginalita, ale tu hravě válcují skvělá grafika a ještě lepší hratelnost. Určitě byste měli Lizardmen vyzkoušet a uvidíte, že nebudete litovat.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz