Lovci pokladů – remake deskové hry

  12:00aktualizováno  15. srpna 12:23
Jestliže jste tuto deskovou hru hráli nebo vás dokonce bavila, máte nyní šanci zjistit, jak vypadá dnešní předělávka na PC. Jde vážně o jedinečný zážitek nebo o hru, které obětujete nejvýše 5 minut?
50

Lovci pokladů

Platforma: Freeware
Výrobce: Jan Kavan

Stáhnout

“LovciNa mořské hladině se setkaly lodě čtyř kapitánů, kteří sem připluli z různých světových stran. Přivedl je stejný cíl a to objevit zlato a zmocnit se jej z dávno potopených korábů. Jsou to ostřílení mořští vlci, kteří se při honbě za pokladem nezaleknou nebezpečí a nástrah Neptunovy říše. Jsou rozhodnuti vyrvat moři jeho tajemství, či připravit o kořist soupeře, takže kdo získá nejvíce pokladů a vrátí se z námořní výpravy jako vítěz záleží jen na Vás.

Hra je určena pro 2 až 4 hráče. Každý hráč (lovec pokladů) má pro svou výpravu k dispozici loď a čtyři námořníky. Cílem hry je nalézt, ochránit před ostatními hráči a dopravit na loď co nejvyšší hodnotu pokladů. Každý hráč využívá námořníků k nalezení pokladu a k jeho přepravení na vlastní loď. Levým tlačítkem volíte požadovaného námořníka a žluté čtverce vám ukáží, kam můžete s námořníkem jít. Pokud je karta neodkryta (modrá barva), bude odkryta. Odkrytá karta může ovlivnit námořníkův další pohyb nebo může symbolizovat poklad. Po odkrytí karta zůstává odkrytá a její účinek platí pro každého, kdo na ni vstoupí (s výjimkou Neptuna a Mořské panny).

“LovciCo by to bylo za dobrodružství, kdyby vás nemohlo něco nebo někdo v cestování přibrzdit. Cestou můžete klidně narazit na jakási monstra a váš jediný možný tah bude směrem pryč od zvířete (zdrhání). Naopak díky kosatce se můžete pohnout až o dvě pole, avšak když na následujícím poli šlápnete na želvu, jste nuceni čekat jeden tah (pokud jste přišli o loď a zbylé tři námořníky). V horším případě vás sežere žralok nebo chytne rejnok a námořník bude odplaven ke břehu směrem pryč od jeho ocasu.

Objeví-li hráč Neptuna, může ho použít pro přenos na libovolné navštívené pole nebo na svou, či nepřátelskou loď (pokud je prázdná). Pro přivolání Neptuna musíte zvolit námořníka stojícího na Neptunovi, poté zvolit Neptunovu sílu nalevo a nakonec zvolit cíl pohybu a jestliže se vám podaří objevit Mořskou pannu, můžete s její pomocí přemístit libovolný vlastní nebo nehlídaný poklad přímo na svou loď. Pro přivolání Mořské panny musíte zvolit námořníka na ní stojícího, poté zvolit sílu Mořské panny nalevo a nakonec zvolit pole pokladu. Pokud se hráč rozhodne využít Mořské panny či Neptuna později, musí na těchto kartách zůstat. Když odejde, síla se navždy ztrácí. Pokud se nepřátelskému námořníkovi podaří vstoupit na tuto kartu, síla přechází na něj. Hra končí, když zbývá na poli jen jeden námořník nebo pokud všechny poklady byly objeveny a přemístěny na lodě. Vítězem je ten, kdo má nejvíce zlata.

“LovciHra kvůli velikosti obsahuje jen jednu píseň, kterou lze při hraní bez problému (radši) vypnout. Další skladby si ovšem lehce můžete pomocí manuálu sami vložit, či si nějaké stáhnout z autorovy stránky.

Nyní se pomalu dostáváme k samotnému závěru. Vy, kdo znáte onu deskovou hru a chcete si ji zahrát v PC podobě, tak neváhejte a stahujte, protože po hrací stránce je vše vyšperkované do detailu a můžete se bavit na dlouhé časy. Vám ostatním (až na výjimky) doporučuji hru přejít, jelikož u ní strávíte opravdu maximálně 10 minut. Sice si můžete užívat hru po síti nebo na jednom počítači až ve čtyřech lidech, ale na druhou stranu je hra po grafické stránce místy hodně pozadu, takže z toho všeho celkově vyplývá lehký podprůměr, což je škoda. Jestliže nemáte s hrou zkušenosti a stojí vám za to dnešní titul vůbec hrát, tak vám pomůže přehledný český manuál, který je ovšem plný gramatických chyb.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 56 čtenářů

Témata: Loď

Nejčtenější

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

V Coffee Talk jste zároveň přítelem, psychiatrem i baristou

Coffee Tak

Lidé se u dobré kávy otevírají stejně jako na gauči psychologa. V Coffee Talk stačí jen naslouchat a sem tam zapnout...Další z rubriky

V Coffee Talk jste zároveň přítelem, psychiatrem i baristou

Coffee Tak

Lidé se u dobré kávy otevírají stejně jako na gauči psychologa. V Coffee Talk stačí jen naslouchat a sem tam zapnout...

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Najdete na iDNES.cz