Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lost City of Z – amazonské dobrodružství od National Geographic

aktualizováno 
Další hidden object hra? I díky kombinaci s krásnou přírodou dnes potěšíme spíše něžnější pohlaví.
70

Lost City of Z

Platforma: Freeware
Výrobce: My Play City

  • Grafika
  • Enviromentální poselství
  • Napojení na realitu
  • Opakující se obrazovky
  • Pořád je to "simulátor úklidu"

Stáhnout

z_01Nahlédnutí do jmen sponzorů leckterých ex-komerčních her většinou nedává tušit jejich téma. US Army třeba vydala America´s Army, ale její sestra US Air Force také zaplatila freeware verze konspirační Area 51 či starověké Rise and Fall. Podobné vojenské pozadí dnešní hře schází. Lost City of Z je klasická point ´n click hra o hledání skrytých objektů od freeware giganta MyPlayCity. Poklidné pralesní pátrání po zmizelé sestře je ale o to zajímavější, že ho zaplatil gigant National Geographic.

Protagonistova sestra pátrala uprostřed amazonských pralesů po ztracené starověké civilizaci jménem Z (také známého jako El Dorado). Za tajemných okolností ale zmizela, a jako věrný sourozenec se ji snažíte najít a zachránit. Do všeho je samozřejmě zapletená legenda skutečně zmizelého plukovníka Fawcetta, a na vás tak čeká série obrazovek a nenásilných miniher, v nichž ve stylu hidden object her vysmejčíte džungli skrz naskrz.

z_02Když jsem někdy před rokem poprvé pronikl do hidden object her od MyPlayCity, osobně jsem je překřtil na simulátory uklízení. Prakticky ve všech máte totiž obrazovku plnou různorodého bordelu a vaším cílem je najít určitý dovedně ukrytý kus bordelu, často z poloviny zakrytý či zasazený do stejnobarevného prostředí. Totéž platí i pro Lost City of Z, jenom s tím rozdílem, že na konci obrazovek je ještě třeba hrát krátkou minihru. Tady spojíte dohromady kamenné puzzle, támhle domorodci dezinfikujete kousnutí od pavouka.

Avšak navzdory své osobní averzi vůči hře, která je celá založená na pixel huntingu, čili hledání a vykliknutí několika určitých bodů na obrazovce s rozlišením 1024 x 768, je třeba objektivně uznat, že určitým hráčských skupinám (primárně ženám) se podobné nenásilné záležitosti velmi líbí – a právě pro ně Lost City of Z nabízí smrtelně nebezpečnou kombinaci správně zpracovaného teatrálního příběhu, roztomiloučké grafičoučky a ekologicko-humanistického poselství, že Amazonie by se neměla kácet a místní kmeny lidojedů by měly být ponechány ve svém přirozeném habitatů. A s posvěcením National Geographic navíc přichází přesah do reality.

z_03Proti tomu nelze nic namítat, ať už jste jakkoliv náruživý hráč akčních stříleček. Všem milovníkům hidden object her tedy přeji příjemnou nadprůměrnou zábavu, a my hráči masomlejnů se do džungle raději ještě jednou podíváme s Crysis nebo s Bradem Pittem, který má hrát v adaptaci knihy, která se zabývá skutečným Fawcettem.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 51 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz