Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lost Heroes – hrdinové z bludiště

  12:00aktualizováno  2. března 11:58
Dva statní chlapíci uvízli v bludišti a potřebují neodkladně vaši pomoc. Myslíte si, že je dokážete z labyrintu plného nástrah zachránit? Pokud ano, pojďte do toho, protože každá vteřinka se počítá!
60

Lost Heroes

Platforma: Freeware
Výrobce: BlueTone

Stáhnout

Lost HeroesNěkteré věci se v herním průmyslu vracejí stejně jako ptáci z teplých krajin, každoroční jarní deštíky nebo třeba větší množství alkoholu aplikovaného na lačný žaludek. Takovým evergreenem patřícím k vývojářskému folklóru jsou nejrůznější remaky, předělávky, překopávky. No prostě si to nazvěte, jak je vám libo. Dnešní titul nazvaný Lost Heros rovněž spadá do této kategorie, jelikož se jeho autor rozhodl oživit stále populární koncept nesmrtelného Sokobana.

Lost Herose je - ač by tomu název příliš nenasvědčoval – českou hrou, v níž budete ovládat dva statné chlapíky, kteří se od sebe liší pouze barvou svého oděvu. Již od pohledu se jedná o dvojici schopných všeumělů. A taky že ano! Každý z nich totiž umí pár zajímavých věcí, jako je například  posunování beden nebo třeba odpalování nebezpečných trhavin.

Lost HeroesAutor hry si na nás hráče přichystal celkem 10 levelů, což skutečně není moc. Krátké hrací době navíc napomáhá nízká obtížnost, takže překonání každé z úrovní je záležitostí několika málo minut a bohužel někdy ani to ne. I přes tento „malý“ nedostatek se Lost Heroes hrají poměrně dobře a máte-li rádi logické rychlíky, zcela jistě si přijdete na své. Ano, jde o logický rychlík, protože délka vašeho pobytu v daném bludišti je navíc omezena rychle ubíhajícím časovým limitem, proto je třeba každý krok dobře a především rychle rozmyslet, aby nevznikaly žádné časové prostoje.

Lost HeroesTím hlavním, co je třeba v daných úrovních bludiště dělat, je sbírání koleček s písmenkem „B“. Proč tak činit? Inu třeba proto, že pokud je ve svých kapsách nebudete mít všechny, není možné danou úroveň opustit. Hra pro vás končí v okamžiku, kdy zemře jeden z vašich pracantů (např. špatně položená bomba) nebo když na hrací ploše nebudou prostředky k vítěznému konci a bude třeba celý level restartovat (např. když bombu použijete na jiném místě než je to potřeba).

Hra jako taková nemá vážnějších nedostatků. Mě osobně trochu zlobilo citlivé přepínání mezi jednotlivými postavami, ale na to je třeba si zvyknout. Avšak co je třeba Lost Heroes vytknout, je absence jakéhokoliv ozvučení. Z toho důvodu doporučuji na pozadí hry pustit oblíbené CD nebo MP3, aby to nebylo tolik fádní. Máme tu nijak originální námět, ucházející hratelnost, pěkné zpracování a relativně krátkou hrací dobu. Na krátké odreagování to stačí, ale na víc než 6/10 to prostě není.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz