Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lord of The Rings: The Duel - bojovka podle známé předlohy

  12:00aktualizováno  26. srpna 10:23
J.R.R. Tolkiena a jeho trilogii Pán Prstenů, která byla rovněž zfilmována, myslím netřeba nikomu představovat. Máte-li jeho knihy rádi, neměli byste minout šanci trochu si zabojovat se známými postavami.
60

Lord of The Rings: The Duel

Platforma: Freeware
Výrobce: Tatsusoft

Stáhnout

Lord of The Rings: The DuelPán Prstenů pocházející z pera J.R.R. Tolkiena je pro mnohé milovníky fantasy žánru modlou a nejoblíbenější knihou v jednom. Již před notnou dobou se pokusila tato trilogie dobýt plátna našich kin a herní průmysl nemohl pochopitelně ponechat takovýto lákavý námět jen tak ležet ladem, což má za následek několik vesměs průměrných komerčních počinů. Nyní však hodlají Frodo, Gandalf a další oblíbené postavičky vstoupit také na půdu volně šiřitelných her a to prostřednictvím bojovky pro dva hráče nazvané příznačně Lord of The Rings: The Duel.

O tom, že se hra snaží co nejvíce přiblížit populární trilogii není již od prvního spuštění pochyb, nicméně jen vskutku stěží o ni lze prohlásit, že vyčerpává do posledního zbytečku všechen potenciál, jež Pán Prstenů nabízí. Přímo na úvodní obrazovce vás přivítá prsten obrovské velikosti, pod nímž je zajímavým písmem vepsáno heslo známé z knížek, které v průběhu hraní ještě mnohokrát pochytíte z úst některého z hrdinů. Ti jsou zde celkem čtyři – všichni vytvořeni podle ústředních postav série. Pochopitelně tedy nemůže chybět mocný čaroděj Gandalf, nositel prstene Frodo, chamtivý Glum a zlotřilý Černý jezdec. Je potěšující, že každá z těchto postav má namluven krátký zvukový záznam, jež je pro danou osobu typický a je spouštěn po sebrání určitého bonusu. SicLord of The Rings: The Duele to nijak nezpestřuje herní zážitek ani nevylepšuje hratelnost, i přes to dokáže takováto drobnost dopomoct k daleko většímu zájmu všech skalních fanoušků.

Boje se budou odehrávat v třech různých lokacích známých z filmu, mezi nimiž nebude kupříkladu chybět ani líbezný Lorein. Ač se to může zprvu zdát, příliš se od sebe jednotlivá prostřední neodlišují, nepočítáme-li drobné změny v polohách plošinek či pozměněné pozadí celé bitvy. Aby však hra po několika málo odehraných minutách nepůsobila ohraně a dokázala vás k monitorům připoutat na trochu delší dobu, jsou ve hře obsaženy různé bonusy, jež jsou zobrazeny v podobě různobarevných hvězd. Kupříkladu po sebrání modré hvězdičky budete přivybaveni velice účinným mečem, zlatá vás učiní dočasně nezranitelným a červená vylepší vaše zdraví, které hraje jednu z nejdůležitějších rolí. Jeho ukazatel můžete sledovat v horních rozích herní obrazovky. Aby byla spojitost s Tolkienovými knihami ještě větší, zakomponovali tvůrci do hry také možnost sbírání prstenů, což však nemá pražádný vliv a neposkytne vám to žádnou výhodu. Vedle klasického módu pro dva hráče je možné navolit také jakési „rozptýlení“ v podobě poletující krávy či jiného zvířete. Tomu se musíte vyhýbat, neboť při každém sebemenším kontaktu je vám odebrána část zdraví.

Lord of The Rings: The DuelTechnické zpracování Lord of The Rings: The Duel dnešní hráče nejspíše příliš neoslní. Několik málo plošinek za nimiž se nachází fotka v pochybné kvalitě, na níž je vyobrazena krajina, ve které jste se dle výběru momentálně ocitli. K dobru snad lze hře přičíst ještě zvuky, jež vydávají jednotlivé postavy po sebrání zlatého prstenu. Tyto zvuky či spíše krátký namluvený text jsou pro každou z postav odlišné a odpovídají nejfrekventovanějším hláškám reálných hrdinů či alespoň známým frázím z knihy. Celkově je tedy tato hra takovým průměrným kouskem, který však má co nabídnout zejména fanouškům Tolkiena. Pro ty ostatní je také tady na Plných hrách k dispozici spousta jiných bojovek, při nichž se budete bavit daleko lépe.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 45 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz