Logical Pack 1 - Dvě hry v jedné

  12:00aktualizováno  6. dubna 8:42
Pakliže se rádi lámete hlavu, máme pro vás dobrou zprávu. Logical Pack 1 přináší hned dvě logické hříčky v jedné. A obě dvě jsou originální a dobře hratelné.
70

Logical Pack 1

Platforma: Freeware
Výrobce: Maurycy Zarzycki

Stáhnout

logicalpack11

Čas od času je potřeba potrápit mozek nějakou logickou hrou. A když jsou nabízeny hned dvě hry za cenu jedné, tak to už o něčem svědčí. Někdo se může sice oprávněně bát, že na úkor kvantity klesne kvalita, ale v případě Logical Pack 1 tomu tak naštěstí není.

V první hře máte za úkol vyčistit celou obrazovku od všech koleček. Koleček se na ploše vyskytuje v každém levelu porůznu a vždy máte také určitý limit kliků. Kolečka jsou totiž formována do obrazců po pěti a podle tohoto vzorce také mizí nebo se objevují. Pokud tedy kliknete do na prostřední kruh a okolo něj jsou další čtyři kruhy, všech pět kruhů zmizí a můžete pokračovat v práci jindy. Časem se však situace ztíží, budete muset kombinovat a nacházet jiné cesty k úspěchu. Pokud vyplýtváte limit kliků na dané kolo, budete jej muset opakovat. Nemusíte se ale bát, máte totiž neomezené množství pokusů. Druhou hru představuje podobný princip, tentokráte však aplikovaný na čísla. V každém kole máte předlohu, kterou musíte zkopírovat. Když někam na hrací plochu kliknete, okolní označené karty se zvýší o jeden bod. A logicalpack12podle předlohy tak musíte klikat tak, abyste ji bezchybně obkreslili. Ano, máte pravdu, na popsání je tento způsob poněkud složitý a ve hře jej pochopíte určitě lépe, než pokud bych vám jej tu složitě vysvětloval. I v tomto případě jste omezeni počtem kliků na level.

Grafika Logical Pack 1 je opravdu velmi jednoduchá. Nečekejte žádné vizuální hody ani honosné pozadí či dekorace. Vystačíte si se strohou, ale účelnou grafikou, která neurazí a nabídne výbornou přehlednost. Nic vás tak při hraní nebude rušit a budete se moct soustředit na přemýšlení. Pouze jsem si musel trochu zvykat na hůře čitelný font číslic u limitu na spodní liště se statistikou. Hratelnost obou her je na velmi vysoké úrovni. Je dobře, že koncept není bezzubě okopírovaný, ale že se na scéně také po čase objevuje něco nového. Na naučení Logicallogicalpack13 Pack 1 není nic složitého a systém hraní si brzy zažijete. Otázkou je, jestli vás však po čase nepřestane bavit, jako se to stalo mně. Možná by se do hry také hodil časový limit, abyste byli při hraní pod větší tlakem. Absence ozvučení žádným velkým problémem není. Můžete si alespoň pustit vlastní muziku v přehrávači dle libosti.

Logical Pack 1 je povedenou dvouhrou, na které nejvíce oceňuji originalitu. Ani hratelností však nedělá svému tvůrci ostudu, takže doporučuji stáhnout a vyzkoušet. Určitě se na několik minut dobře zabavíte.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Další z rubriky

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V arkádové Hillbilly Apocalypse se farmář rozhodne zachránit svět

Hillbilly Apocalypse

Když se úroda povede a místo rajčat se vám po farmě potujují krvežíznivá tomatová monstra, je potřeba vzít do ruky...

V oddechové Epic Shop si dva kulturisti otevřou obchod

Epic Shop

Dva bratři, chlapi jako hora a společný sen. Otevřít si vlastní fantasy krámek je jednoduché, ale přijít na to, jak...

Najdete na iDNES.cz