Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lord of The Rings: The Duel - bojovka podle známé předlohy

  12:00aktualizováno  26. srpna 10:23
J.R.R. Tolkiena a jeho trilogii Pán Prstenů, která byla rovněž zfilmována, myslím netřeba nikomu představovat. Máte-li jeho knihy rádi, neměli byste minout šanci trochu si zabojovat se známými postavami.
60

Lord of The Rings: The Duel

Platforma: Freeware
Výrobce: Tatsusoft

Stáhnout

Lord of The Rings: The DuelPán Prstenů pocházející z pera J.R.R. Tolkiena je pro mnohé milovníky fantasy žánru modlou a nejoblíbenější knihou v jednom. Již před notnou dobou se pokusila tato trilogie dobýt plátna našich kin a herní průmysl nemohl pochopitelně ponechat takovýto lákavý námět jen tak ležet ladem, což má za následek několik vesměs průměrných komerčních počinů. Nyní však hodlají Frodo, Gandalf a další oblíbené postavičky vstoupit také na půdu volně šiřitelných her a to prostřednictvím bojovky pro dva hráče nazvané příznačně Lord of The Rings: The Duel.

O tom, že se hra snaží co nejvíce přiblížit populární trilogii není již od prvního spuštění pochyb, nicméně jen vskutku stěží o ni lze prohlásit, že vyčerpává do posledního zbytečku všechen potenciál, jež Pán Prstenů nabízí. Přímo na úvodní obrazovce vás přivítá prsten obrovské velikosti, pod nímž je zajímavým písmem vepsáno heslo známé z knížek, které v průběhu hraní ještě mnohokrát pochytíte z úst některého z hrdinů. Ti jsou zde celkem čtyři – všichni vytvořeni podle ústředních postav série. Pochopitelně tedy nemůže chybět mocný čaroděj Gandalf, nositel prstene Frodo, chamtivý Glum a zlotřilý Černý jezdec. Je potěšující, že každá z těchto postav má namluven krátký zvukový záznam, jež je pro danou osobu typický a je spouštěn po sebrání určitého bonusu. SicLord of The Rings: The Duele to nijak nezpestřuje herní zážitek ani nevylepšuje hratelnost, i přes to dokáže takováto drobnost dopomoct k daleko většímu zájmu všech skalních fanoušků.

Boje se budou odehrávat v třech různých lokacích známých z filmu, mezi nimiž nebude kupříkladu chybět ani líbezný Lorein. Ač se to může zprvu zdát, příliš se od sebe jednotlivá prostřední neodlišují, nepočítáme-li drobné změny v polohách plošinek či pozměněné pozadí celé bitvy. Aby však hra po několika málo odehraných minutách nepůsobila ohraně a dokázala vás k monitorům připoutat na trochu delší dobu, jsou ve hře obsaženy různé bonusy, jež jsou zobrazeny v podobě různobarevných hvězd. Kupříkladu po sebrání modré hvězdičky budete přivybaveni velice účinným mečem, zlatá vás učiní dočasně nezranitelným a červená vylepší vaše zdraví, které hraje jednu z nejdůležitějších rolí. Jeho ukazatel můžete sledovat v horních rozích herní obrazovky. Aby byla spojitost s Tolkienovými knihami ještě větší, zakomponovali tvůrci do hry také možnost sbírání prstenů, což však nemá pražádný vliv a neposkytne vám to žádnou výhodu. Vedle klasického módu pro dva hráče je možné navolit také jakési „rozptýlení“ v podobě poletující krávy či jiného zvířete. Tomu se musíte vyhýbat, neboť při každém sebemenším kontaktu je vám odebrána část zdraví.

Lord of The Rings: The DuelTechnické zpracování Lord of The Rings: The Duel dnešní hráče nejspíše příliš neoslní. Několik málo plošinek za nimiž se nachází fotka v pochybné kvalitě, na níž je vyobrazena krajina, ve které jste se dle výběru momentálně ocitli. K dobru snad lze hře přičíst ještě zvuky, jež vydávají jednotlivé postavy po sebrání zlatého prstenu. Tyto zvuky či spíše krátký namluvený text jsou pro každou z postav odlišné a odpovídají nejfrekventovanějším hláškám reálných hrdinů či alespoň známým frázím z knihy. Celkově je tedy tato hra takovým průměrným kouskem, který však má co nabídnout zejména fanouškům Tolkiena. Pro ty ostatní je také tady na Plných hrách k dispozici spousta jiných bojovek, při nichž se budete bavit daleko lépe.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 45 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz