Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lolblocks – když jsou kostky vysmáté

  8:33aktualizováno  8:33
Blok nahoře. Blok dole. Blok vpravo, vlevo. Vepředu i vzadu. Blok v hlavě...
85

Lolblocks

Platforma: Freeware
Výrobce: 2xD

  • logický zápřah
  • jednoduché, ale střízlivé zpracování
  • s přiloženým editorem vydrží na dlouhou dobu
  • není to nic, co by svět ještě neviděl

Stáhnout

Likvidace veselých a zamračených kostiček je v Lolblocks výzvou i pro opravdové milovníky a řešitele logických arkád. Představuje dost obsahu na to, aby si udržela vaši pozornost po slušně dlouhou dobu a přitom nepostrádá ani menší porci osobitosti.

lol_07

Zadání úkolu v Lolblocks je více než jednoduché. Vše, co je potřeba udělat je tak nějak tetrisovsky odstranit bloky podobných barev a to tím způsobem, že se navzájem dotknou. Pochopení principu je otázkou maximálně na pět minut. Jakmile si vyzkoušíte jak na mile usměvavé a poťouchle zašklebené bloky působí gravitace a jak se chovají při pádu, máte základ vítězství v kapse. Teorie je v tomto případě však skutečně o mnoho jednodušší, než praxe. Nutnosti, které se objeví v pozdějších úrovních hry, jako je odstraňování více, než dvou bloků současně, vyhýbání se ostrým hrotům, propadajícím se plochám i propastem, to všechno a více nakonec tvoří ze hry skutečnou logickou výzvu.

lol_01
lol_02

Můžete být logickými génii a schopnost předpovídat mnoho tahů dopředu (která je tady v omezené míře vyžadována jako základ správného plnění úrovní) může být vaší přirozenou, nejvyvinutější a nejoblíbenější schopností, ale garantuji vám, že Lolblocks se svými základními 35 úrovněmi se vám hned tak pokořit nepodaří. Od nějaké desáté úrovně totiž velmi silně přituhuje a graf obtížnosti roste strměji, než dluh průměrné české domácnosti. Mnoho úrovní je později potřeba opakovat, neboť se velmi často ocitnete v situaci, že špatný krok v minulosti způsobil, že úroveň se nedá dohrát a je potřeba ji restartovat. Způsobů, jak vyřešit ten který level je mnoho. Lolblocks není z rodiny logických her, kde je správný postup dopředu jediný a zcela přesně daný. Matematika zde má význam až v druhé řadě, před ní je vaše rozhodování.

lol_05

Když to sečteme a podtrhneme, jsou na tom Lolblocks velmi dobře. Není to hra, kterou byste dohráli na jeden zátah ale vzhledem ke slušnému zpracování se k ní po čase rádi vrátíte. Aby toho nebylo málo a kdyby se přece jenom našel nějaký ďáblík, který by oněch 35 úrovní překlenul za jedno posezení, nabízí hra také editor úrovní, který je velmi funkční, zábavný a především jednoduchý. Vytvořené levely lze uložit a nabídnou na Internetu k zábavě ostatních.

lol_03
lol_04

Ve své podstatě není na Lolblocks cokoliv, co by si zasloužilo kritiku. Osobité zpracování, dlouho trvající zábava, příjemná hudba. Někdo by mohl sice namítnout, že třeba graficky na tom je hra poměrně nudně, ale jednoduché a střízlivé křivky se pro hru tohoto typu hodí snad více, než barevně přeplácané prostředí jiných her. Samotný editor pak již „přidanou hodnotu“ hry o to více zvyšuje. Pro milovníky logických zádrhelů hra představuje zábavu na slušnou dobu. Berte, nebo nechte být. Vaše volba.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

30 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...Najdete na iDNES.cz