Loco Commotion – jede, jede mašinka

  12:00aktualizováno  15. listopadu 9:24
Toužíte po nějaké klidné odpočinkové hře? Žádné násilí a vraždy? Tak to byste nemuseli pohrdnout jednoduchou akční hrou Loco Commotion od DarkBasicu. Jak již název napovídá, půjde o hru, která má něco společného s vlaky, a vězte, že prosté přehazování výhybek může být neskutečně zábavné.

Loco Commotion

Platforma: Freeware
Výrobce: DarkBasic

Stáhnout

Loco CommotionŽelezniční doprava patří k vůbec nejstarším druhům spojů. Začala se hojněji využívat počátkem devatenáctého století a od té doby se opravdu hodně změnilo. V této hře se však nesetkáme s těmi moderními mašinkami, které jezdí až neuvěřitelnou rychlostí. Vrátíme se trošku do minulosti, do dob, kdy byly ještě staré klasické lokomotivy a za nimi jezdily ony vláčky, co dnes můžeme potkat maximálně v muzeu. A my se vžijeme do role výhybkáře, který má na starost vlakovou dopravu celého kraje a musí dávat pozor na to, aby se lokomotivy nesrazily nebo aby nejely tam, kam nemají. Věřte nebo ne, je to neskutečně zábavná činnost.

Hra má pouze jeden necelý megabajt, což v dnešní době vůbec není hodně a po vybalení se skládá z pouhého jednoho startovacího souboru. Žádné nastavení, volby, high score a podobné vymoženosti gameska nemá. Je stále ve fázi vývoje, uvídíme, jak bude vypadat ve finální verzi. Takže stačí pouze kliknout na startovací soubor a jste již přímo ve hře. Hra sama o sobě obsahuje několik kol a před tím, než se dáte do hraní, bude kamera ukazovat daný level z mnoha různých pohledů. Vy si zatím můžete promýšlet strategii hraní a až se rozhodnete, stačí v horní liště kliknout na Start, hra se rozjede a vy se musíte dát do přehazování. Tento logický rychlík rozhodně nepatří do kategorie lehkých her, což jistě brzy poznáte.

Loco CommotionVšechny kola se odehrávají na malém ostrůvku či ostrůvcích, po kterých vede železniční trať. Ta je ale různě zamotaná, na spoustě míst se kříží, napojuje nebo rozděluje, zkrátka a dobře je trať neuvěřitelně propletená. No a na jednom místě toho ostrova je železničniční stanice, cíl vaší cesty. Tam se musíte se svým vlakem dostat. Váš vlak poznáte podle toho, že má modrou barvu lokomotivy – ostatní vlaky mají lokomotivu barvy červené. Právě ten vlak musíte dostat do stanice, ale také se nesmí stát, že by se někde vybourala jiná mašinka. Když je na špatnou stranu přehozená výhybka, může se stát všelicos. Vlak může vykolejit, najet do slepé uličky, sjet do moře či se dokonce srazit s nějakou jinou vlakovou soupravovou. Pokud se nějaký z těchto případů skutečně stane, selhali jste a musíte hru zkusit znovu. Ještě nesmím zapomenout, že jeden vlak může jet rychleji než druhý, dohnat ho, narazit na něj a to také končí srážkou a ukončením hry. Jeho rychlost závisí zejména na tom, kolik za sebou táhne vagónů a s čím. Vagóny mohou být naplněny pasažéry, poštovními zásilkami, uhlím a dalšími všemožnými surovinami a zbožím.

Loco CommotionJinak levely jsou ve hře celkově jen tři. Je to způsobeno tím, že hra je zatím jenom ve vývoji, ale řeknu vám, že udělat třetí kolo mi dalo moc a moc práce. Všechny kola se odehrávají v zimních obdobých. Na ostrůvcích je tedy sněhová pokrývka, jak na trávě v nížinách, tak v kopcích či na vrcholcích stromů. Ovládání je velice jednoduché. Vše řídíte pouze myší a vyhybky, které jsou všude, kde se střetávají dvě koleje, přehazujete levým tlačítkem myši. Nic jiného k ovládání nepotřebujete.

Co se grafiky týče, tak ta se mi jevila jako docela dobrá. Hru si můžete natáčet z mnoha různých úhlů, ze stran, zdola a shora. Hudba ani zvuky bohužel hru neprovázejí, což také považuji za dost podstatný nedostatek, avšak tyto bugy se také dají přenést přes srdce. Všechno to totiž napraví výtečná hratelnost, kterou gameska bezpochyby disponuje. Máte-li chuť na kratší, ale kvalitní oddechovou zábavu, tak vám Loco Commotions upřímně doporučuji.

Autor:
Témata: Vlak

Nejčtenější

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Další z rubriky

V oddechové Epic Shop si dva kulturisti otevřou obchod

Epic Shop

Dva bratři, chlapi jako hora a společný sen. Otevřít si vlastní fantasy krámek je jednoduché, ale přijít na to, jak...

Krásný retro Nightkeep si můžete zahrát i v češtině

Nightkeep

Třebaže jen jako hra s předběžným přístupem, Nightkeep se ukazuje v tom nejlepším světle. Je to krásná akční hra na...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly
V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) zvítězil výrobek Mamavis – univerzální zábal, který přináší nemocnému komfortní využití tradiční léčebné metody Vincence Priessnitze.

Najdete na iDNES.cz