Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Luigi´s Big Adventure - Mariův kamarád v akci

  12:00aktualizováno  6. srpna 9:06
Dnes vám nabízíme další vynikající pokračování z Mariovy série. Nejedná se ale o žádnou primitivní záležitost, ale o pekelně těžkou gamesku, se kterou budou mít i ti zdatní borci hodně co dělat. Tentokrát ale hlavním hrdinou nebude sám mistr Mario, nýbrž jeho kolega Luigi.

Luigi´s Big Adventure - Mariův kamarád v akci

Platforma: Freeware
Výrobce: Firebolt

Stáhnout

Luigi

Možná, že i vy patříte do té skupinky lidí, kteří po každém dohraném kousku s Mariem (popř. Luigim) hlasitě vydechnou a celý vyčerpaní prohlásí: „Tak tohle byla definitivně moje poslední Mariova hra!“ Jenže ejhle! Další povedený kousek vzejde z dílen nějakých autorů a celí zvědaví neváháte a rychle začnete stahovat. Tak přesně tohle byla moje reakce, když jsem narazil na tento vynikající kousek.

Soubor, který si budete za chvilku stahovat (možná, že by nebylo na škodu spustit svůj download manager už teď, ať můžete začít hrát ihned po přečtení článku), zdaleka nedosahuje ani jednoho megabajtu, takže pro majitele pomalejšího připojení jistě dobrá zpráva. Po stažení na vás autor ani nechce složitou instalaci, stačí, když si hru rozbalíte a spustíte. Po tomto jednoduchém kroku se vám na obrazovce objeví malé okénko (ještě předtím se ale hra musí naloadovat), na kterém můžete zahlédnout, jak Luigi prohání své budoucí nepřátele. Abych se přiznal, chvilku mi dalo, než co jsem přišel, jak se hra spouští. Naštěstí mé oko spatřilo v levém horním rohu červený nápis Start, kterým hra doopravdy spouští.

Luigi

Následuje první kolo, ve kterém určitě nepřehlédnete usměvavého Luigiho. S tímto kníráčem ohozeným do zeleně zbarvených šatů budete procházet následující spoustu střídavě obtížných levelů, ve kterých je nutné plnit hned několik úkolů. Tím hlavním je úspěšně dokončit kolo a postoupit do kola dalšího. Během vašeho krátkodobého putování ještě můžete sbírat zlaté penízky, velké mince s vaší podobiznou (teda Luigiho pochopitelně:-)) a spoustu kolem se válejících bonusů. Za všechno toto budete patřičně odměněni body. Autoři ale nezapomněli ani na staré známé protivníky, a proto je nutné ještě ničit (nebo přeskakovat) želvy, chodící hlavy, anebo dinosaury. Těm, kteří létají, se bohužel budete muset šikovně vyhýbat, protože každý tělesný kontakt s nimi pro vás znamená ztrátu jednoho života. Ty vám autoři na začátek přiřadili tři, ale pokud se vám to zdá málo, tak nezoufejte. Skoro v každém kole si jeden takový bonusový budete moci doplnit (zelená muchomůrka). To vám také upřímně doporučuji, protože kola už na začátku začínají být dosti obtížná, zvláště pak, narazíte-li na velice „příjemné“ létající rybky.

Velké problémy vám také dokáží udělat pohybující se plošinky, po kterých se můžete (někdy i dokonce musíte) pohybovat. Ty jakoby se nějak klouzaly, takže pokud na ně naskočíte, musíte šipkami s Luigim pohybovat, aby nespadl. Jinak také vaši cestu zkříží velké zelené řasy, po kterých budete šplhat. Ovládání tu je provedeno velice jednoduše, a to tradičně šipkami. I když mě docela zamrzela absence střílení, není to zase tak hrozné. Trnem v oku mi ale byla nemožnost ukládání hry. Po úspěšném projití asi sedmi kol, jsem se zastavil na jednom, které jsem prostě za nic nemohl překonat. Rozhodně by nebylo na škodu přihodit do hry alespoň funkci Quick Save nebo udělat nějaké, nám Čechům velmi známé, záchytné body:-). No ale možná se toho dočkáme v dalším pokračování, neboť tato hra je ve verzi 2.

Luigi

Dostáváme se na konec článku, na který se já osobně hodně těším. Ne z toho důvodu, že už jsem nějak vyčerpaný, ale že tu mohu trošku popsat technickou stránku hry, se kterou jsem opravdu velmi spokojený. V každém kole vám do uší budou vtékat stovky melodických tónů, které velmi hezky zpříjemňují hraní a perfektně se hodí k danému prostředí (to se totiž v každém světě mění). Obzvláště pak na mě zapůsobily v kole, kde hrajete ve strašidelném domě mezi duchy:-). Grafika také nijak nezaostává. Autoři se snažili hru co nejvíce přiblížit originálu a já myslím, že se jim to docela povedlo. Rozhodně se nemají za co stydět.

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...Najdete na iDNES.cz